В Угорники прийшов флорбол

08 грудня 11:20
Переглядів: 163
Флорбол

У івано-франківську недавно з’явився новий вид спорту. Вихованці Угорницької школи-інтернату створили команду з флорболу. «Воїни», так називається колектив, непогано виступають на всеукраїнському рівні.

Недільним вечором біля кінотеатру «Космос» зустрічаємося з Володимиром Барилюком. Цей невисокий молодий чоловік очолює обласну федерацію флорболу, якій лише два роки, та тренує угорницьку команду дітей. Тренує він, до слова, і в Калуші — місцеву команду «Freedom».
У переповненій маршрутці добираємося до Угорників. На подвір’ї діти ганяють м’яч. З кожним Володимир вітається за руку, питає, як справи. Вихованці інтернату саме очікують на підвечірок. Домовляються з тренером після їди зібратися на тренування.

«Сьогодні в нашій команді тренуються 15 дітей, — розповідає Володимир Барилюк. — Маємо дві вікові групи, до 14 і до 17 років. Але займаємося разом».

У серпні діти відпочивали в таборі «Лімниця». Тоді Барилюк проводив там презентацію цієї гри для пластунів. Угорницькі діти зацікавилися і вже у вересні в інтернаті відбулося перше тренування. За словами Володимира, дирекція навчального закладу з радістю погодилася прийняти новий вид спорту.

Нині діти з інтернату виступають в юніорському чемпіонаті України. Грають однією командою з калуськими флорболістами. Ця своєрідна збірна області займає п’яте місце у чемпіонатах U14 і U17. Виїжджати на ігри доволі непросто. Тренеру доводиться самому шукати гроші на квитки, проживання, харчування.

Часом, коли Володимир Барилюк не встигає поєднувати заняття в Калуші та Угорниках, дітей в інтернаті тренує Володимир Кузьмич, гравець флорбольного клубу з Дрогобича, який навчається в Івано-Франківську.

У спортзалі починається тренування. Хоч діти займаються всього четвертий місяць, у них раз по раз виходять цікаві комбінації, зрідка можна побачити навіть фінти.

Разом із хлопцями тренуються і двоє дівчат. У захисті — 17‑річна Наталя Тодосійчук. «Мені подобається ця гра насамперед тим, що це командний спорт, — каже дівчина. — Спершу я трохи боялася грати разом із хлопцями, та й вони не завжди віддавали паси. Часом йшла з тренування рознервована. А нині вже все нормально. Часом тренер навіть садить на лаву на дві хвилини за надто жорстку гру».

«Усім спочатку було важко, усі починали з малого, — каже Володимир Барилюк. — Нам непросто виїжджати на матчі, кошти потрібні і на амуніцію. Але я вірю, що коли будемо постійно працювати, показувати результат, то знайдуться небайдужі люди, які захочуть допомагати».

До теми

Флорбол: командний вид спорту. Грають пластиковим м’ячем. Ціль гри — забити м’яч у ворота суперника.
Контролювати м’яч дозволяється лише клюшкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою м’яч можна зупиняти, але не бити по воротах. Це схоже на хокей із м’ячем, але у спортзалі. Дозволена необмежена кількість замін, які можна робити, не зупиняючи гру. Тривалість матчу — три періоди по 20 хвилин.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: