Веслування загартовує

20 квітня 13:10
Переглядів: 241
веслування

За досягненнями своїх спортсменів обласна федерація веслування сьогодні є найкращою на Прикарпатті. Її секції працюють у Коломиї, Долині, Бурштині. Нині центром веслування є івано-франківське міське озеро. Саме тут з 2000 року працює спортивний клуб «Альбатрос».

Територія та приміщення «Альбатросу» на березі міського озера сьогодні у зразковому стані. Все акуратно огороджено, доріжки вимощені плиткою, навколо росте травичка, кущі. Всередині – тренажери, стелажі з човнами. Тренер Сергій Батомункоєв згадує, що ще недавно усе було знач­но сумніше.

«Я у веслуванні з кінця 1960-х, займався весь час тут, на озері, – говорить він. – Коли у 1990-х роках тут усе занепало, до мене додому прийшов мій вихованець Віктор Вінтоняк і запропонував відновлювати цю справу. Мені тоді вже було 50 років, починати все з нуля було трохи страшно. Але зараз тут працює хороший тренерський колектив, займаються дітки-початківці та успішні спортсмени». Віктор Вінтоняк, майстер спорту СРСР, чемпіон України та призер всесоюзних змагань, а нині успішний підприємець, очолює СК «Альбатрос» із часу його заснування у 2000 році.

Спортсмени «Альбатросу» тренуються цілий рік. Коли взимку озеро в Івано-Франківську замерзає, вони їдуть до Бурштина та займаються на водосховищі місцевої ТЕС. «Раніше Бурштин був зимовою базою підготовки для гребців з усього СРСР, – згадує Віктор Вінтоняк. –Звісно, зараз рівень там слабенький, та ми продовжуємо взимку займатися. Зимові тренування дуже корисні спортсменам – окрім підтримки форми, це закаляє тіло і дух, робить людину витривалішою».

Однією з кращих вихованок клубу є Людмила Лузан, 17-річна студентка Коледжу фізвиховання. Вона прийшла у веслування зі спортивної гімнастики, де дій­шла до майстра спорту. Зараз дівчина є лідером в українському жіночому каное. Тренується двічі на день, за одне заняття може долати по 8-10 км. «Звісно, спочатку було тяжко, особливо взимку, коли дуже мерзли руки, – кажеЛюдмила. – Найважче було навчитися тримати рівновагу в каное, човен хитався, я падала у воду, було холодно, неприємно, але без того ніяк. Врешті-решт, навчилася, почалися змагання, прийшли перші перемоги, і я залишилася тут».

Цього року Людмила Лузан візьме участь у других Юнацьких Олімпійських іграх, а з часом, може, й проб’ється на дорослу Олімпіаду. Вже зараз відомо, що у програмі ігор в Токіо 2020 року буде й жіноче каное.

«Мало який клуб може похвалитися трьома майстрами спорту міжнародного класу, а в нас вони є, – говорить Вінтоняк. – Крім спортсменів, маємо три дитячі групи, постійно проводимо селекцію, за сезон проглядаємо понад сотню діток. Звісно, частина з них йде з веслування, але все одно часто-густо знаходить себе в іншому виді спорту. А частина дітей стає хорошими спортсменами. Веслування – дуже корисне, воно зміцнює серцево-судинну систему, хребет, руки, ноги. Запрошуємо всіх батьків приводити своїх діток на наші тренування!».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: