Ватерполісти львівського "Динамо" вчора у Чемпіонаті України виграли два матчі

17 грудня 08:39
Переглядів: 73
Водне поло

Вчора, 16 грудня, у Дніпродзержинську, де триває другий тур ювілейного, XXV чемпіонату України з водного поло серед чоловічих команд сезону-2015/2016, кожна з команд-учасниць зіграла по два поєдинки. Зокрема, львівське «Динамо» зранку декласувало збірну Київщини (12:0), а ввечері досить впевнено обіграло ВК «Одеса»–ОНМА (9:5).

«Динамо» (Львів) – Збірна Київщини – 12:0 (2:0, 4:0, 3:0, 3:0)

16 грудня. Початок – 10:15. Дніпродзержинськ. Басейн МіКОМ.

Судді: В’ячеслав Бєлєвцов (Харків), Дмитро Черленяк (Ужгород).

Голи: Грищук (три), Дзядик (два), Момот (два), Мамєтьєв (два), Дядюра (два), Дубелір.

У першому турі гра проти збірної Київщини видалася для львівського «Динамо» найлегшою. Свідченням цього був і її підсумковий рахунок. Коли одна з команд перемагає з перевагою у 16 закинутих м’ячів, то подібні матчі жодних коментарів не потребують.

Цього разу кияни в обороні зіграли значно краще. Хоча з іншої сторони, можна говорити, що це чинні чемпіони не найкращим чином діяли в атаці, особливо у її завершальній фазі – відсоток реалізації був далеким від того, яким би хотів його бачити головний тренер «Динамо» Ігор Зінкевич. Та якби там не було, а команда Віктора Бондаренка пропустила у свої ворота значно менше голів – 12. Звісно, це також не мало, але ж усе відносно – де 12, а де 19…

Втім, львів’яни навряд чи сильно були засмучені такою «низькою» своєю результативності. Це ми говоримо не про тренерів, а про гравців «Динамо». Адже все одно цей поєдинок для них став у своєму роді особливим: не кожен день, навіть коли лідер грає проти аутсайдера, вдається залишити свої ворота у недоторканності. Водне поло – не футбол і коли граєш у м’яча не на зеленому полі, а на воді, залишити свої ворота «сухими» практично проти суперника будь-якого рівня дуже важко. Динамівцям цього разу це зробити вдалося.

Зазначимо, що усі чотири періоди у воротах галичан стояв молодий голкіпер Олег Раврик. Тож йому гра на «0» повинна додати впевненості на майбутні матчі – навіть незважаючи на те, що суперник був не найсильніший. Окрім того відзначимо, що в цій грі одразу чотирьом гравцям «Динамо» вдалося оформити «дубль», а молодий захисник Грищук став автором «хет-трику».

«Динамо» (Львів) – ВК «Одеса»–ОНМА – 9:5 (3:2, 3:0, 1:1, 2:2)

16 грудня. Початок – 21:00. Дніпродзержинськ. Басейн МіКОМ.

Судді: В’ячеслав Костанда (Маріуполь), Олександр Антонюк (Київ).

Голи: Бегень (три), Момот (два), Дубелір (два), Мамєтьєв, Дядюра – Ситник (три), Гусаков, Немов.

Значно важче «Динамо» перемога далася у вечірній грі. Хоча цього й слід було очікувати – все ж ВК «Одеса»–ОНМА впевнено займає третє місце у турнірній таблиці, а головне, за рівнем гри виглядає набагато потужніше за збірну Київщини. Але як і в першому турі, мусимо констатувати, що суперники були в дещо не рівних умовах. Якщо «Динамо» зранку грало проти одного з аутсайдерів і без проблем взяло чергові три очки, то команда з Південної Пальміри грала проти срібного призера останніх сезонів, харківського «Слобожанця». І нехай підопічні Георгія Махарадзе не зуміли відібрати у слобожанців залікові бали, нерви суперникам та їхньому тренерському тандему у складі Сергія Колточихіна і Сергія Столярова вони попсували добряче. Перемога «Слобожанця» з рахунком 8:6 говорить багато про що. До речі, так само було і в першому турі. Нагадаємо, тоді харків’яни виграли – 9:5, тож, як бачимо, супротив одеситів наростає. Можна лише собі уявити, що може бути менше, ніж за два місяці, коли команди зустрінуться у матчі третього туру, який у першій декаді лютого прийматиме Одеса.

Але повернемося до гри «Динамо» – ВК «Одеса»–ОНМА. Незважаючи на втому, команда Георгія Махарадзе, коли виходити з розвитку подій на водному майданчику басейну МіКОМ, у першому періоді чинила серйозний опір. Можна навіть сказати, дала бій чинним чемпіонам. Однакові цифри на табло горіли не лише перед початком матчу – 0:0, а й упродовж більшої частини перших восьми хвилин ігрового часу. Зокрема, рахунок був 2:2, але на першу перерву суперники пішли за мінімальної переваги динамівців – 3:2.

Втім, треба сказати, неозброєним оком було помітно, що підопічні Ігоря Зінкевича грають далеко не на межі своїх можливостей і в будь-який момент можуть додати. Цей момент настав у другій чверті, яку львів’яни виграли переконливими трьома «сухими» м’ячами: 6:2 на екваторі гри – серйозна заявка на перемогу. А коли врахувати затрату сил суперниками у ранкових іграх, про що ми вже згадували, то про підсумкову перемогу «Динамо» питання за великим рахунком уже не стояло.

Тим дивовижнішим виглядає той факт, що третій та четвертий періоди завершилися внічию – 1:1 і 2:2 відповідно. Причому третю чверть довший час вигравали одесити і лише незадовго до останньої перерви у матчі львів’яни зуміли відігратися. Пояснення цьому є тільки одне: не хочу образити команду Південної Пальміри (одесити, звісно, молодці), але сталося це головним чином через надмірну розслабленість динамівців, які тим самим наочно продемонстрували, що наразі вони не є стовідсотковими професіоналами. Бо якби вони ними були, то віддалися б грі упродовж усього матчу і тоді їхня підсумкова перевага в рахунку була б не чотири м’ячі, а значно більше. Тож у тренерів та керівництва «Динамо» є серйозна тема для розмови з гравцями.

Наостанок хочемо відзначити гру у складі одеситів Ситника, який став автором трьох з п’яти голів своєї команди у матчі. Нагадаємо, минулий сезон він виступав за «Динамо». Тож судячи з його дій сьогодні, перебування у Львові пішло йому на користь. Напевне, свою роль зіграло й особливе налаштування – проти колишніх партнерів завжди граєш з підвищеною мотивацією.