Валерій Рудаков: "Від "Шахтаря" не вимагають стрибати вище голови"

27 лютого 15:51
Переглядів: 206
Валерій Рудаков

Зігравши внічию у Пльзені в першій грі 1/16-ої фіналу Ліги Європи, футболісти «Шахтаря» зробили серйозну заявку на ви­хід у наступний раунд змагань. Що потрібно зробити команді Мірчі Луческу для того, щоби у матні-відповіді з "Вікторією» на полі «Донбас Арени» не сталося жодних сюрпризів? Саме з тако­го запитання кореспондент газети Спортивка» розпочав розмову з колишнім півзахисником «Шах­таря» Валерієм Рудаковим.

- Та нічого особливого робити «гірникам» не треба. Від них ви­магають лише одне - не легко­важити, налаштовуючись на по­єдинок, та показати свій футбол. Не потрібно стрибати вище голо­ви, просто зіграти на звичному рівні. І есе - цього однозначно достатньо, щоби без нервів і без валідолу пройти в 1/8-му фіна­лу. Це ж не перша гра, коли не­обхідно вдома зробити такий за­пас, щоби потім у гості їхати зі спокійною душею. А якщо ти граєш другу гру, то тут уже сто­їть конкретне завдання.

Перед грою у Пльзені гравці «Шахтаря» казали, що хочуть усі проблеми відсот­ків на 90 вирішити у першій грі. То що ж завадило їм вті­лити наміри у життя?

-А хіба вони не зробили те, що хотіли? Вони ж не казали, що виграють у Чехії 3:0. А рахунок 1:1 - цілком комфортний перед матчем-відповіддю на власному полі. На виїзді «гірники» не прог­рали та ще й гол забили. Що ще потрібно, аби вдома довести справу до перемоги за сумою двох поєдинків?

- Той рівень гри, який пока­зала донецька команда в Пльзені, вас задовольнив?

- Загалом так. Зрозуміло, що не все виходило так, як хотілося. Але ще навіть не закінчилася зима. Як для першого офіційно­го матчу року, то зіграли цілком пристойно. «Шахтар» діяв спокій­но, фактично весь матч контро­лював гру, і відчувалося, що в разі потреби в будь-який момент міг додати.

А хіба не правильніше було, наприклад, у другому таймі додати і зняти всі пи­тання про переможця за су­мою двох матчів?

-  Ну, вибачте, ви так кажете, ніби «Шахтар» грав проти якихось напіваматорів , які на кілька го­лів слабші. Чеський футбол зав­жди був достатньо міцним. Так, їхня збірна є дуже серйозним суперником і має хорошу істо­рію, бо в ній на провідних ролях легіонери зі сильних європей­ських клубів. Але й національ­ний чемпіонат у Чехії непоганий, а «Вікторія» є одним із його ліде­рів. Так що суперників «Шахта­ря» аж ніяк не назвеш хлопчака­ми для лупцювання. Своїми дія­ми чехи довели, що вони вмі­ють непогано грати у футбол. І я би не радив «гірникам» після 1:1 у Пльзені легковажити перед матчем у Донецьку. Якщо чехи відчують щось подібне від укра­їнської команди, то тут же мо­жуть за це покарати.

Як міркуєте, в 1/8-ій фі­налу ми побачимо протисто­яння «Шахтаря» з «Чорноморцем»?

-  Як я уже сказав, «Шахтар» є явним фаворитом у парі. А от чи вийде в наступне коло «Чорно­морець» - тут щось стверджува­ти важко. Все ж їхати після до­машніх 0:0 у Ліон і проходити далі - завдання не з простих. Так що чи побачимо ми донецько-одеське протистояння європей­ського масштабу, залежить знач­но від «Чорноморця».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: