Василь Гуменяк: "Команда готова до сезону"

12 вересня 17:46
Переглядів: 88
Прикарпаття
"Прикарпаття" (U-17) під керівництвом досвідченого наставника Василя Юрійовича Гуменяка вже за два дні візьме старт у чемпіонаті серед команд Дитячо-юнацької футбольної ліги України матчем проти "УФК Карпати" (Львів). Нам вдалося поспілкуватися із наставником команди, який розповів про підготовку до сезону, кадрові зміни та перспективи на сезон.
 
- Як проходить підготовка команди до сезону, який стартує вже найближчої суботи?
 
- Команда готова до сезону. Ми пройшли збір, взяли участь у турнірі в Стрию. В основному переглядали наших новобранців, яких на сьогоднішній день у нас п’ятеро, заявили нових футболістів. Це Андрій Захарій зі Снятина, з Вінниці до нас хлопець прийшов, поступивши в Коледж фізвиховання - Богдан Турлюк, з Коломийщини – Ярослав Грабовецький. Саме цих гравців ми добрали до складу команди. Звичайно, хотілось би зробити підготовку якіснішою. Але максимум того, що ми могли в Івано-Франківську в плані підготовки, ми виконали.

Наш перший матч із «УФК Карпати» обіцяє бути непростим. Ставимо перед собою завдання досить високі. Але й розуміємо, що львів'яни – лідери нашої групи, команд, яка минулого сезону виходила до фінальної частини змагань. Оцінюємо їхню силу, але й надіємось на сприятливий результат для нас в першій грі.

- Які втрати понесла команда?
 
- Від нас практично ніхто не пішов, крім Василя Геника, який перебрався до київського «Динамо». Але це відбулось ще в другому колі чемпіонату. Є в нас і травмовані - це, насамперед, Дмитро Мартинюк. У нього серйозна травма, і коли він завершить лікування - питання до лікарів. Будемо надіятися, що повернеться в стрій хоча б до кінця першого кола змагань. Хлопець дуже талановитий, мав запрошення в хороші команди, але через травму вибув на тривалий термін.
 
- Ви частково торкнулися теми завдань перед командою в новому сезоні. Уточніть, які цілі стоять перед СДЮШОР «Прикарпаття» (U-17)?
 
- Завдання загальне для школи – залишитися у Вищій лізі. А конкретно для нашої команди – потрапляння в фінал. Успішність виконання цього завдання залежатиме від багатьох факторів, в тому числі від підготовки до сезону. За підсумками першого кола намагатимемося закріпитися в трійці лідерів. По ходу сезону завдання, можливо, коригуватимуться. Але не ставити перед собою такі високі цілі ми не маємо права. Все-таки, це випускний рік, старша група. Хотілось би виконати таке завдання.
 
- Кого вважаєте фаворитами своєї групи?
 
- Традиційно до фаворитів західного регіону відноситься Львів. Команди «УФК Карпати» та «Карпати». Також команда «ВІК» достатньо потужна. Вважаю, що саме ці три учасники турніру трохи сильніші. А інші приблизно одного рівня та матимуть шанс поборотися з лідерами за трійку призерів.
 
- І ще одне таке запитання. Можливо, враховуючи соціально-економічну та політичну ситуацію в Україні, це питання не має першочергового значення. Але все ж, наскільки відчутною є відсутність в нашій області професійної команди саме для випускної групи СДЮШОР «Прикарпаття»? 
 
- На моє тверде переконання, це має величезне значення для нас, для тих футболістів, які є випускними. Все-таки, вони повинні бачити перед собою команду і ставити мету в неї попадати. Звичайно, є можливість потрапляти і в систему команд Прем’єр-ліги. Але я вважаю, що для багатьох було б дуже важливо грати в клубі рідного міста. Розумієте, це б навіть піднімало боєздатність та патріотичний дух команди. Все-таки, потрапити в рідний клуб, за який вони вболівають, в якому вони виховуються, на матчах якого подають м’ячі, лідери якого є їхніми кумирами, коли вони навіть знають, де ті живуть - це було б мрією для багатьох. Тому я вважаю, що відсутність професійної команди має негативний вплив на розвиток всього футболу в нашій області.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: