Василь Козар: "Галичанка" в єврокубках набиратиметься досвіду

14 січня 09:50
Переглядів: 319
Василь Козар

Срібний призер жіночої гандбольної Суперліги львівська «Галичанка» два матчі 1/8 фіналу Кубка ЄГФ проведе в Ужгороді.

Що цікаво, суперником «Галичанки» на цій стадії престижного клубного європейського турніру буде ще одна українська команда – херсонська «Дніпрянка». Оскільки у Львові жоден з спортивних майданчиків не відповідає європейським стандартам гри у гандбол, в тому числі і палац спорту «Галичина», команда Василя Козаря домовилася з суперником два матчі провести в Ужгороді у палаці спорту «Юність». Це також було зумовлено тим, аби Європейська гандбольна федерація зменшила витрати на приїзд арбітрів на дані поєдинки. Про та інше в інтерв’ю розповів головний тренер команди Василь Козар.

На Кубок ЄГФ ми заявилися минулого року, - починає розмову Василь Козар, головний тренер «Галичанки». – Відмовитися від участі ми не маємо права, оскільки будемо мати великі неприємності. Мова йде про штрафи та дискваліфікації. Через високий рейтинг країни ми пропускали матчі 1/16 фіналу. У боротьбу вступаємо зі стадії 1/8 фіналу.

- Для Вас, мабуть, було несподівано на цій стадії змагань у суперники отримати українську команди.

- Ви праві. Ми готувалися поїхати кудись на виїзд і там провести два поєдинки. Утім, це жереб і з ним нічого не вдієш. Будемо грати з херсонською командою. Оскільки у Львові немає де проводити єврокубки, ми домовилися зіграти два матчі в Ужгороді. Вони відбудуться 1-ого та 2-ого лютого. Ужгород також вдале місто для арбітрів наших матчів. Поєдинки обслуговуватимуть або угорці, або словаки. Це також було зумовлено тим, аби Європейська гандбольна Федерація дещо зекономила кошти на переїзд суддів до міст, де і відбуватимуться матчі.

- Як виник варіант з Ужгородом? Невже у Львові немає залу, який би прийняв матчі кубка ЄГФ?

- Немає. Палац спорту «Галичина» після реконструкції є нестандартним, а відповідно проводити матчі єврокубка нам би заборонили. Ужгород був оптимальним варіантом і у нас була попередня домовленість з губернатором міста. Погодилися на цей варіант і представники «Дніпрянки». Витрати двох матчів ми поділили порівно.

- Перед матчами єврокубків на «Галичанку» очікують серйозні протистояння з лідером чемпіонату ужгородськими «Карпатами»…

- Готуємося до цих матчів. Вони відбудуться у Львові 24 та 25 січня. Утім, маємо певні кадрові проблеми. У лазареті команди перебувають Ольга Чорна, Анастасія Дорожівська, Тамара Смбатян та Вікторія Сідлецька.

- Яке головне завдання «Галичанки» в єврокубках?

- Набратися досвіду. Це і є головне завдання. Зізнаюся, думали, що поїдемо пограємо кудись в Європу. Утім, випав жереб залишитися в Україні в той час, коли ми були на 95 відсотків впевненими у тому, що не гратимемо тут. Як би там не було, зіграємо в Ужгороді. Там люди люблять такий вид спорту як гандбол.

- Фахівці схиляються до думки, що до чвертьфіналу Кубка ЄГФ пройде саме «Галичанка».

- Переможець визначиться за підсумками двох матчів. Якщо пройдемо далі, то будемо конкурувати з іншими командами. Хоч ми це і можемо робити, однак між нами та європейськими країнами є провали у підготовці спортсменів. Маю на увазі професійний підхід до роботи. Не говорю уже за те скільки тренерів працює у цих командах. Для прикладу, я не можу дати своїм гандболісткам належну силову підготовку, адже у них немає такого як слід харчування. Звісно, проблем вистачає, однак якщо пройдемо далі, поїдемо набиратися досвіду.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: