Валя Семеренко замкнула ТОП-6 гонки переслідування 9 етапу КС-14/15 з біатлону

21 березня 22:25
Переглядів: 2064
Валя Семеренко

Сьогодні, 21 березня, в Ханти-Мансійську (Росія) на заключному етапі біатлонного Кубка світу сезону-14/15 слідом за чоловічою відбулася і жіноча гонка переслідування на дистанції 10 км зі стрільбою на чотирьох вогневих рубежах.

В гонці переслідування у жінок було все. Глядачі стадіону в Ханти-Мансійську побачили фантастичну інтригу, неймовірний сюжет і навіть безпосередньо взяли участь у перемозі Дарьї Домрачевої!

Гонка почалася досить спокійно – після першого рубежу з лідируючої четвірки тільки Вероніка Віткова заробила коло штрафу, а решта лідерів фактично створили єдину групу. Правда, по ходу дистанції Лаура Далмайер з Німеччини кілька секунд програвала Кайсі Макаряйнен і Дарьї Домрачевій, і тому на другу стрільбу білоруска і фінка прийшли вдвох.

Більш швидка Даша вийшла на перше установку і... мало не позбулася через це Великого кришталевого глобуса! За прикладом своєї ж пам’ятної помилки Оберхофа, Домрачева зібралася стріляти стоячи, в той час як у переслідуванні другий в черзі вогневий рубіж – знову лежання. У цей час глядачі на трибунах стадіону у весь голос почали кричати Даші, і білоруска зуміла почути і уникнути помилки! І хоча тут лідер Кубка світу-14/15 допустила свій єдиний промах у стрільбі, коло штрафу не йде ні в яке порівняння зі штрафними хвилинами, які б очікували на Домрачеву за порушення правил стрільби.

Надалі Даша вже не могла підвести ні глядачів, ні президента своєї країни Олександра Лукашенка, який приїхав підтримати свою кращу біатлоністку. Дві ідеальних стійки разом з трьома помилками Макаряйнен – і Домрачева перетинає фінішну лінію з переможно піднятими руками!

«Срібло» та «бронзу» персьюта розіграли між собою дві юні німецькі надії – Лаура Далмайер і Франциска Пройсс. Обидві стріляли ідеально, ставши кращими снайперами гонки, і долю більш високої позиції вирішили у фінішному спурті, де на півкроку попереду виявилася Далмайер.

Кайса Макаряйнен, що йшла зі стадіону лідером після половини гонки, занадто багато помилялася в стрільбі стоячи, і тому найкраще, чого змогла добитися – четверте місце.

Слідом за Кайсою фінішувала Вероніка Віткова з Чехії – єдина суперниця нашої Валі Семеренко в боротьбі за третє місце загального заліку. Сама ж Валя провела гонку, яку можна назвати практично ідеальною. Лише один промах на четвертій стрільбі міг би залишити тінь незадоволеності. Але в персьюті лідер збірної України зуміла піднятися з дев’ятого місця на шосте, мінімізувати відставання від Віткової і прийняти участь у квітковій церемонії нагородження! По чистому часу переслідування українка показала четвертий час, відразу слідом за володарками подіуму! Браво, Валя!

Відмінну гонку провели й інші українки. Юлія Джима також провела три ідеальних вогневих рубежі, а промахнулася один раз лише на четвертому, коли трохи посилився вітер на стадіоні. Навіть незважаючи на промах, Юля претендувала на потрапляння в десятку найсильніших, але швидкості на останньому колі для вирішення цього завдання не вистачило. У підсумку 14-й результат, який дозволив Джимі піднятися на 25-е місце в загальному заліку і кваліфікуватися в завтрашній мас-старт!

Відмінний персьют провела також Ірина Варвинець, яка стартувала 41-ою. І у третьої українки – тільки один промах, який Іра допустила на третьому рубежі, після того, як пережила болюче падіння, зіткнувшись із суперницею з Норвегії. Але за винятком цієї помилки, все в Іри було здорово: і вища в гонці скорострільність, і відмінна точність, і швидкий хід на останньому колі, що дозволив відіграти позицію і не підпустити до себе швидкісну американку Сьюзан Данкль. У підсумку – 22-й результат.

Остання з чотирьох українок, які стартували сьогодні, Ольга Абрамова, допустила один серйозний зрив, коли на другому лежанні не закрила три мішені. Тому для того, щоб залишитися в заліковій зоні, Олі знадобилася серйозна концентрація і бійцівські якості, що призвели її на 33-є місце на фініші.

Кубок світу з біатлону-14/15
9-й етап. 19–22 березня
Ханти-Мансійськ (Росія)
Жінки. Гонка переслідування, 10 км
21 березня

1. Дарья Домрачева (Білорусь) – (0 + 1 + 0 + 0) 28:14.4
2. Лаура Далмайер (Німеччина) – (0 + 0 + 0 + 0) +15.7
3. Франциска Пройсс (Німеччина) – (0 + 0 + 0 + 0) +15.9
4. Кайса Макаряйнен (Фінляндія) – (0 + 0 + 2 + 1) +1:01.8
5. Вероніка Віткова (Чехія) – (1 + 1 + 0 + 1) +1:16.3
6. Валя Семеренко (Україна) – (0 + 0 + 0 + 1) +1:24.8
…14. Юлія Джима (Україна) – (0 + 0 + 0 + 1) +2:22.1
…22. Ірина Варвинець (Україна) – (0 + 0 + 1 + 0) +3:16.1
…33. Ольга Абрамова (Україна) – (0 + 3 + 1 + 1) +4:26.3

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: