Василь Козар: "Холодний душ… Він нам потрібний був рано чи пізно"

08 листопада 15:41
Переглядів: 677
галичанка - Карпати

По завершенні другого матчу 5-го туру жіночої гандбольної Суперліги, у якому  «Галичанка» Львів знову програла «Карпатам» Ужгород (14:24), своїми враженнями від гри поділилися тренери та гравці обох команд. Принагідно поцікавилася і оцінкою суддівства на цих іграх, яке частина львівської публіки затаврувала вигуками «Ганьба!».

Авторкою найбільшої кількості голів у ворота «Галичанки» стала «карпатівка» Дарина Кот. Дарина грає під номером 11 і саме таку кількість м’ячів забила як в першій, так і в другій грі.

Дарина Кот

№11 – «карпатівка» Дарина Кот, авторка 22-ти голів у ворота «Галичанки» у іграх 5-го туру.

Дарина:  «Ми багато сил виклали у першій грі, через що у другій  грати було важче. Ще й сказали нам перед матчем форму поміняти. Оскільки у нас були сірі кольори, у «Галичанки» фіолетові, а треба, щоб одна команда грала у світлому. Для гравців – поганий знак переодягати форму перед грою.

З «галичанками» спершу йшли на рівних, а потім  вони не забили один-другий-третій м’яч і просто «посипались». А судді, вважаю, тут ні до чого. Судді можуть допомогти одним-двома м’ячами, а на табло була різниця у 10 м’ячів.

У минулому сезоні з «Галичанкою» я не грала, оскільки якраз тоді отримала травму, але зараз відновилася і була рада зіграти з основними суперницями. Думаю, значну роль у нашому успіху зіграло повернення тренера Бориса Петровського».

Найбільше за гру «Галичанки» хвилювалася гандболістка команди Наталія Воловник, яка не змогла підтримати товаришок на майданчику, оскільки ще  відновлюється після травми.

Наталія Воловник

Наталія Воловник (зліва).

Наталія Воловник: «У грі наші багато не реалізували виходів один на один. А це ж стовідсотковий гольовий  момент, в який потрібно обіграти лише воротаря, але, на жаль, Ірина Яблонська виявилась хитрішою. Неточні передачі між нашими були, коли м’яч просто таки губили, та це більше через хвилювання - у певні моменти не витримували психологічно. Свою роль відіграли різні суддівські рішення в однакових ситуаціях.

З «Галичанки» пішли лідери. Додали декількох нових гравців, а їх обкатка у іграх Суперліги ще недостатня, тим паче для такого суперника, як «Карпати». Наступне протистояння з ужгородками у лютому 2016 року. Тож час ще є . Так просто не здамося! Будемо готуватись до наступних ігор з «Карпатами», але спочатку потрібно зіграти Єврокубок і у чемпіонаті України з іншими командами ".

А ось і коментар самої суперворотарки Ірини Яблонської, чудові сейви у виконанні якої не дозволили «галичанкам» реалізувати безліч голів.

Ірина Яблонська

Ірина Яблонська – воротар «Карпат» та національної збірної команди України.

Ірина Яблонська: «Я можу оцінити на тисячу відсотків нашу команду. Ми були впевнені, що переможемо! Стояли одна за одну стіною, ми виступили, як справжня, єдина команда. А «галичанки», вважаю, не зуміли до кінця оговтатись після першої поразки від нас. І коли у певний момент друга гра пішла за сценарієм першої, тобто «галичанки» почали відставати на 2-3 м’ячі, вони не зуміли зібратися,  а навпаки розклеїлися. Почали частіше помилятися,  і ми перемогли на їх помилках.

На рахунок криків  з трибун в адресу суддівства скажу так: траплялося, що судді помилялися не тільки щодо «Галичанки», але і в наш бік, та ми ж не виставляємо претензій».

Наталія Сабова

Наталія Сабова – одна з найкращих гравчинь «Галичанки»

Наталія Сабова: «У цій грі в нас були значні проблеми з реалізацією. Дуже вдало зіграла їхня воротарка Ірина Яблонська. Ми створювали достатньо моментів, але ніяк не могли знайти в собі сили, щоб виконати останню дію - обіграти воротаря.

Не хочу нікого засуджувати, але деякі «карпатівки» вели себе зовсім не коректно на майданчику, можливо, це було не надто помітно для глядача, але  були і поштовхи у спину, удари по обличчю і тому подібне. На що судді ніяк не реагували. «Карпатам» судді дозволяли робити у грі все, що вони хотіли. Ми ж не мали права робити нічого – одразу вилучали або давали попередження. Скажу одне: крики глядачів «ганьба», які були адресовані суддям, говорять самі за себе. А мені, як гравцю, не коректно обговорювати суддівство.»

Борис Петровський

Головний тренер «Карпат» Борис Петровський

Борис Петровський: «Практично всі мої дівчата зіграли на повній самовіддачі, чудово відстояла воротар Ірина Яблонська, яка психологічно і «добила» львівську команду. Спершу дівчата на полі, а Яблонська стала останнім рубежем.

Ми були значно кращі, але це ще нічого не значить, це початок чемпіонату. У нас зі Львовом попереду ще шість ігор. Тішить не лише сьогоднішня перемога, а й напруженість гри, потужна глядацька підтримка, нехай і команди-суперника. Це свідчить про те, що гандболу в Україні бути!

Щодо суддівства - подивіться протокол: у першому таймі жодного вилучення у «Галичанки» не було, а вилучали лише моїх. Я не можу бути об’єктивним, адже  вболіваю за свою команду. Ще й емоції. Можливо, проаналізувавши  відео, сказав би точніше. Та я не маю права оцінювати дії суддів. Вважаю, що зараз це найкомпетентніша суддівська пара в Україні».

Vasyl Kozar

Головний тренер «Галичанки» Василь Козар

Василь Козар: «Карпати» - дуже хороша команда, з бойовим налаштуванням, а ще додайте до цього суддівську підтримку, коли дозволяється усе, ось в ужгородок і виросли крила. Не розумію призначення на принципові ігри суддівської двійки Ракітіна-Ткачук.  Оскільки всім добре відомо, чиї то судді і на чийому боці їх симпатії. Глядачі все бачили самі, тому під час гри і після її закінчення сканували суддям «Ганьба!».

Проти Козара знайшли козиря… Козир «Карпат» – досвідчена воротарка Ірина Яблонська. Хоч ми раніше грали з «Карпатами» і перемагали, тож не очікував, що виникнуть такі проблеми.  Вони дали нашим крайнім гравцям Дорожівській, Баранович, Коноваловій, Парандій кидати, а самі змістилися ближче до центру, де діяли дуже грубо. Постійно були порушення. Такі, які, можливо, зі сторони не надто помітні.

Після грубої гри ужгородок підозрюємо струс мозку у Наталі Савчин та Наталі Сабової. Дії щодо Савчин мали би принести «карпатівкам» червону картку, судді закрили очі. Зрештою, кривдниця Савчин - Каганець отримала червону картку автоматично, за три вилучення Але  своє завдання вона виконала – «вирубала» нашого основного гравця.

Тепер «Карпати» будуть розказувати, що і наша Косміна вдарила ліктем в шию їх Олену Косик, а Косміну вилучили з майданчика тільки на дві хвилини.  Я вас прошу, це було наприкінці гри і вже нічого не вирішувало.

Ну що ж - холодний душ… Він нам потрібний був рано чи пізно. Будемо і надалі переформовувати команду. Ті ж «Карпати» минулого року зробили крок назад, доукомплектувались молодими гравчинями - лідерками у юніорському гандболі, попрацювали і отримали хорошу команду».

Поставити крапку в обговоренні суддівства міг би головний суддя змагань Валентин Вакула, проте він від коментарів відмовився. Та й переможців не судять…А переможені не здаються!

Галичанка

Карпати

«Галичанка» vs «Карпати»

Розмовляла Наталія Васьо

Фото Андріани Сенишин

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: