Василь Козар: "Головне для "Галичанки" зараз – єврокубки"

05 листопада 13:49
Переглядів: 245
козар

Гандболістки львівської «Галичанки» здобули стовідсотковий результат на першому з’їзному турі в Броварах, обігравши усіх без винятку суперниць.Успішні результати команди Василя Козаря лише підтвердили високі наміри львів’янок у цьому сезоні. Матчі у Броварах були не тільки важливими для львів’янок у плані очок до турнірної таблиці, а й стали своєрідною підготовкою до єврокубкових матчів Кубка Виклику, які для нашої команди розпочинаються уже 15-ого листопада. Про це та інше в інтерв’ю розповів головний тренер команди Василь Козар.

- Василю Миколайовичу, чи все заплановане вдалося у Броварах?

- Тур складався з п’яти матчів. Зважаючи на це, трохи було складно психологічно. Як не як, ми провели три хороші гри – з київським «Спартаком», з миколаївським «Реалом» та херсонською «Дніпрянкою». Такі тури у п’ять матчів мають своє особливе значення. Потрібно вміти правильно розподілити свої сили. Ми старалися задіювати у матчах усіх наших гравців, в тому числі і молодь. Словом, ігрові практику отримали усі. Не зі всіма суперниками нам було просто, однак ми обіграли усіх і кожна з цих перемог є цінною.

Були такі матчі, де не було важливо грати на конкретний результат, а побудувати свою гру так, аби виявити власні помилки. Не кожен тренер може собі таке дозволити. Ніби команда виграє, а тренер знаходить помилки і на щось постійно звертає увагу.

Головний старт для нас зараз – це єврокубки. У Броварах ми мали ігрову практику і не знаю чи будемо її мати ще перед іграми з голландською командою. Зараз ведемо перемовини з однією польською командою, аби по дорозі до Голландії з ними зіграти. Остаточну інформацію про цей спаринг буду мати у найближчий день-два. Мова йде про спаринг з командою з Вроцлава, оскільки інші команди, з якими ми проводимо спаринги з Катовіце та Елені-Гури мають в цей час єврокубкові матчі.

- Чи  спобовася Вам чемпіонам України у новому форматі?

- Так. Звісно, не всі команди вистачає на п’ять ігор, однак сам чемпіонат дуже непоганий. Для прикладу, є хороші команди з Тернополя та Хмельницького, які є новачками цього чемпіонату. На жаль, одна команда з Тернополя до Броварів не приїхала, проте, за моєю інформацією, вони уже зіграють на другому турі у Львові. Вважаю, що при такому форматі ми зможемо задіювати молодь.

- Чи вдалося «Галичанці» у Броварах підготуватися до важливих ігор в єврокубках?

- Стараюся в кожній грі давати установку нашим гравцям справлятися з сильними сторонами суперника. Свої власні сильні сторони не завжди була потреба використовувати. Інколи старалися самі собі ускладнювати життя на майданчику. Це було зумовлено тим, аби команда ставала сильнішою. Утім, ці слова аж ніяк не зменшують заслуг таких команд як «Спартак», «Реал» та «Дніпрянки», проти яких нам було непросто.

- Кого б хотіли відзначити з «Галичанки» за підсумками туру в Броварах?

- Мене приємно вражають двоє наших центральних захисників – Наталя Савчин та Наталя Сабова. Особливо хотів би відзначити Сабову, яка своєю грою багато чого доводить. Скажу хороші слова і про ще одну Наталю – Воловник. Вважаю, що зараз прийшов її час. Добре себе проявила Леся Смолінг. Вона знайшла свою гру. Приємно те, що набирає форму Тамара Смбатян. Помітно, що воно від гри додає і розуміє, що потрібно працювати.

- З Ваших слів зрозуміло, що команда під єврокубки підходить в оптимальних кондиціях…

- Я не чарівник, але дуже хочу зараз їх вивести на ту кращу форму, в якій вони можуть перебувати. До 15-ого листопада у нас ще можливі спаринги з ужгородськими «Карпатами» та чоловічою командою СКА. Безпосередньо за два дні до першого матчу в Голландії, швидше за все, зіграємо товариський матч з командою з Вроцлава.

P.S. Львівська «Галичанка» в 1 / 16 фіналу зустрінуться з голландською командою «Вірто Квінтус». Перший матч між цими командами запланований у Голландії на 15-те листопада, а матч-відповідь – через тиждень у Львові.

До слова, домашній єврокубковий поєдинок «Галичанка» вперше після багаторічної перерви зіграє у палаці спорту «Галичина», що на вулиці Керченській, 8 (22-ге листопада).

Нагадаємо, минулого року «Галичанка» дійшла до півфіналу Кубка Виклику, де поступилася майбутньому переможцю турніру шведській команді «H 65 Hoor». Натомість майбутній суперник «Галичанки» «Вірто Квінтус» дійшов до чвертьфіналу Кубка Виклику, де за підсумками двох матчів поступився французькій команді «Міос-Біганос-Беглєс».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: