Василь Іванчук: "Намагаюся в кожній партії тримати концентрацію і грати по позиції"

30 грудня 15:30
Переглядів: 195
Василь Іванчук

Новоспечений чемпіон світу зі швидких шахів, випускник Львівського державного університету фізичної культури Василь Іванчук після завоювання титулу прокоментував свій успіх у прямій трансляції.

«Завжди цікаво грати, боротися. Мені дуже сподобалося тут, в Досі. Знаю, що в місті є шашковий клуб – мрію відвідати його! Може бути, після бліцтурніру спершу, як туди дістатися. Мені сказали, що це прекрасне місце. Ні-ні, дізнався я про це тільки вчора, так що спочатку все-таки приїхав сюди заради шахів...

Я ніяк не готувався до турніру спеціально. Все як завжди: аналізую партії, стежу за новинками, намагаюся знаходити свої ідеї, готуюся фізично.

Поєдинок з чинним чемпіоном світу у класичних шахах Магнусом Карлсеном я не розглядав як особливий. Намагаюся в кожній партії тримати концентрацію і грати по позиції.

Що значить для мене цей титул? Ой, все сталося настільки раптово... Я не готовий відповісти на це питання прямо зараз – дайте мені спочатку переварити все це!

Яке ще повернення в шахи? Я ніколи не припиняв в них грати...», – розповів  Василь Михайлович.

Додамо, що тепер уже колишній чемпіон світу зі швидких шахів та чинний володар титулу у класичній грі норвежець Магнус Карлсен, що поступився у Досі титулом Василю Іванчуку, вважає львів’янина видатним гросмейстером та каже, що той повністю заслужив свою перемогу.

Загалом же до свого третього місця Магнус Карлсен поставився філософськи: «Все-таки не можна чекати перемоги в турнірі, де ти програєш тричі...»

При цьому норвежець не забув привітати й свого кривдника: «Особливо хочу відзначити виступ Іванчука. Тридцять років на вершині – це ж неймовірно! Мене він в сьомому турі просто переграв. Я не бачив інші його партії, але якщо він їх грав так само, як зі мною, то повністю заслужив свою перемогу.

Не залишився в стороні від успіху Василя Іванчука і легендарний, 13-й за ліком чемпіон світу з класичних шахів Гаррі Каспаров: «Вітаю Василя Великого! Він багато раз дивував мене за дошкою, тепер же дає уроки вже новому поколінню».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: