Василь Козар: "Основну ставку у збірній зроблю на своїх гандболісток"

08 березня 23:59
Переглядів: 262
Василь КОЗАР

Як ми вже повідомляли, головним тренером жіночої молодіжної збірної команди України з гандболу призначений вчитель Львівського училища фізичної культури Василь Козар.

- Василю Миколайовичу, розкажіть як відбувалося Ваше призначення…

- На початку лютого відбулося засідання президії Федерації гандболу України, на якому розглядалося питання про призначення головних тренерів збірних команд України з гандболу. Мою кандидатуру було запропоновано у якості тренера молодіжної збірної. Наскільки мені відомо, за мене проголосували одноголосно. Для мене це було важливо, щоб у подальшому уникнути всяких непорозумінь.

- Окрім нової іпостасі, Ви ще й старший тренер гандболу у ЛУФК та головний тренер ГК «Галичанка». Чи не важко поєднувати Вам всі ці обов’язки?

- Сьогоднішня молодіжна збірна – це переважно гравчині 1996 р.н. Основний кістяк «молодіжки» сформую з гравчинь «Галичанки» - планую залучити не менше 9-10 дівчат. Базовий захист у збірній складуть дві Наталки - Савчин і Сабова, які є лідерами захисту і в «Галичанці». Непогано проявили себе і решта дівчат, при чому деякі є ще ученицями училища. Тому я і погодився на нове призначення, бо основну ставку у збірній зроблю якраз на своїх гандболісток. Тож можу готувати збірну, не відриваючись від команди «Галичанка» та роботи в училищі.

- Не переживаєте, що вас звинуватять у тому, що «пропихаєте» до збірної своїх дівчат?

- Ні, гравчинь у збірну відбираю цілком об’єктивно і адекватно. Усі «галичанки», яких планую залучити, мають хороший ігровий досвід. Свого часу, навчаючись у ЛУФК, виграли чемпіонат України у вищій лізі, спартакіаду школярів. А сьогодні у складі «Галичанки» вийшли на провідні ролі у чемпіонаті України вже і в суперлізі, крім того досить непогано змагаються і в Єврокубку. Минулого разу, коли був тренером збірної 1994 р.н., я намагався охопити більшу географію при виборі дівчат до збірної. Це була моя помилка, адже намагаючись залучити гравчинь з багатьох команд, не взяв декількох наших дівчат, які у відповідальний момент змогли б допомогти.

- Ви називали цифру 9-10 гравчинь «Галичанки». Кого ще, окрім Савчин і Сабової, плануєте залучити до «молодіжки»?

- Марина Коновалова, Настя Дорожівська, Олена Косік, Софія Давидянц, Мар’яна Маркевич та воротар Марія Гладун - це вже стовідсотково. Ще розглядаємо кандидатури Тані Поляк, Олі Василяки, Наталі Стрюкової  і Наталі Біди (другий наш воротар).

- А окрім «галичанок», хто ще гратиме за молодіжну збірну?

- Приглядаємося до дівчаток з ужгородських «Карпат», до гравчині з київського «Спартака», двох непоганих гандболісток запримітили у херсонській «Дніпрянці». Імен поки не називатиму, скажу лише, що всі вони зараз грають у суперлізі, мають достатню ігрову практику.

- Але зараз ці гандболістки є суперницями «Галичанки» у суперлізі. Де і коли плануєте зігравати усіх гандболісток на одному боці гандбольного майданчика?

- Ось тут буде нелегко, бо навряд чи ми зможемо провести якусь серйозну підготовку збірної, в першу чергу, через брак часу, адже вже 20-24 квітня гратимемо на Чемпіонаті Європи у Білорусії. Це за кордоном серйозним змаганням передують тривалі збори. У нас все простіше – зібралися, поїхали на чемпіонат Європи – ось вам і вся підготовка.

Тому найближчі змагання використаємо і як підготовку до чемпіонату Європи. 14-15 березня у Львові «Галичанка» в рамках Єврокубка Виклику зіграє з сербською командою «Naisa Nis». Якщо пройдемо сербок, то 4 та 11 квітня зіграємо ще два матчі єврокубку. Крім того, наприкінці березня відбудеться черговий тур чемпіонату України у суперлізі. І насамкінець, ведеться розмова про те, щоб перед виїздом на чемпіонат Європи до Білорусі, провести принаймні тижневий збір на базі у Конча-Заспі. За такий короткий термін спробуємо награти якісь взаємодії, об’єднати дівчат у команду. Знаю інших дівчат ще від часів дитячої ліги, знаю їхній стиль, думаю, що без проблем впишу їх в нашу гру. І вірю у своїх дівчат - вони не підведуть.

- З якими командами суперничатимете на Чемпіонаті Європи?

- В нашій групі Данія, Польща і Білорусь. Дві кращі команди проходять у фінал.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: