Ватерпольний батл перед "Фіналом Чотирьох" Кубка України з водного поло: Динамо vs Слобожанець, Зінкевич проти Колтачихіна

10 липня 11:16
Переглядів: 523
Динамо Львів

Сьогодні ввечері у Львові на басейні СКА стартує національний Кубок з водного поло. Чотири команди поміряються силами на ватерпольній арені – «Динамо» Львів, «Слобожанець» Харків, НТУ «Харківський політехнічний інститут» та Дніпропетровський національний університет - розклад матчів. Найпрогнозованіші фіналісти Кубку - «Динамо» та «Слобожанець». Саме тому перший день змагань журналістка сайту «Галичина спортивна» вирішила ознаменувати спортивний батлом двох найсильніших команд України – «Динамо» та «Слобожанець». Допоки очікуємо на водні баталії, з’ясуємо у словесній битві, ХТО Ж З НИХ КРАЩИЙ?! Як господарі змагань, право першого виходу у батлі ввічливо надамо харків’янам. 

Вихід 1: міряємось здобутками.

Динамо Львів

Гравці "Динамо" Львів запрошують глядачів на матчі "фіналу чотирьох" Кубка України з водного поло (фото з фейсбук групи "Водне поло в Україні")

 

Харківські ватерполісти ще пам’ятають славні часи, коли мали спонсора і перебували у форматі ватерпольного клубу «БМК» (2007-2012р.р.). За цей період двічі ставали чемпіонами України, тричі – срібними призерами. Львів’яни тоді, хоч і входили до трійки лідерів змагань, проте виступали слабше від харків’ян. Неодноразово команда «БМК» здобувала національний Кубок – у 2007, 2010 та 2011р.р. Та й зараз, після втрати мецената та видозміни «БМК» у «Слобожанець», не пасуть задніх! Добре можуть динамівцям життя попсувати. Як от на останньому турі цьогорічного чемпіонату України – взяли і перемогли! Ця гра у медальному розподілі нічого вже не вирішувала, оскільки львів’яни достроково стали чемпіонами України. Та ложку дьогтю у нашу діжку з медом «Слобожанець» таки додав. З присмаком поразки цьогорічне чемпіонство «Динамо».

Львівські ватерполісти третій сезон поспіль – чемпіони України та дворазові володарі національного Кубку. Результат говорить сам за себе: «Динамо» - чинний лідер українського водного поло !

 

Вихід 2 – тренерський: Зінкевич vs Колтачихін

Zinkevych proty Koltachykhina

Суперництво наставників «Слобожанця» Сергія Колтачихіна і Сергія Столярова та динамівця Ігоря Зінкевича почалось ще з тих часів, коли усі троє були діючими гравцями. Зінкевич захищав ворота «Динамо», а Колтачихін і Столяров перебували  у півзахисті харківського «Локомотиву». Тепер конкурують на тренерському рівні.

Сергій Колтачихін (29 років тренерського стажу). На Кубку, як і два місяці тому, перед останнім туром чемпіонату України, обіцяє: «Зінкевичу спокійно спати не дамо!» Тоді обіцянку виконав – перемогли «Динамо» у грі 6-го туру. Що ж задумали тепер? «Сюрпризів не готували. Маємо надію, що хлопці змужніли. Львів більше довіряє гру ветеранам, я – молодим гравцям. Ветеран вже не покаже нового, а молодий гравець може розкритися та влаштувати несподіванку. Я у своїх харківських хлопців вірю! Хоча ветеранів також привезли. Наприклад, нещодавно перейшов до нас з Маріуполя бувалий ватерполіст Євген Обединський. Він у «Іллічівці» був лідером, хорошим бомбардиром, багато грав і за національну збірну, тож значно посилив команду».

Ігор Зінкевич 28 років на тренерському містку. Обіцянку наставника «Слобожанця» пам’ятає. І для більшої впевненості інтенсифікував напад Мартіном Мравіком, а лінію півзахисту - Мартіном Фамерою. Обидва  - гравці національної збірної Словаччини.

Сергій Колтачихін до такого розвитку подій був готовий: «Вони запросили двох сильних словацьких збірників – ми стількох же. Тож наші шанси урівнюються. Крім того, у нас був вакуум у центральному нападі, заодно вирішили і цю проблему. Для початку розраховуємо пробитися у фінал».

Ігор Зінкевич: «Кубок тим і відрізняється від чемпіонату України, що розвиток подій тут непередбачуваний. Адже одна гра може вирішити все. Не люблю забігати наперед. Буде результат – можна далі говорити. Тож не загадуймо, поки не потрапили до фіналу. Подивимось, що «Слобожанець» придумав! Знаю, що вони запросили легіонерів. Ми також не з пустими руками і зі свого боку сюрпризи маємо. Подивимось їх аргументи на нашу гру. Водночас не слід забувати: інші команди також щось цікаве могли підготували, наприклад, легіонерами посилитись. Така можливість була у всіх, адже за участь іноземних гравців у Кубку нашій Федерації платити не потрібно, лише забезпечити їх проїзд та проживання.»

 

Вихід третій - капітанський: Олег Кабанов vs Віктор Момот

Олег Кабанов vs Віктор Момот

 

Олег Кабанов, 43 роки (Сергій Колтачихін називає його третім тренером): «Настрій бойовий. Приїхали за перемогою! Віктора Момота дуже поважаю, та дружба дружбою, а від своєї мети не відмовимось!»

Зі слів 37-річного капітана Віктора Момота динамівці налаштовані також рішуче: «Серйозно націлені на Кубок. Наша перевага у тому, що мали змогу потренуватись на «великій» воді. Близько тижня двічі на день готувалися у відкритому басейні СКА, де і пройдуть змагання. З Олегом Кабановим ми у хороших стосунках. Успіхів їм! А гра нехай покаже, хто кращий!

 

Вихід четвертий. Легіонери.

Сем Балош, Мартін Мравік, Юрід Лукаш, Мартін Фамера

 Сем Балош, Мартін Мравік, Лукаш Дюрік, Мартін Фамера

До протистояння Львів-Харків підключились гравці національної збірної Словаччини. За «Динамо» зіграють Мартін Мравік (35 років) та Мартін Фамера (26 років), за «Слобожанець» - Сем Балош (23 роки) та Лукаш Дюрік (22 роки). Найтитулованіший з них Мравік - учасник Олімпійських ігор, шестиразовий чемпіон Словаччини, п’ятиразовий володар Кубка Словаччини, двічі віце-чемпіон Франції. Фамера – переможець Кубків Франції, Німеччини, Словаччини тощо. Лукаш Дюрік вже п'ятнадцять років у водному поло, з них п’ять останніх грає за національну збірну. Один рік виступав за команду м.Сан-Андреу ( Іспанія). Подібно і Балош – ватерполіст збірної та колишній гравець тієї самої іспанської команди.

Мравік та Фамера вже третій рік поспіль гратимуть у Кубку за львів’ян. Сем Балош вдруге виступить за «Слобожанець». Лукаш Дюрік – дебютант в українському водному поло. За таких обставин зрозуміло, що командна зіграність постійних гравців з легіонерами краща у динамівців. Виглядає так, що львів’яни все-таки сильнішими словаками доукомплектувались. Вже зовсім скоро з'ясується це у грі.

Лукаш Дюрік: «Думаю, буде дуже складний матч. Зараз порівнювати, хто сильніший, не бачу сенсу. Хто переможе – той і кращий!»

Мартін Мравік: «Сем та Дюрік – товариші по збірній. Вони – хороші гравці і можуть здивувати. Подивимось. Та все ж міркую: ми – фаворити і сподіваюсь - переможемо!

 

Вихід п’ятий. Голкіпери. Дмитро Дудіков vs Денис Волончук

Дмитро Дудіков vs Денис Волончук

Багатьох цікавило, кого Сергій Колтачихін поставить на ворота. Адже, як відомо, воротар – це півкоманди! Досвідчений слобожанський голкіпер Віталій Петров зараз грає в Ізраїлі. Інший воротар Олександр Бураков, який захищав ворота протягом змагального сезону, припинив тренуватися за сімейними обставинами. У гру повернувся 23-річний Дмитро Дудіков. Непогано виступав у юнацькому віці, тричі був чемпіоном України серед юніорів, потім на тривалий час закинув заняття водним поло. Поновив тренування близько чотирьох місяців тому. Досвіду, звичайно, малувато, проте - які амбіції! Незважаючи на тривалу перерву, відчуває себе впевнено, каже, що у грі не новачок. «На Кубок готувались, як на справжній бій. Налаштовані вигравати та перемагати. Будемо працювати і викладатися на всі сто!» На запитання: «чи не боїться, що досвідчений нападник Мравік просто таки розстріляє його ворота?» впевнено відповідає: «Розраховую, що у захисті воріт мені допоможуть інші гравці команди. У нас і для Мравіка знайдеться гідна відповідь». 

Денис Волончук, 38 років. У цьогорічному сезоні визнаний кращим воротарем України. Тож з чемпіонською поважністю відповідає: «Намагатимемось показати свою найкращу гру. Нещодавно перемогли у чемпіонаті України. А Кубок – логічне завершення сезону. Треба закінчити на мажорній ноті! Шкода, що на воротах «Слобожанця» не Віталій Петров – було б значно цікавіше. Легкої води усім учасникам! Переможе сильніший! 

 

Вихід шостий. Кращі гравці. Вихід два на два

Микита Апостол, Юрій Маметьєв, Кирило Наволоков, Олексій Шведов

Микита Апостол, Юрій Маметьєв, Кирило Наволоков, Олексій Шведов 

Найсильнішими у цьогорічному сезоні були визнані якраз гравці «Слобожанця» та «Динамо»: харківська молодь Микита Апостол (кращий рухливий нападник) і Кирило Наволоков (найрезультативніший бомбардир) та динамівські ветерани Юрій Маметьєв (захисник), Олексій Шведов (кращий гравець). На батл ми їх не викликали, адже їх цьогорічні звання кращих вже і є виклик! Тепер треба марку втримати та довести, що гідні називатися найсильнішими українськими ватерполістами. Отож, хто кого обставить на іграх Кубку?!

Валерій Завізіон

Валерій Завізіон

Підсумок батлу підводить Головний суддя Кубку України, тренер національної збірної команди України. Валерій Завізіон - незалежний експерт, оскільки не вболіває за жодну команду. Його завдання комплектувати збірну, тож спостерігає не стільки за командами, скільки за гравцями, як ймовірними претендентами у національну збірну команду. Для нього головне, щоб гравці добре зіграли. А якої команди – неважливо. Отож, суддівський вердикт: «Команди приблизно однаково сильні. Та львів’яни грають вдома, де, як відомо, стіни допомагають. Ще й тренувалися на відкритій воді, у харків’ян були гірші умови підготовки. Після посилення обох команд легіонерами, вважаю, що у Львова більше шансів на перемогу - відсотків шістдесят».

 

Організатор батлу Наталія Васьо

Фото Євгена Скиби. Титульна світлина - з флешмобу «Ватерполісти запрошують на фінал Кубку України», фейсбук-сторінка Наталки Волосацької

 

P.S. Склад команди «Слобожанець»:

Воротарі :Дмитро Дудіков (1-ий воротар) (№1), Олексій Келеберда (15).

Центральні нападники: Лукаш Дюрік (4), Михайло Черпак (8), Олександр Єрмаков (6).

Нападники: Євген Обединський (13), Микита Апостол (7), Григорій Кірочкін (2).

Захисники: Олександр Абрамов (5), Олег Кабанов (12),

Півзахисники: В’ячеслав Скрипник (10), Вадим Євстратов (9), Кирило Наволоков (11), Самуель Балош (3), Денис Гурцкая (14).

 

Склад команди «Динамо»:

Воротарі : Денис Волончук (№13), Олег Раврик (1).

Нападники: Юрій Бегень (6), Мартін Мравік (10), Сергій Грішин (11).

Захисники: Олександр Дядюра (5), Юрій Маметьєв (3), Віталій Свіщов (7), Станіслав Дубелір (4), Роман Грищук (8)

Півзахисники: Олексій Шведов (14), Гліб Шульженко (15), Мартін Фамера (2), Віктор Момот (12), Володимир Ситник (9).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: