Василь Карленко: "Підвищеного вантажу відповідальності в наших біатлоністів немає"

06 лютого 19:58
Переглядів: 98
біатлон

Ось так якось зовсім непомітно до нас підібрався старт Олімпіади. І одними з перших в боротьбу за медалі вступлять біатлоністи - головна і, мабуть, єдина надія всієї спортивної України на зимових Іграх.

 З 3 лютого наші стріляючі лижники приступили до останнього підготовчого процесу вже безпосередньо в Сочі. Нам вдалося зв'язатися з головним тренером нашої національної команди Василем Карленко, який, як завжди, грунтовно і аргументовано дав відповіді на всі резонансні питання ...  

- Василь Павлович, відомо, що в січні хвороби підкосили багатьох наших спортсменів. Який нині їх стан здоров'я і ступінь готовності до найвідповідальніших стартів останнього чотириріччя?  

- Справді, після перебування на зборі високо в горах, та ще й з хорошим навантаженням, у хлопців настав не тільки очікуваний функціональний спад, а й, на жаль , пішов ланцюжок хвороб. Першою захворіла Олена Підгрушна, далі Валя Семеренко, а потім вірус підхопили і чоловіки. Хтось переніс його легше, як, скажімо, Андрій Дериземля, хтось - складніше. Тому на передостанньому зборі в Хохфільцені особливу увагу було приділено якнайшвидшому відновленню хлопців. Нині всі здорові, проте, ясна річ, наслідки хвороб можуть позначатися ще довго. Так що сьогодні намагаємося ретельно контролювати самопочуття кожного.  

- Останній збір перед відльотом в Сочі збірна провела у високогірному турецькому місті Ерзурум. Які там були умови, і чи дозволила погода виконати все, що задумувалося?  

- Умовами в Ерзурумі всі ми були приємно здивовані. Туреччина - аж ніяк не біатлонна держава, але багатофункціональний комплекс, який побудували тут пару років тому перед Всесвітньою зимовоб Універсіадою, просто приголомшливий. Трасу обслуговують два ретраки, у повній готовності гармати, що гарантують постійну наявність снігу. Розміщення і харчування теж було на вищому рівні. Погода, за винятком одного дня, супроводжувала повноцінній роботі, тому цим збором ми залишилися дуже задоволені.  

- Наскільки я знаю, біатлонний комплекс в Ерзурумі розташований на висоті близько двох тисяч метрів. Чи не зависоко, враховуючи, як нелегко там дихається?  

- Справді, комплекс розташований на висоті 1760 метрів, а наш готель був двадцятьма метрами нижче. Оскільки він знаходився зовсім поруч, то добиралися ми туди -назад без найменших проблем і абсолютно не втомлювалися. Користь від роботи в Ерзурумі очевидна, оскільк , не забувайте, в олімпійському Сочі біатлонний комплекс теж побудували на висоті більше півтора кілометрів. Відповідно, кліматичні умови вийшли адекватними. До речі, база в Ерзурумі може бути дуже корисна для української збірної і в майбутньому. Адже на подібній висоті комплексів в Європі не так багато, а проблеми з отриманням шенгенських віз найчастіше стають для нас актуальними. До Туреччини ж, як відомо, віза не потрібна.  

- Зараз ви вже в Сочі. Чи повністю там все готово для проведення Олімпіади?  

- Порівняно з минулим роком прогрес неймовірний! Коли рік тому ми були тут на етапі Кубка світу, то зіткнулися з великими проблемами з акредитацією, провозом зброї. Зараз же все пройшло, як кажуть, без сучка і задирки. Зброю та набої відразу ж відправили на місце їх зберігання, а спортсменів розмістили в Олімпійському селі в таких умовах, яких я ще ніде не бачив. Це будуть вже п'яті Ігри, де мені пощастило побувати, і Сочі перевершили всіх на голову. Все максимально комфортно і близько. Скажімо, від нашого готелю до біатлонного комплексу автобусом добиратися всього 10 хвилин. Та й взагалі, дорожні розв'язки тут придумали такі : що просто диву даєшся: як це все взагалі можна було зробити? Тому, впевнений, на олімпійських змаганнях з біатлону глядачів буде предостатньо.  

- А вже відчувається, що Сочі, так сказати, живе Олімпіадою? І чи не відчувають спортсмени у зв'язку з цим зайве хвилювання?  

- Мабуть, основна маса туристів і вболівальників тут з'явиться безпосередньо до старту Ігор, тому особливий ажіотаж поки не спостерігається. Так, кругом багато плакатів та іншої відповідної символіки, але поки що вона вразила переважно самі спортивні делегації.  Що ж до психологічної готовності наших біатлоністів, то особисто я ніяких проблем не спостерігаю. Звичайно, деякі хлопці, особливо хто бере участь в Олімпійських іграх вперше, реагують на навколишню дійсність надміру збуджено. Але це нормально. Все-таки це абсолютно особлива подія у спортивній кар'єрі кожного спортсмена. Хоча той же Андрій Дериземля, наприклад, як і я, виступатиме на Іграх вже п'ятий раз ... Що стосується підвищеного вантажу відповідальності, то його просто немає. На щастя, хлопці були повністю захищені від всяких там «ви повинні, ви зобов'язані», і відчувають себе чудово. Настрій у всіх по -справжньому змагальний, бойовий. Але про шанси нічого мене не питайте!  

- Останні події в нашій країні на хлопцях ніяк не позначилися?  

- Спорт поза політикою! Ми не втомлюємося їм це повторювати, і до нас прислухаються. Зараз у наших хлопців і дівчат концентрація повинна бути спрямована виключно на виступи.  

- Торік траса в Сочі викликала чимало нарікань з причини наявності вельми небезпечних для здоров'я ділянок. Були місця, де спортсмени могли впасти і не тільки зламати зброю, а й самі отримати переломи. Нині це питання вирішено?  

- Абсолютно! Після минулорічних подій організатори Олімпіади зробили належні висновки і небезпечні місця ліквідували. Крутий і слизький спуск розширили, максимально убезпечили та інші непрості ділянки. Наскільки я можу судити, зараз всі біатлоністи повністю задоволені.  

- Чи відомо вам, яка погода очікується хоча б у дні перших стартів?  

- Повинна бути сонячною. Ось зараз вона повністю, так би мовити, змагальна. А ось після 10 лютого, за деякими прогнозами, очікується снігопад. Але ми готові до всього. Вірю, що спортсменів до Ігор в Сочі нам дійсно вдалося підвести в оптимальному функціональному і психологічному стані. А як вийде на трасі - скоро побачимо!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: