Василь Малик: "10 очок ми втратили через упереджене суддівство"

02 січня 20:35
Переглядів: 242
Василь Малик

Головний тренер стрийської «Скали» розповів програмі «Пас» про дебютний сезон у Першій лізі.

- Виступ у Першій лізі – це новий етап для «Скали». Команда до цього йшла довший час і це процес еволюції. Якби стояло питання виходу в Першу лігу будь-якою ціною, то команда підвищилася б у класі ще напевно років п’ять тому. Зараз наступив такий час коли «Скала» повинна була підвищитись у класі. Багато робиться щоб клуб прогресував: є академія, команда U-19. Тому підвищення у класі – це було питання часу. Мені приємно, що це сталось коли я почав тренувати цю команду.

Різниця між Першою і Другою лігами є, але вона не така відчутна, як може здаватись. Різниця в тому, що в Першій лізі команди більш рівніші і немає відвертих аутсайдерів та яскравого (за грою) лідера. Команди рівні і збалансовані, одні краще укомплектовані футболістами, в інших більш кваліфіковані тренери. Є різниця в інтенсивності і трошки в швидкості прийняття рішень.

У міжсезоння ми шукали нових гравців. Але в нас була ситуація коли ми не знали в якій лізі будемо виступати. Тому добирали людей для Першої ліги в екстреному порядку. Але основною ціллю було створити конкуренцію тим гравцям які вже є в команді. Не секрет, що сезон в Другій лізі ми завершили маючи в обоймі 12-13 футболістів. Тому для успішного виступу в першій лізі нам потрібно було підсилювати команду. старались добрати кваліфікованих футболістів. На скільки це вийшло? Думаю, що не зовсім вгадали з підсиленням. Але ми тільки вчимось і взимку будемо ще підсилюватись. Ми залучаємо молодих вихованців академії. Філософія клубу – базуватись на власних вихованцях. Скала розвивається за еволюційним принципом – є хороші результати в гравців академії, хороші результати в U-19 і вони поповнюють першу команду.

На зимову першість планували піти із доробком 20-22 очки. Десь ми не добрали. Як на мене то великої вини футболістів немає. Вони старались і робили свою справу. Як вийшло так вийшло. Але мушу відмітити, що до 10 очок ми втратили через упереджене суддівство. Ми ніколи не говорили на цю тему. Я завжди просив хлопців не звертати увагу на суддівство, навіть сварився з ними, що нас судять досить не погано. Але те, що відбувалось в останніх іграх, трохи давалось в знаки. Плюс команда молода, десь бракувало досвіду, десь виконавчої майстерності, а десь не вистачило запасу міцності.

Ми плануємо залишитись у Першій лізі, будемо боротись за збереження прописки. Тому треба добирати людей. Планувалось провести оглядовий збір у грудні місяці, але ми відмовились від нього щоб зекономити сили і ресурси. Ми збираємось 20 січня. Проведемо перший втягуєчий збір у Моршині. Після першого етапу підготовки вже будемо думати де готуватись далі. Може поїдемо кудись.     

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: