Василь Кардаш: "Відсутність Ротаня торік була суттєвішою для "Дніпра", ніж втрата Коноплянки"

27 липня 19:49
Переглядів: 131
Василь Кардаш

Ми розпитали відомого в минулому футболіста "Карпат", колишнього гравця збірної України Василя Кардаша про фаворитів та аутсайдерів прийдешнього сезону.   

— Зважаючи на те, що «Шахтар» та «Динамо» зазнали кадрових втрат, можна говорити про те, що «Динамо» буде простіше стати чемпіоном, аніж  минулого сезону?

— «Шахтар» утратив своїх лідерів, які пішли на підвищення — тепер гратимуть у хороших чемпіонатах. Це — факт. Також правда те, що для «гірників» це — послаблення. Можливо, це відкриє дорогу для інших футболістів, які не могли раніше себе проявити. Складно сказати, це покаже тільки час. «Шахтар» у трансферній політиці орієнтується на хороших футболістів, тому в запасі могли бути справді сильні виконавці, які досі були в тіні Дугласа Кости та Адріано. Але, однозначно, переходи цих двох гравців — це втрата для «Шахтаря». У «Динамо» таких утрат немає, тому можна з вами погодитися, що тепер киянам буде легше конкурувати з донеччанами.

— «Дніпро» покинув Євген Коноплянка. Це ж серйозна втрата для дніпропетровців?

— Коноплянка в «Дніпрі» відігравав суттєву роль. Але торік, коли Руслан Ротань не виступав за дніпропетровців, це було серйозніша проблема для команди Мирона Маркевича. Тоді «Дніпро» на старті чемпіонату виглядав блідо, непереконливо. А після повернення Ротаня команда набула тої потужності, яка їй притаманна в останні роки. Тому відсутність Ротаня торік була суттєвішою, ніж тепер втрата Коноплянки. Хоча, безперечно, Євген є серйозним футболістом і відігравав помітну роль не тільки в «Дніпрі», а й в усьому нашому чемпіонаті. 

— Основна боротьба за «золото» чемпіонату між якими командами розгорнеться?

— Традиційно між «Динамо» та «Шахтарем», можливо, «Дніпром». Буду дуже радий, якщо ще хтось включиться у боротьбу. Але, якщо об’єктивно, навряд чи так станеться.

— Фаворитом чемпіонату є «Динамо»?

— Так, погоджуюся. Кияни зберегли склад, Сергій Ребров налаштував гру команди, тепер «динамівці» виглядають тактично грамотно. Тому вони і є фаворитами. Але це лише прогноз, усе розставить на свої місця сам чемпіонат.

— Андрій Ярмоленко після завершення минулого чемпіонату теж заявляв про бажання перебратися у Європу. Якщо Коноплянкою, за інформацією ЗМІ, цікавилося чимало клубів, то навколо Ярмоленка немає такого ажіотажу. Він ще не дозрів до переїзду?

— Ярмоленко й Коноплянка переросли наш чемпіонат. У Євгена закінчився контракт з «Дніпром», тому, мабуть, йому простіше було домовитися з іншим клубом, оскільки в нього є статус вільного агента. Батько Євгена є його агентом і серйозно попрацював для переходу свого сина в «Севілью». Ярмоленком теж цікавляться клуби. Зважаючи на те, що Андрій сам не приховує бажання поміняти чемпіонат, рано чи пізно він піде з «Динамо». Йому і справді треба попробувати себе у сильнішому чемпіонаті. Зрештою, Ярмоленко на це заслужив. Для нашого футболу — це позитивний сигнал, що наші футболісти гратимуть у сильних клубах. І, дай Боже, вони там себе проявлять та зроблять рекламу нашому футболу. 

— Трансферне вікно закриється наприкінці серпня. Якщо Ярмоленко таки піде з «Динамо», це суттєво послабить киян?

— Для «Динамо» втрата Ярмоленка буде вагомішою, ніж для «Дніпра» Коноплянки. Андрій значну роль відграє в команді. Не забуваймо, що Ленс та Драговіч можуть покинути «Динамо». Тому, повертаючись до питання про фаворита чемпіонату: впродовж півтора місяця все може змінитися. Кияни також можуть втратити хороших футболістів, тоді шанси на чемпіонство в «Динамо» та «Шахтаря» зрівняються. 

— Донецький «Металург» оголосив себе банкрутом. На Вашу думку, краще повернути «Іллічівець» із Маріуполя в Прем’єр-лігу чи зменшити кількість команд до 12-ти?

— Ситуацію у Прем’єр-лізі не визначено. Напередодні початку сезону остаточно не затверджений формат. Стосовно вашого питання, то в «Іллічівець» прийшов доволі молодий та амбіційний тренер, він про себе заявив у роботі з молоддю «Шахтаря». У дніпродзержинської «Сталі» також є хороший тренер. Мені здається, потрібно, щоб у чемпіонаті було 14 команд.

— Наскільки цікавим буде для уболівальників виступ ужгородської «Говерли», де багато орендованих футболістів?

— Це реалії нашого теперішнього життя. Ситуація в країні дуже не проста, а тому те, що проводять чемпіонат взагалі — є великою заслугою Федерації футболу України. Ще рік тому точилися розмови про те, чи варто в час, коли на Сході країни триває війна, проводити футбольний турнір. Народ України, як на мене, повинен жити не тільки війною. Уявіть, якби чемпіонат не проводили, як нашим клубам повернутися на європейську арену? А збірна виступатиме чи ні? Зрештою, як відновити чемпіонат? У будь-якому разі, припинення чемпіонату — це негатив. Так, є проблеми в багатьох клубів. Ще кілька років тому було чимало хороших команд, зараз їх менше. Той же «Чорноморець» переживає не найкращий період, харківський «Металіст» також. Але є і приємні несподіванки. Ось луганська «Зоря» в цій не простій ситуації показує якісний футбол. Потрібно перетерпіти складні часи, але не зупиняти чемпіонат, спробувати суттєво не скорочувати кількість учасників у Прем’єр-лізі. Тішить те, що чотири нові команди заявилися у другу лігу. Це — позитивний сигнал, отже, людям цікаво розвивати цей вид спорту. Футбол в усі часи об’єднував, тому його потрібно культивувати.         

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: