Василь Івегеш: "Тренувальні збори ФК "Тернопіль" пройшли на три з плюсом"

27 березня 14:44
Переглядів: 220
Івегеш

 Як пройшла підготовка муніципалів до весняної частини сезону, ми попросили розповісти головного тренера команди Василя Івегеша.

Збори

Незважаючи на попередні плани, провести тренувальні збори на виїзді не вдалося, водночас трагедії з цього ніхто не робить.

– Якщо брати функціональну та фізичну підготовку, то виконали все, що планували, адже працювали спершу в умовах снігу, а потім – і в умовах болота. Якщо брати у порівнянні з минулим роком, загалом більшість у команді показують кращі бігові результати. Щодо технічної підготовки, то й справді нам не вийшло поїхати на виїзний збір. По-перше, весна прийшла швидко, по-друге, було прийнято рішення зекономити кошти, тому працювали вдома. Березень дозволив нам перейти на трав’яні поля, хоча вони і подекуди були не дуже хорошої якості. Але ту роботу, яку запланували, відпрацювали. Думаю, що в середньому на три з плюсом ми пройшли ці тренувальні збори. Однозначно, з поновленням чемпіонату будемо вдосконалюватись та допрацьовувати те, що опустили, – зауваживВасиль Івегеш.

Спаринги

У підготовчий період ФК «Тернопіль» зіграв матчі на будь-який смак – від спарингів з молодими вихованцями власної школи та аматорськими командами Тернопільського району до клубів першої та Прем’єр-ліги.

– Приємно було бачити, як команда грала на штучному полі у Чернівцях, де перемоги здобули як основа, так і друга команда, – розповідає коуч. – Якщо взяти спаринги з прем’єрліговими командами, то мінімальна поразка від «Волині» для нас була приємною.  Що ж до «Карпат», то там ми програли трішки багато. Але з будь-якої поразки виносимо щось позитивне. Впевнений, ця гра даремно не пройшла, вона піде тільки на користь моїм підопічним, які мають зробити з неї правильні висновки. На завершальній стадії підготовки грали з командами обласного рівня, щоб десь відчути слабинку, десь звикнути до м’яча.

Кадри вирішують усе

У ФК «Тернопіль» одна втрата, але яка! Команду покинув її кращий бомбардир останніх років Богдан Семенець, перебравшись до дніпродзержинської «Сталі».

– На моє переконання, Семенець був потрібен «Сталі» тільки з однієї причини – щоб зруйнувати нашу команду як свого прямого конкурента, тим самим увійти до першої ліги на білому коні. І питання не тільки в Богдану. «Сталь» запрошувала до себе ще й Атласюка, Клекота і Чорного. Зі своєї сторони ми б не хотіли нікому копати ями, адже, як каже українська приказка: «Не копай комусь ями, бо сам потрапиш туди». ФК «Тернопіль» іде своєю дорогою, ми будемо чесно виходити на футбольне поле і доводити, чого варті, - переконує Василь Петрович.

Замінити Семенця на вістрі атаки муніципалів мав би досвідчений Ігор Худоб’як.

– Ми багато переглянули кандидатів, але зупинили свій вибір саме на ньому. Ігоря ми знаємо з хорошої сторони ще зі студентської ліги. Це форвард таранного типу, який має тероризувати задню лінію суперника. В нього хороші бійцівські якості, тому, думаю, щодо нього ми не прогадали, – переконує тренер.

Зауважимо, що, окрім Худоб’яка, до ФК «Тернопіль» після кількарічної перерви повернувся його вихованець Ігор Мединський (з «Динамо-2» Київ). Також продовжив контракт із клубом основний кіпер Микола Плетеницький, у якого восени трудовий договір закінчився. Свій перший професійний контракт підписав вихованець футбольної школи ФК «Тернопіль» - 21-річний Тарас Гром’як.

Лазарет порожній

До початку офіційних матчів 2014 року муніципали підійшли з порожнім лазаретом.

– Ігоря Мединського турбувала травма (задня поверхня стегна) ще з «динамівських» часів. Ми його дуже берегли, і як тільки він почувався погано, одразу замінювали його або давали легші навантаження на тренуваннях. Але в останній тиждень він був в основній обоймі команди, працюючи разом з усіма в повному режимі. Як, до речі, і Степан Клекот. Після операції на коліні у нього був певний страх. Але все в минулому, він на повну силу тренується та грає двосторонні матчі. Тобто на сьогодні травмованих немає, і це не може не тішити.

Завдання

Основна мета на сезон для ФК «Тернопіль» залишилася незмінною – вихід до першої ліги.

– Наше завдання – максимально успішно виступити в чемпіонаті, щоб вибороти путівку до першої ліги. 

Фінанси

У ФК «Тернопіль» переконують, що перед футболістами борги майже всі закриті.

– У нас нарешті фактично закрито борги по зарплаті. Залишилась незначна сума, яку керівництво клубу обіцяє у найближчий час погасити. Разом з тим, зважаючи на складний час у країні, наші футболісти знають, що фінансова сторона нині не може бути захмарною. Гравці ФК «Тернопіль» згідні на незначну, але стабільну платню за свою непросту роботу на футбольному полі, – каже коуч.

Об’єднання

Нині активно обговорюється тема об’єднання двох професійних тернопільських команд - «Ниви» і ФК «Тернопіль».

– На сьогоднішній час, – переконує Василь Петрович, – це зробити не реально, бо немає такого регламенту, щоб у середині чемпіонату вчиняти такі кроки. Зараз прогнозувати нічого не буду, щоб не зробити боляче як одній, так і іншій команді. Давайте дограємо друге коло, подивимось, які будуть результати, як складатиметься картина в майбутньому, тоді нехай наші президенти, керівництво міста й області приймають відповідні рішення.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: