Василь ШУПТАР: "Федоришин - не вічний"

05 квітня 13:11
Переглядів: 342
Vasyl Shuptar. Vilna borotba

Нещодавно у Запоріжжі завершився чемпіонат України з вільної боротьби, на якому студент третього курсу львівського державного університету фізичної культури Василь Шуптар у ваговій категорії до 60 кг зумів вибороти срібну нагороду. Ми привітали Василя зі здобутою медаллю та розпитали про підготовку до наступних змагань.

– На шляху до фіналу мені не попадалися надто сильні суперники,– розпочинає розмову Василь Шуптар. А от фінальна сутичка виявилася напруженою, адже боротися довелося з майстром спорту міжнародного класу Тайвазяном. На жаль, перемогти не вдалося. У першому періоді я переміг, у другому теж, але захотів взяти відразу три бали і поплатився. Мабуть, простіше було б взяти один бал та загалом перемогти у сутичці.

А як оціниш свій виступ на чемпіонаті України?
– Виступом на чемпіонаті не дуже задоволений, бо хотілося, звісно, здобути золото. Однак, що трапилося, того вже не повернеш.

Напередодні Олімпійських ігор буде відбуватися низка ліцензійних турнірів. Чи братимеш ти в них участь і як розцінюєш свої шанси на поїздку на Олімпіаду в Лондон?
– У мене є серйозний опонент – Василь Федоришин. Не думаю, що він когось пропустить. У ваговій категорії до 60 кг Федоришин є яскравим лідером. Щоправда, у випадку якщо йому зараз не вдасться вибороти олімпійську ліцензію, розглядатимуться й інші борці – я, Джафарян та Сімакін. Попереду ліцензійний турнір у Китаї, де є можливість здобути ліцензію. Стосовно інших своїх суперників Джафаряна та Сімакіна, то востаннє, коли я з ними боровся перемагав їх…

– А чи не плануєш змінити вагову категорію заради того, щоб у іншій вазі вибороти олімпійську ліцензію?
– Змінювати вагову категорію не буду, боротимусь у своїй вазі, адже я ще молодий. Та й Василь Федоришин, як то кажуть, теж не вічний, йому вже 30 років. Можливо, він ще рік-два побуде, а інших борців у своїй ваговій категорії мені до снаги перемагати. 

Ти навчаєшся у ЛДУФК. А як вдається поєднувати щільний графік навчання з тренуваннями та змаганнями?
– Повернувшись із чемпіонату України почав активно відвідувати пари, наздоганяти пропущене. Відтак, викладачі мене розуміють та всіляко допомагають. За це їм дуже вдячний.

У вільній боротьбі багато що залежить від суддів та жеребу…
– Судді судять нормально. Можливо, колись і десь не додають бал, або ж навпаки дають більше. Це – суперечливий момент. Однак, коли борець справді є лідером, то й судді ніяк не можуть вплинути на хід та підсумок сутички. Адже, коли спортсмен перемагає і набирає бал за балом, то жоден суддя не зможе такого борця засудити.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: