Валентин Хоптян: "Втрачати "Ниву" ми не маємо права"

13 лютого 18:00
Переглядів: 159
Хоптяна

Почесний президент ФК «Нива» і губернатор Валентин Хоптян визнає, що ситуація, в якій опинилася команда, доволі складна, але не втрачає оптимізму.

– Надія помирає останньою! – з ходу заявив Валентин Хоптян, однак додав: - «Я думаю, що ми стільки зробили для «Ниви» – зупинили її спад, повернули до першої ліги, команда пробилася до чвертьфіналу кубка, що втрачати її не маємо права. Я надіюся, що наступного тижня почнемо закривати всі борги, які накопичилися перед командою. Тоді ж футболісти приступлять до тренувань.

У тому, що «Нива» опинилася у складному фінансовому становищі, губернатор бачить, перш за все, політичну складову.

– Скажу відверто: сьогодні політичний клімат серйозно впливає на фінансування команди. «Нива» – народна команда, яка фінансується за рахунок різних спонсорів. Основні кошти надходять, як правило, від київських структур. Нині кожен вичікує: а що буде далі? Я сподіваюся, що в державі буде стабілізація, у першу чергу - політична. У всякому разі прикладу максимум зусиль, щоб команду зберегти! Нещодавно з робочим візитом я побував у Києві, де в тому числі займався вирішенням футбольних питань. Я мав дві зустрічі. Люди не відмовилися допомагати «Ниві». Більше того, у грудні минулого року від одного з них вже прийшов перший невеличкий транш у сумі 150 тис. грн. Це компанія Бахматюка (агрохолдинг UkrLandFarming – авт.), яка в Острові (Тернопільський р-н) будує потужніший елеватор і сучасний комбікормовий завод. Це новий спонсор, який виявив бажання і вже почав фінансувати клуб, – зазначив губернатор.

На думку Валентина Антоновича, банкіри теж можуть стати спонсорами ФК «Нива».

– Сподіваюся, що банк «Надра» і в подальшому на певних умовах буде допомагати «Ниві». Крім того, я звернувся до всіх інших банків, які є на території області, щодо співпраці з ФК. Чекаю від них відповіді, – каже голова ТОДА.

Сподівається почесний президент ФК «Нива» і на бюджетні гроші.

– Нещодавно розмовляв з головою обласної ради Василем Хомінцем. Переконував його в необхідності збереження «Ниви», яка має велику біографію, свого часу була грозою українських грандів («Динамо», «Шахтаря»), у радянські часи навіть перемогла московський «Спартак». Бюджет «Ниви» на рік складає близько 9 млн. грн. Звичайно, в обласному бюджеті таких коштів знайти не зможемо, але певну підтримку, хоча б 1 млн. грн., знайти можна. Василь Петрович підтримав мою ініціативу, але не все залежить від самого голови. Керівники фракції ВО «Свобода», такі як Володимир Стаюра та Марія Чашка – проти. Я з ними ще буду розмовляти. Завжди кажу, що любов до рідного краю проявляється через конкретні справи. Ось на цьому прикладі побачимо, чи люблять наші депутати футбол, – зазначив Валентин Хоптян.

Розповів Валентин Антонович і про Гоча та Мдінарадзе, які, за нашою інформацією, вже не опікуються «Нивою».

– І один, і інший багато зробили для «Ниви», тому я не відкидаю, що вони й далі працюватимуть на команду. Хоча життя покаже, як воно буде. Скажу відверто: керівники обласних виробничих підрозділів, до яких я звертався, говорять: ми готові допомагати «Ниві», але при умові, що там не буде Мдінарадзе. Він це знає і ми з ним відкрито про це говорили. Зрештою, в обоймі «Ниви» є головний тренер, досвідчений начальник команди, інші тренери та фахівці, тому нині є кому і з ким працювати, – резюмував Валентин Хоптян.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: