Вболівальники "Карпат": "Протестувати проти "фанатського закону" немає сенсу"

17 січня 23:58
Переглядів: 522
Фанати Карпат
Опротестовувати закон про заборону хуліганам відвідувати футбольні матчі на термін від 6 місяців до 2 років немає сенсу. Про це розповів керівник львівської фанатської організації «Завжди вірні» Тарас Павлів.

За його словами, влада і так не дослухається до протестних акцій вболівальників.

«Бачте, з якими законами це було прийнято. Всі прекрасно розуміють, що якби законопроект пройшов відповідне обговорення, то закон навряд чи би прийняли. Оскільки у законі повністю порушуються всі права людини, які тільки можна», ― сказав Тарас Павлів.

Відповідаючи на запитання про можливий протест проти цього закону, Тарас Павлів сказав, що листів з висловлення своєї позиції організація «Завжди вірні» писати не буде, бо немає сенсу. Він також сумнівається, будь-які вуличні протестні акції матимуть успіху.

«Це рішення готувалось півроку і ми про нього знали. І які листи зараз у цій державі можна писати? Зараз мільйон людей стоїть на Майдані, на вулиці… Не те, що ми здались… До прикладу, акції «Волю Павличенкам» проходять вже рік і ніхто нікого не чує»,― нагадав Павлів.

Зазначимо, прийняття цього закону поки що не викликало жвавого обговорення у фанатському середовищі України.

Водночас, голова Федерації футболу Львівщини Ярослав Грисьо зазначив, що закон поки що не набрав юридичної сили і предметно про нього говорити ще рано. «Те, що потрібно приймати певні заходи це, безумовно, так. Тому, що ми з кожним разом все збільшуємо і збільшуємо ці негативні прояви вболівання. Я зараз не говорю які (заходи,-ред.), а кажу в загальному. Тому приймати рішення потрібно, щоб не вийшло так, як торік в Англії, де футбольному вболівальнику, за постійні порушення на стадіоні і поза ним, заборонили відвідувати матчі впродовж 5 років», – додав Грисьо.

Додамо, ініціатором закону виступив прем’єр-міністр України Микола Азаров, а текст був розроблений Міністерством внутрішніх справ. Закон поки що не підписаний президентом України, але у Верховній Раді вже зареєстрований проект постанови від опозиції про його скасування. У разі підписання закону президентом, він набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Нагадаємо, закон про заборону хуліганам відвідувати футбольні матчі було прийнято Верховною Радою 16 січня. Згідно з цим законом буде введено іменні квитки на матчі, на всіх стадіонах мають встановити турнікети. У разі адміністративних порушень, вболівальника можуть позбавити права відвідувати матчі на термін від 6 місяців до 2 років. Відповідне рішення може ухвалити лише суд.

ДовідкаГО «Завжди вірні» – львівська фанатська організація створена у 2010 році, що організовує проведення виїздів вболівальників футбольного клубу «Карпати» в інші міста, а також підтримку команди в домашніх іграх. Організація також здійснює різноманітні соціальні акції.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: