Вдалий вояж Кириченко

15 червня 09:54
Переглядів: 252
Василина Кириченко

Студентка факультету філософії Франкового вишу Василина-Ірина Кириченко поповнила свою скарбничку ще двома нагородами юніорських Кубків Європи з дзюдо.

Загалом y нинішньому році юна львів’янка вже вчетверте піднялася на п’єдестал пошани європейських турнірів. До “золота”, здобутого в португальському Коїмбра, і “бронзи” італійського Зігнано Кириченко додала дві нагороди того ж ґатунку. 
 
Спершу їй не було рівних в іспанській Ла-Коруньї, де вона стала найкращою, а згодом на одному з найпрестижніших змагань в австрійському Лейбніці зуміла вибороти “бронзу”. 
 
Організатори іспанського юніорського Кубку Європи, який проходив наприкінці травня, у ваговій категорії +78 кг серед дівчат були змушені проводити міні-турнір серед чотирьох учасниць, які заявилися в цій категорії. Суперницями Кириченко були британка Мішель Бойл, хорватка Катаріна Вуковіч і місцева спортсменка Лідія Ярза. Найважчою сутичкою у львів’янки був перший двобій проти Бойл. 
 
Цікаво, що цього року суперниці вже зустрічалися в Коїмбрі, де Василина за 18 секунд поклала свою суперницю. Цього разу так легко британка не здалася і сутичка між суперницями протривала увесь відведений час. Лише завдяки меншій кількості штрафних балів перемогу здобула саме Кириченко. Після цього львів’янку вже було не спинити. Вона за менше ніж дві хвилини здолала Ярзу та за 14 секунд (!!!) виявилася сильнішою за Вуковіч і цілком заслужено стала переможницею. 
 
Трохи перепочивши, Кириченко вирушила до Австрії, де проходив потужний за складом турнір. У Лейбніц з’їхалися практично усі найсильніші спортсмени з усіх куточків планети. Була солідна делегація і українських спортсменів, однак повернутися додому з нагородою зуміла лише Василина-Ірина Кириченко.
У ваговій категорії +78 кг виступало відразу 19 спортсменок, серед яких було і дві українки. Окрім Кириченко, в Австрію приїхала і  Єлизавета Каланіна з Кременчука, яка є бронзовою призеркою останньої літньої Універсіади. Для львів’янки турнір розпочався не зовсім вдало. Вже в першій сутичці проти представниці Бразилії Елен Фуртадо вона на 20-й секунді припустилася помилки і дозволила суперниці провести кидок, який був оцінений суддями як вазарі. 
Усі подальші спроби українки виправити помилку ні до чого не призвели, і вона була змушена очікувати результатів подальших сутичок, аби знати, чи зможе взяти участь у втішному турнірі за “бронзу”. На щастя, Фуртадо зуміла пробитися у півфінал турніру (у підсумку вона посіла друге місце), що дозволило Кириченко розпочати боротьбу за “бронзу”.
 
Цей втішний турнір Василина провела на відмінно. Спершу за півтори хвилини була декласована потужна росіянка Юлія Ляніченко. Згодом лише 45 секунд не встояла Єлизавета Каланіна. А у вирішальній сутичці за “бронзу” була змушена здатися полька Анна Залежна. Таким чином Кириченко зуміла вибороти бажану нагороду.
Варто відзначити, що здобутки Василини не пройшли повз увагу львівських посадовців. Управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації, яке очолює Юрій Майборода, обіцяє допомогти в майбутніх поїздках спортсменки на міжнародні змагання, аби вона і далі прославляла Львівщину на міжнародній арені.
Нагадаємо, Василина-Ірина Кириченко є вихованкою СДЮСШ олімпійського резерву №2 у Львові (директор Олександр Латоша, тренер з.т.у. Андрій Надопта).
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: