Важкоатлети Львівщини - на п’єдесталі пошани Кубку України 2017 року

06 лютого 12:30
Переглядів: 101
Важка атлетика

4 лютого 2017 року в місті Чернігові успішно завершився Кубок України з важкої атлетики. Загалом в національних кубкових змаганнях взяли участь 75 найкращих важкоатлеток-жінок та 125 чоловіків.

Це перший всеукраїнський старт важкоатлетів 2017 року, які проведено вже за новими міжнародними правилами.

Зокрема, відповідно до завдань гендерної рівності міжнародної федерації важкої атлетики збільшено на одну вагові категорії серед серед жінок, де їх тепер стало вісім, як і у чоловіків. Замість вагової категорії понад 75 кг додано категорії 90 кг та понад 90 кілограмів.

Також введено нове правило визначення переможця змагань у вагових категоріях за однакової суми двоборства. Раніше першим критерієм визначення переможця була менша власна маса тіла спортсмена. Тепер переможцем визначається той спортсмен, який виконав суму двоборства першим без урахування власної маси тіла у межах конкретної вагової категорії.

Змагання в Чернігові поведено також вперше без консолідованого заліку, що змінило стратегію ведення командної боротьби між збірними областей.

Відтак збірній Львівщини вдалося вибороти кілька нагород на цих змаганнях. Зокрема, претенденткою на чемпіонське звання у ваговій категорії вважалася майстер спорту України Ольга Заяць. У ривку львівській спортсменці підкорилися 61 кг та третє місце у цій змагальний вправі. В поштовху склалася жорстка конкуренція. Після вдалої спроби на 73 кг, що забезпечувала Ользі призове місце, ще залишалася одна спроба. 80 кілограмів у третій спробі гарантували Ользі чемпіонське звання даних змагань, оскільки всі суперники вже завершили свій виступ. Однак невдала спроба – й у капітана львівської команди тільки «бронзова» нагорода Кубку України.

За крок до п’єдесталу фінішувала й майстер спорту України Діана Нагорнюк. Спортсменка вперше, змагалася у новій ваговій категорії до 90 кг. У ривку Діані підкорилися 77 кг, а в поштовху 88 кг. У результаті 4 місце національного Кубку.

Команда жінок Львівської області виборола 10 командне місце серед 20 представлених збірних команд областей України.

В змаганнях серед чоловіків майстер спорту України Віталій Олевич виявився срібним призером змагань. Наш важкоатлет здобув впевнену перемогу у ривку із результатом 154 кг, випередивши найближчого переслідувача на 9 кілограмів. Однак у поштовху Віталій зміг впоратися тільки із першою спробою на 165 кг. Спробу в поштовху на 170 кг не було зараховано підсумковим рішенням суддів. У результаті мала бронза у поштовху та підсумкове 2 місце національного Кубку із сумою двоборства 319 кг.

Молодий 16-річний важкоатлет Анатолій Горідько вперше на цих змаганнях виконав норматив «Майстра спорту України» у ваговій категорії до 85 кг. Результат спортсмена 130 кг у ривку та 165 кг у поштовху!

Загалом чоловіча команда важкоатлетів Львівської області завершила змагання із 6-м результатом (281,5 очок). Переможцями командної боротьби виявилися хмельничани (635 очок), другими - спортсмени з Харківської області (515 очок), а третіми - важкоатлети Миколаївщини (441 очко).

Підсумкові результати жінок:

Заяць Ольга 3 місце (вагова категорія до 48 кг), Львів. Тренери: Товстоног О., Кононенко В., Гентош А.

Нагорнюк Діана 4 місце (вагова категорія до 90 кг), Львів. Тренери: Товстоног О., Кононенко В.

Петрук Ярина – 9 місце (вагова категорія до 48 кг), Львів. Тренер: Товстоног О.

Константинова Софія 10 місце (вагова категорія до 69 кг), Львів. Тренери: Товстоног О., Кононенко В.

Підсумкові результати чоловіків:

Олевич Віталій – 2 місце (вагова категорія до 85 кг), Жидачів. Тренери: Гентош А., Гентош В.

Горідько Анатолій – 4 місце (вагова категорія до 85 кг), Львів. Тренери: Плюта В., Кінарьов В., Тузяк С. Спортсмен вперше виконав норматив майстра спорту України.

Пилипяк Олег – 8 місце (вагова категорія понад 105 кг (Львів). Тренери: Рекша В., Бутенко Ю., Юркевич Г.

Закашевський Павло – 9 місце (вагова категорія до 105 кг), Львів. Тренери: Плюта В., Кінарьов В., Тузяк С.

Клюшник Богдан – 15 місце (вагова категорія до 105 кг), Львів. Тренери: Бутенко Ю., Кононенко В., Мартинюк Я.

Николин Олег – 11 місце (вагова категорія до 69 кг), Жидачів. Тренери: Гентош А., Гентош В.

Клецко Дмитро – 17 місце (вагова категорія до 94 кг), Львів. Тренери: Плюта В., Кінарьов В., Тузяк С.

Також для командного результату залікові очки з міжнародних змагань додали Гоза В. та Махмудов О.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: