Василь ІВАНЧУК: «Ніяких проблем із вивезенням грошей з Куби в мене не було»

01 липня 15:24
Переглядів: 338
Default Image

Цього разу український гросмейстер переміг на престижному шаховому турнірі на Кубі.

Цікава річ: Острів Свободи — фартовий для Василя Іванчука. Адже у нього це вже четверта перемога на Меморіалі Хосе Рауля Капабланки. Після турніру шахіст на кілька днів завітав до України і відповів на запитання кореспондента "Експресу".

- Василю Михайловичу, таке враження, що на Кубі ви перемогли на одному подиху?

- Це лише враження. Повірте, були важкі партії, особливо з Домінгесом. Шоста партія теж складалася непросто. Хоча загалом усе минуло дуже добре. На Кубі мені справді щастить.

- А гра у цій країні має свою специфіку?

- По-перше, дається взнаки клімат. Там дуже спекотно! А ще помітні наслідки комуністичного правління. Є певні нюанси в побуті, психології людей. Відчувається, що країна перебуває в економічній блокаді.

- Учасників турніру не знайомили з Фіделем Кастро?

- Ні, він уже дуже старенький. Коли був молодший, то постійно відвідував шахові турніри, а сьогодні він відійшов як від державних, так і від спортивних справ.

- В Інтернеті з'явилось повідомлення, що у вас виникли проблеми, коли ви намагались вивезти з Куби гроші, які отримали за перемогу у турнірі…

- Це неправда. Ніяких проблем із цим у мене не було. Хтось наплутав і написав нісенітницю.

- Чи був час скупатися в океані?

- Якби виникло бажання, можна було викроїти для цього годинку-другу. Але в мене було натхнення до шахів, тож я використовував його максимально.

- Ви завжди були першим номером серед українських гросмейстерів у рейтингу ФІДЕ. Нині ваше місце несподівано посів Павло Ельянов…

- Він успішно зіграв у Гран-прі ФІДЕ, тож нічого дивного. Мені це не створює дискомфорту.

- З ким із гросмейстерів у вас найтепліші стосунки?

— Я не скажу, що в мене дружні стосунки з провідними гросмейстерами. Усе ж таки багаторічна конкуренція за шахівницею накладає свій відбиток. У таких умовах важко підтримувати дружні стосунки. Ввічливі, коректні, ділові — так. А дружні — ні.

- Українські гросмейстери останнім часом нарікали на бездіяльність керівництва нашої Федерації, а відтак на те, що наші шахи деградують…

- Я гадаю, що шахи таки розвиваються. Ви погляньте на індивідуальні виступи наших гросмейстерів. Їхні результати говорять самі за себе.

- Недавно змінилося керівництво Федерації. Різницю відчули?

- Ще ні, бо минуло надто мало часу після їх ротації. Але цілком можливо, що це піде на користь нашим шахам.

- Чи бувають дні, коли ви не думаєте про шахи?

- Бувають. Після турнірів, коли є пауза, дозволяю собі відволіктися. Люблю прогулятись на свіжому повітрі, перечитати книгу. Це мій відпочинок.

- Який ваш наступний турнір?

- Другого липня в Греції починається чемпіонат серед їхніх клубів. Гратиму за одну з місцевих команд. Це триватиме до 12 липня. Далі в мене тривала пауза в змаганнях, тож буде час подумати про шахову Олімпіаду, де я виступатиму у складі збірної України.
Максим КАЧУРІВСЬКИЙ, газета «Експрес»

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: