Василь Івегеш: "На наших полях нині не реального провести повноцінні спаринги"

21 січня 08:40
Переглядів: 124
Івегеш

Головний тренер ФК “Тернопіль» Василь Івегеш на прохання клубної прес-служби розповів про початок першого тренувального збору команди, який розпочався 20 січня.

– Збір планували почати 21 січня, – почав розмову Василь Петрович. – Але у зв’язку з тим, що ряд футболістів працювали в складі студентської збірної України, які дограватимуть матчі на Меморіалі Олега Макарова, ми вирішили зібрати хлопців. Які залишились у Тернополі, на день швидше, щоб вирішити організаційні питання. Після чого футболісти зробили пробіжку, відвідали сауну, а вже завтра підготовчий збір продовжиться в режимі дворазових тренувань. Одне – відбуватиметься в залі, друге – на повітрі. Дещо нас вибили з колії погодні умови. Планували на початку збору провести традиційний турнір ректора. Але що не робиться, то до кращого. Так би з корабля на бал довелося грати, а тепер трішки втягнемося в процес, а вже з понеділка, коли обіцяють 4-5 градусів морозу, проведемо внутрішньоклубний турнір. Переконаний, не дивлячись ні на що, зробимо все, що запланували в першій частині тренувальних зборів.   

– Чи задоволені грою футболістів ФК «Тернопіль» на Меморіалі Макарова?

– Задоволений. Наші футболісти з досвідом, в них більше майстерності, ніж у гравців аматорських студентських команд, тому не випадково вони виділялися на фоні інших. Чудового зіграв Ігор Курило, котрий провів усі матчі в основному складі, до нього немає жодних претензій. Віталій Богданов і Ігор Мединський зіграти теж на хорошому рівні. На жаль, у Києві на тренуванні травмувався Богдан Семенець, котрий останню гру на турнірі не грав і вже повернувся до Тернополя. Інші хлопці ще зіграють 21 січня товариський матч з дублерами київського «Динамо» і теж повернуться. Останню гру на Меморіалі з київським «Локомотивом» студентська збірна дограє вже без гравців ФК «Тернопіль», які підключаться до тренувального процесу нашого муніципального клубу.   

– На скільки часу вибув кращий нападник команди Богдан Семенець?

– У нього травма гомілкостопа. Він уже стає на ногу, 2-3 днів робитимемо приписані лікарями процедури і, сподіваюся, за 7-8 днів його «піднімемо». Травма Богдана на тренувальному зборі – не трагедія. Гірше було б, якби це трапилося за тиждень до офіційного матчу.

– Чи готовий приступити до тренувань півзахисник Василь Чорний, котрий вже майже пів року перебуває в клубному лазареті?

– Василь прийшов на перше організаційне засідання команди. Лікарі йому сказали, що в десятих числах лютого він вже зможе бігати по колу.

– Хто з молодих вихованців школи ФК «Тернопіль» запрошений на збір основного складу?

– Викликаємо зовсім юного Андрія Різника, продовжує тренуватися з основою Олег Тракало. Завтра, 21 січня, мають приїхати ще кілька нових молодих облич – вихованців тернопільського футболу, які пробуватимуть себе в нашій команді. Не хочеться завчасно називати їх імена, побачимо хто з них відгукнеться на наше запрошеня.

– А чи не планується запрошувати так званих легіонерів, тобто футболістів з інших регіонів України?

– Я б теж хотів запросити до команди кількох досвідчених виконавців, але давате зачекаємо ближче до заявочної кампанії, адже легіонерів можна заявляти навіть протягом ігрового процесу. Нині вільних агентів дуже багато, чимало з них погоджують на всі умови, тільки щоб грати, адже сьогодні в Україні футболістів багато, а команд – мало. На Меморіалі Макарова виступає команда вільних агентів і розмовляючи з їхніми гравцями, ті кажуть, що легше працевлаштуватися у Чехії чи Польщі, ніж в Україні.

– Скільки триватиме перший тренувальний збір?

– До 31 січня. Плануємо проводити його в Тернополі. Останні роки планували поїхати на збір у Закарпаття чи в с. Синьків (Заліщицький р-н, Тернопільська обл.), але тоді різні причини завадили нашим планам. Зараз ж не будемо загадувати. Поки що проведемо перший втягуючий збір, а далі все залежатиме від погодних умов і наявність спаринг партнерів. До відновлення офіційних матчів залишилося лише два місяці (22 березня ФК «Тернопіль» приймає вдома МФК «Миколаїв»), тому маємо поспішати.

– З наступними зборами ще не визначилися?

– Якби в нас було належне фінансування, могли б виїхати кудись на 8-10 днів, чи взяти участь у якомусь турнірі, але поки, що про це рано говорити.

– Чи є вже попередні домовленості про спаринги?

– Телефонував тренер дніпродзержинської “Сталі». Ця команда знаходитиметься на Прикарпатті на тренувальних зборах. Є попередня домовленість провести з ними спаринг 2 чи 3 березня. Незабаром має приступити до тренувань тернопільська «Нива». Тому, думаю і з ними вдасться домовитися про матчі. Зв’язуватимемося з нашим традиційним спаринг-партнером – чернівецькою «Буковиною». Якби було стандартне футбольне поле зі штучним покриттям, тоді б говорилося і про матчі в Тернополі. А так змушені їздити в Винники (Львівська обл.), Чернівці та інші міста, щоб зіграти контрольні матчі, бо на наших полях нині не реального провести повноцінні спаринги.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: