В Тернополі відбулась Народна Олімпіада

16 лютого 17:18
Переглядів: 341
народна олімпіада

Перша в Україні Народна олімпіада зібрала довкола себе чимало учасників з різних куточків Тернопільщини. Понад 20 команд зголосилися попробувати свої сили у символічному змаганні, що навіяла революція у державі в «міксі» з Олімпійськими іграми. Вогонь тернопільської олімпіади довірили запалити місцевому активісту Майдану, спортсмену-інваліду Олександру Башті, якому, до речі, «закидають» побиття правоохоронців 23 січня.

- Ідея народилася стихійно, її запропонували звичайні люди на тернопільському Майдані, вона має в собі дві складові – своєрідна позиція стосовно олімпіади в Сочі – ми всі знаємо, що режим Путіна відповідальний в певній мірі і за події в Україні, – зазначив в коментарі газеті «Свобода» заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – Друга складова – це революція, яка зараз відбувається в державі, революція, під час якої народжується українська нація. Події які проходили і тривають на київському Майдані і на вулиці Грушевського в столиці самі ж підказали нам символіку сьогоднішніх змагань та логотипу, і якщо з автомобільною шиною все зрозуміло, то мішень говорить про те, що сьогодні кожен мешканець України під загрозою злочинців, влади і силовиків. В цій ситуації кожен з нас повинен вміти захищати себе.

Розпочались урочистості із національного гімну, неофіційного гімну Майдану «Горіла шина, палала», після чого усі присутні мали нагоду вперше почути ще один гімн, на цей раз – тернопільського Майдану. Щодо автора цієї пісні, яку вже називають «хітом», то його ім’я обіцяють озвучити вже завтра на народному віче.

Бочку з «олімпійським» вогнем, встановили на позашляховик, за яким рушила колона спортсменів із народу, чимало з яких представляли молодіжні організації опозиційних партій. Усі змагання ж проходили на спеціально облаштованих секторах перед центральним стадіоном міста Тернополя.

Команди змагалися за першість у «нових революційних дисциплінах»: вправ з автомобільними шинами, у метанні на влучність бруківки, гранат та списів, перетягуванні канату, розбір-збір автомата Калашнікова на швидкість тощо.

- Коштів затратили мінімум – все, що тут відбувається – на добровільних засадах, – каже голова Тернопільського штабу національного спротиву Володимир Стаюра. – Наприклад, гора шин – заслуга наших «автомайданівців» – вони об’їздили всі СТО та шиномонтажі міста і Тернопільського району, зібравши максимально можливу їх кількість – все задля Народної олімпіади, головним атрибутом якої є автомобільна шина.

За словами організаторів, крім нагород і кубків, переможці Народної олімпіади отримають також і спеціальний приз від місцевого штабу національного спротиву, проте що саме це буде – залишають у секреті. Підтримати ініціативу щодо проведення аналогічних змагань і в інших регіонах держави закликають тернопільські організатори через соціальні мережі. На їхню думку, такі заходи мають головну мету – зміцнити дух українців у непростий для держави час.

- Народна олімпіада пропагує здоровий спосіб життя, тут немає спеціально підготовлених спортсменів, саме тому кожен бажаючий може проявити себе та отримати задоволення від самої участі в такому дійстві, – каже учасник змагань з Гусятина Володимир Чорній. – Це загартовує і виховує почуття відповідальності – сьогодні за свою команду, а завтра, можливо, і за країну.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: