Василь Козар: " В мiльйонному Львовi немає нормального залу"

04 лютого 13:40
Переглядів: 360
Василь Козар

Львiвська "Галичанка" вийшла до чвертьфiналу єврокубка

У 1/8 фiналу Кубка виклику жереб звiв двi українськi команди -- львiвську "Галичанку" i херсонську "Днiпрянку". Однак обидвi гри вiдбулися в... Ужгородi. "Галичанка" виявилися на голову сильнiшою вiд суперника. У першiй грi львiвська команда перемогла з рахунком 27:20, у другiй пiдтвердила перевагу -- 24:17. Головний тренер "Галичанки" Василь Козар розповiв читачам Експресу про перипетiї цих матчiв i подальшу єврокубкову перспективу команди.

-- Василю Миколайовичу, не так часто в єврокубку жереб зводить двi українськi команди. Як поставилися до того, що в 1/8 Кубка виклику довелось зiграти з "Днiпрянкою"?

-- Позитивно. По-перше, ми отримали такого суперника, якого реально обiграти. А по-друге, ми знову довели всiй Українi, що є на голову сильнiшими за херсонок. Навiть європейськi суддi цього матчу дивувалися, як у чемпiонатi України нашi суддi примудряються вiдiрвати нам голову i намалювати перемогу херсонкам. В єврокубку ми на голову сильнiшi, а в чемпiонатi України знаходяться арбiтри, якi примудряються робити херсонкам результат. Негатив лише в тому, що це дуже дорого нам вартувало. Зiзнаюся, на цьому етапi ми планували зiграти два матчi десь за кордоном. Це обiйшлося б нам значно дешевше. Слiд хiба що оплатити дорогу. А матч в Ужгородi влетiв нам у кругленьку суму. Це -- i приїзд, i оплата роботи суддiв, i харчування, i проживання... Єдиний плюс -- ми виграли i пройшли далi.

-- Чому для iгор вибрали саме Ужгород? Якi проблеми iз залами у Львовi?

-- Пiсля реконструкцiї палац спорту "Будiвельник" перестав вiдповiдати нормам гандболу. Цей зал добрий для баскетболу i футзалу, а для гандболу -- нi, бо на метр менший. Крiм того, за правилами гандболу, довкола майданчика має бути 2,5 метра вiльного мiсця, а там воно вiдсутнє. На цей матч прибув делегат iз Сербiї i дуже дивувався. Каже, що в них навiть у 20-тисячному мiстi є зали на 6 -- 8 тисяч мiсць. А в мiльйонному Львовi немає нормального залу. Вiн не мiг збагнути -- чому так? Чому не може наша держава збудувати нормальний палац спорту?

-- Коли жеребкування чвертьфiналу?

-- Решта пар зiграють матчi-вiдповiдi 1/8 фiналу 8 -- 9 лютого. А 11 лютого ми дiзнаємося iм'я свого наступного суперника.

-- Є якiсь побажання щодо жереба?

-- Я переглядав пари. Там є двi дуже сильнi французькi команди, двi сильнi сербськi, є шведи, турки, чехи, португальцi... Слабких команд нема. Яким би не був жереб, цей етап єврокубка ми зiграємо на виїздi. Бо приймати суперника ще раз в Ужгородi -- це буде фiнансове вбивство. Ми не готовi до таких витрат, для нас це задорого. Грати за кордоном значно дешевше.

-- Чи має шанс команда перемогти на виїздi, якщо там за все, в тому числi за прийом суддiв, платить господар?

-- Звiсно, що є. Там суддi не вбивають, як у нас. Так, певна симпатiя до суперника буде, але без убивства.

-- На що ви очiкуєте у цьому раундi?

-- Будемо грати на перемогу. Але як складеться протистояння, я навiть припустити не можу. Ми ж не маємо жодного мiжнародного досвiду. Новi зали, новi трибуни, iнша манери гри -- для моїх дiвчат це буде викликом. Але вiдбувати номер ми не будемо. Я це гарантую.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: