В Тернополі на змаганнях серед школярів "Біла тура" тривали запеклі шахові двобої

26 березня 15:50
Переглядів: 203
Шахи

22-23 березня в Тернопільському шаховому клубі «Гамбіт» відбулись обласні змагання серед школярів з шахів «Біла тура». «Родзинкою» заходу стало те, що відкриття дитячого турніру відбувалось одночасно із закриттям Чемпіонату області серед дорослих. Таким чином, юні спортсмени могли побачити десять кращих шахістів Тернопільщини, зокрема, переможців та призерів: кандидатів в майстри спорту Богдана Мазурчака, Ігора Бабія та Володимира Шаста.

А взяти участь у турнірі «Біла тура» цього року виявило бажання дев’ять команд. Серед них три з Тернополя – учні Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24, Української гімназії імені Івана Франка та Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №29 з поглибленим вивченням іноземних мов. А також шість команд представили Тернопільську область – учасники з Підгаєцького, Зборівського, Теребовлянського, Тернопільського, Кременецького та Гусятинського районів.

Ігри проходили за коловою системою. Відтак впродовж двох днів тривали справжні шахові двобої, адже, за словами головного судді змагань Ігоря Подольського, цьогоріч сили команд були майже рівними. Тому змагання пройшли цікаво, а боротьба тривала до останньої партії, особливо між командами Кременецького та Гусятинського районів. Саме від її результату залежали місця команд-учасниць від першого до четвертого. А перемогла в цій зустрічі команда Хоросткова Гусятинського району з результатом 2,5:1,5 очка.

Таким чином, саме хоростківські юні шахісти і стали чемпіонами області. У складі цієї команди виступали Ігор Ціцінський, Володимир Ворончак, Андрій Марків та Інна Попович, які набрали 14 очок. Друге місце виборола команда Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 у складі Арсена Гоць, Івана Романова, Святослава Гандзюка та Лідії Романюк. Спортсмени набрали 12 очок, як і команда Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка у складі Максима Довбенка, Назара Нецюка, Остапа Гап’юка та Юлії Балабан, яка посіла третє місце у змаганнях. Незважаючи на однакову кількість очок, представники Української гімназії поступились за кількістю виграних партій – 24 проти 19,5.

Четверте та п’яте місця з результатом 10 очок за кількістю виграних партій – 21:18,5 –зайняли команди з Почаєва Кременецького району та Тернопільської спеціалізованої школи №29 з поглибленим вивченням іноземних мов, відповідно.

Організували змагання для школярів «Біла тура» управління з питань фізичної культури і спорту обласної державної адміністрації, Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та Тернопільська обласна шахова федерація.

Переможці та призери нагороджені кубками, грамотами та медалями від центру «Спорту для всіх».