Вадим Страшкевич: "У команди зараз перехідний період"

09 листопада 16:57
Переглядів: 164
Страшкевич

Вадим Страшкевич поспілкувався з Інформаційним центром ФК «Карпати» та розповів про теперішню ситуацію в команді, зокрема і про стосунки з новим тренером, який повернув його до основи. 

«ХОЧУ Й НАДАЛІ ГРАТИ ЗА «КАРПАТИ»

– З приходом нового тренера, ти повернувся до основного складу команди. Виходив з «Полтавою», «Динамо», але останню гру провів знову за дубль. З чим це пов’язано?

– Тренер на мене розраховує і хоче, щоб постійно була ігрова практика. На останньому тренуванні говорив з ним; Олег Дулуб сказав, щоб я більше старався, тренувався і тоді все буде добре. Коли Олег Анатолійович прийшов у команду, подзвонив адміністратор і повідомив, що я приєднуюсь до основи. Після чого, тренер підійшов до мене і особисто сказав, що йому подобається як я тренуюсь.

– Розкажи історію чому так сталося, що ти пішов у молодіжну команду?
– У кожного тренера своє бачення футболу. Наприклад, Сергій Зайцев не бачив мене у своїй моделі гри. Щодо ігрової практики я сам дзвонив тренеру, просив, щоб давали грати хоча б один тайм за дубль. Поговоривши з Сергієм Ларіоновичем, грав вже не по тайму, а по цілому матчу, а пізніше став ближчим і до основи. Можна сказати, що на той час я ще не був в оптимальній формі, адже тільки відійшов від піврічної травми.

– Не виникала думка, що більше взагалі не повернешся до основної команди «Карпат»? Що відчував у той момент?
– Чесно кажучи, тоді в голові був просто неймовірний хаос. Не розумів насправді, що мені робити. Намагався постійно підтримувати форму, тренуватись і сподівався, що все незабаром налагодиться.

– Граючи досить тривалий час за «молодіжку», не виникало бажання покинути «Карпати»?
– Коли тільки прийшов Ігор Йовічевіч була аналогічна ситуація з теперішньою. Мене запитали, чи не хотів би я піти в оренду, спробувати свої сили деінде задля постійної ігрової практики? Я відповів, що хочу залишитись в «Карпатах», доводитиму, що нічим не слабший за інших. Після тієї розмови, вже наступного матчу вийшов на заміну, а ще через кілька турів – грав з перших хвилин. З того моменту все кардинально змінилось.

– Якби тобі запропонували варіант з хорошою зарплатою, але у чемпіонаті не топ-рівня, наприклад, Білорусії чи Польщі, або залишитись у Львові і виходити на кожен матч з перших хвилин? На що впав би твій вибір?
– Я спілкувався з Юрієм Дячуком-Ставицьким з цього приводу. Відразу сказав йому, що для мене на цей момент головне – ігрова практика, а не гроші. Коли буду отримувати більше ігрового часу, то швидше наберу оптимальні кондиції і зможу доводити своєю грою, що гідний виходити з перших хвилин.

– Яким ти бачиш своє майбутнє: воно в «Карпатах» чи, можливо, в якомусь іншому клубі?
– Поки що не планую міняти команду. Маю ще два роки контракту, які маю відпрацювати, а далі вже вирішуватимуть тренер з президентом. Львів для мене рідне місто, тому зараз хочу грати за «Карпати». 

«ВАЖКО ЗРОЗУМІТИКОЛИ ОЛЕГ ДУЛУБ ДОБРИЙА КОЛИ ЗЛИЙ»

– Раніше на прес-конференції Олег Дулуб сказав, що як тільки прийшов у команду, в роздягальні панувала тиша. Яка зараз атмосфера в роздягальні?

– Зараз дійсно все по-іншому. Особливо, після останнього переможного матчу з «Ворсклою» атмосфера змінилась на краще. Хлопці ходять постійно усміхнені, тренуються з більшою радістю. Дійсно видно, що команда знаходиться на моральному підйомі.

– Можна сказати, що цей матч стане своєрідним поштовхом для подальших перемог?
– Всі цього хочуть: і тренери, і футболісти. Розуміємо, що настав час вигравати. Вже навіть маємо не +1, а +4 очки, тому є мотивація рухатись далі. Не хочу сказати, що раніше її не було, адже це не так. Мотивація завжди з футболістом, просто нам потрібен поштовх вперед. Ми зробили цей крок і зараз не можна зупинятись, потрібно рухатись весь час тільки вперед.

– Наступний матч з «Шахтарем», потім «Зоря»...
– Ми не боїмося імен суперників, навпаки, то слугує для нас своєрідною перевіркою на готовність протистояти таким сильним командам. 

– Не секрет, що Олег Анатолійович робить ставку саме на вихованців клубу, на молодих футболістів. Чи можна сказати, що це дає тобі якийсь позитивний поштовх працювати з подвійною силою?
– Звичайно, це не може не заохочувати. Подобається ще й те, що на тренуваннях він нікого не виділяє, чи то Худоб’як чи Грисьо, чи Лобай – для нього всі однакові.

– Який Олег Дулуб у тренувальному процесі?
– Ніхто не може зрозуміти, коли він добрий, а коли злий (сміється). Може говорити серйозно, а в кінці розмови засміятись, і навпаки. Після Полтави була жорстка розмова у роздягальні. Якщо йому потрібно з кимось поговорити, то викличе до себе і розмовлятиме один на один. 

– Зараз стартувала перерва в чемпіонаті у зв’язку з матчами збірних. Як ти думаєш, чи піде вона на користь «Карпатам» чи, навпаки, команда втратить той позитивний заряд після суботнього матчу?
– Зовсім не втратить, адже буде товариська гра, де, впевнений, теж здобудемо позитивний результат. Тим більше, тренер хоче подивитись на всіх футболістів, дати ігрову практику тим, у кого її менше. Після чого вирішуватиме, кого випускати на матч з «Шахтарем». 

«МОТИВАЦІЯ Є ЗАВЖДИ»

– Уболівальники і журналісти говорять про кризу в «Карпатах». Як особисто ти оцінюєш ситуацію, чи можна це дійсно назвати кризою?

– Це не криза, а просто перехідний період. Кожен футболіст колись змушений переходити від юнацького до дорослого футболу. Зрозуміло, що кожному потрібен час, щоб все осмислити. Хочу запевнити вболівальників, що все буде добре. У перший рік керівництва Олега Кононова теж не все спочатку було добре, а потім команда вийшла у Лігу Європи.

– Тобто, ти впевнений, що під керівництвом Олега Дулуба команда вибереться із ями?
– Зараз тільки середина першого етапу чемпіонату. Коли вже залишатиметься 3-4 гри до завершення сезону, тоді можна про щось говорити. Тим більше, зараз, якщо не брати «Шахтар», «Динамо» і «Зорю», всі команди знаходяться майже на одному рівні.

– Якщо порівнювати два попередні матчі з «Полтавою» і «Динамо» та суботній матч з «Ворсклою». Чого не вистачало команді для перемоги в попередніх поєдинках?
– З «Полтавою» ми хотіли атакувати, але на контратаці пропустили два голи. У Києві був зовсім інший матч, хотіли грати на контратаках, але знову самі собі «привезли» гол. Взагалі, атакувати з «Динамо» дуже важко, здається таке під силу тільки «Шахтарю». У грі з «Ворсклою» і фарт був, і виходило все, що хотіли зробити, і, як наслідок, забили гол.

– Серед вболівальників були такі розмови, що команда позбавлена мотивації...
– Мотивація є завжди. Просто питання психології інколи дуже впливає на футболістів і, відповідно, на їхню якість гри. Виходячи на кожен матч намагаюсь відповідно налаштовуватись. Чи то «Динамо», чи «Шахтар», неважливо. Навпаки, виходиш з утричі більшим налаштуванням та зосередженістю, бо хочеться довести, що ти нічим не гірший за інших.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: