Вболівальники "Карпат" зустрілися з легендарними ветеранами "зелено-білого" клубу

20 січня 08:45
Переглядів: 132
карпати

У п’ятницю, 19-го грудня у магазині-музеї «Фанат» відбулася зустріч із ветеранами «зелено-білих». Першими до карпатівського фан-шопу завітали головний тренер львів’ян Олег Бойчишин, тренер воротарів першої команди Богдан Стронціцький, старший тренер юніорської команди Андрій Тлумак та тренер юніорів Андрій Сапуга, керманич молодіжки Олександр Чижевський та адміністратор «зелено-білих» Володимир Різник. 

Знаних ветеранів «Карпат» вже чекала чимала юрба фанів, які задовго до початку автограф-сесії зібрались біля карпатівського музею. Раритетні книги, вирізки із газет та журналів, футболки «зелено-білих» – це тільки мала частина того, що принесли із собою вболівальники на зустріч із легендами «левів». Найбільше автографів славетні карпатівці залишили на ексклюзивних календарях, спільному проекті ФК «Карпати» та преміум-спонсора клубу компанії Salamander, який присвячений ювілейній події – 55-річчю «зелено-білих».

Спільне селфі з легендами «зелено-білих» після обідньої зустрічі отримав кожен львівський вболівальник, який не пошкодував власного часу та завітав до клубного фан-шопу. Ветерани із непідробленою усмішкою на обличчі роздавали автографи, фотографувались, відповідали на численні запитання уболівальників та отримували задоволення від спілкування із підростаючим поколінням «левів». 

Традиційно, карпатівські автограф-сесії не обходяться без розіграшу цінних зелено-білих призів. Цього разу головними подарунками стали новенькі ігрові футболки та рюкзаки. Справжні знавці історії «Карпат» оцінили цікаві запитання на розіграш призів від організаторів конкурсу та із задоволенням взяли участь у вікторині. Зокрема, приємно здивували ветеранів юні вболівальники «зелено-білих», які миттєво згадували карпатівську історію та з легкістю могли сказати, коли «леви» дебютували на єврокубковій арені. 

«Без історії немає майбутнього», – наголошував старший тренер карпатівських юніорів. Також Андрій Богданович згадав матч проти «Галатасарая», який він назвав найвизначнішим за його карпатівську кар’єру. Наприкінці зустрічі легенди «зелено-білих» стали до спільної фотографії із вболівальниками львів’ян, для яких ця зустріч точно запам’ятається ще надовго.

Нагадаємо, що друга група легенд «Карпат» прийде до «Фанату» о 16:00. З уболівальниками зустрінуться Ігор Кульчицький, Ростислав Поточняк, Володимир Данилюк, Геннадій Лихачов, Богдан Грещак, Роман Риф’як, Віктор Никитюк.

Після емоційної та насиченої обідньої зустрічі вболівальників з ветеранами «Карпат» у магазині-музеї «Фанат», стартувала друга частина святкування в рамках відзначення 55-ї річниці з дня заснування клубу. Цього разу на зустріч з громадою прийшли ті ветерани клубу, які писали зелено-білу історію ще у минулому столітті: Ігор Кульчицький, Ростислав Поточняк, Геннадій Лихачов, Богдан Грещак, Роман Риф’як, Віктор Никитюк та Олег Родін.

Вже традиційно всі охочі мали прекрасну нагоду взяти автографи та сфотографуватися з легендами. Колекціонери використовували абсолютно різні матеріали: дехто прийшов із завчасно надрукованими фотографіями чи книжками, хтось використовував для цього щойно куплені у «Фанаті» карпатівські м’ячі. Сивочолий дядечко приготував навіть раритетну газету 1969-го року – на ній автографи Поточняка, Лихачова та Кульчицького виглядали особливо ефектно.

Великою популярністю користувалися і ексклюзивні календарі – результат спільного проекту ФК «Карпати» та преміум-спонсора клубу компанії Salamander. Кожну сторінку відображає фрагмент карпатівської епохи, відтак на початку 60-их доречним виглядав автограф Кульчицького, кришталеву сторінку заповнював, наприклад, Поточняк, а період на зламі 70-их і 80-их доповнював підпис Родіна. Власне, із запитання про це і розпочався вечір – вболівальник, який правильно вказав символічну вартість календаря, отримав його у подарунок. Усі присутні мали хорошу нагоду не лише поповнити свою колекцію календарями чи футболкою, а й, наприклад, карпатівськими рюкзаками.

Особливо цікаво було послухати розповіді ветеранів, які ділилися спогадами про минуле. Традиційно не публічний Геннадій Лихачов, який уникає спілкування з журналістами, радо поділився деталями свого унікального голу у фіналі Кубка СРСР. Капітан кришталевих «Карпат» Ігор Кульчицький розповів цікаву історію відносин з Еугеном Хярмсом, лайнсменом цього поєдинку, який трохи раніше запам’ятався несправедливим рішенням стосовно львівського клубу. До честі естонського арбітра, у фіналі його піднятий прапорець абсолютно слушно зафіксував офсайд у епізоді із з другим взяттям воріт Віктора Турпака, яке відбулося з порушенням правил.

Вистачало запитань і про історію клубу. Наприклад, правильна відповідь на запитання про першого воротаря «Карпат», який парирував пенальті у чемпіонатах України трансформувалася у цінну карпатівську футболку. Знавців минулого львівського клубу знайшлося чимало, зрештою, як і запитань про різні історичні періоди. Таким чином, власні знання історії клубу можна було конвертувати у цінний подарунок. Вже звично карпатівська зустріч завершилася спільним фото з ветеранами.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: