Ветерани ФК "Скала" (Стрий) – тріумфатори міжнародного турніру

12 липня 15:00
Переглядів: 526
Скала

Нещодавно футбольна команда ветеранів Стрийщини за підтримки співзасновника та співвласника Академії футболу «Скала», президента футбольного клубу «Скала» (Стрий) Миколи Кмітя прийняла участь у міжнародному ветеранському турнірі з міні-футболу, який відбувся на футбольному полі  стадіону «Карпати» (м. Мостиська).

До нас у редакцію завітали ветерани футбольної Стрийщини Михайло Юрків та Михайло Тижбір та розповіли мені про перепитії цих змагань: «У цьому турнірі взяли участь чотири ветеранські футбольні команди – «Скала» (Мостиська), «Скала» (Стрий), «Дрінк олд бойз» (Перемишль, Польща), «Партизани» (Велічка, передмістя Кракова, Польща). У складі ветеранів футболу стрийської «Скали» виступали: Володимир Пилипенко, Михайло Тижбір, Валерій Шептун, Володимир Шабан, Роман Дутка, Любомир Ортинський, Ігор Пак, мс України Анатолій Петрик, Ігор Чурок, Андрій Новак, Василь Грицик, Олександр Глинський, Любомир Левицький, Віктор Курилишин. Начальник команди  – Михайло Юрків. До речі, це свято футболу вів та коментував усі матчі Михайло Юрків. Сам турнір відбувся з ініціативи польських друзів і був присвячений відкриттю чемпіонату Європи 2016 року, який нещодавно пройшов на футбольних полях Франції. Організатором турніру виступила федерація футболу Мостиського району (голова – Роман Матис). А фінансову допомогу для проведення турніру надав депутат Львівської обласної ради Петро Кошик. Гостями цього футбольного турніру були: олімпійський чемпіон 1972 року в складі збірної Польщі, срібний призер Олімпіади 1976 року, бронзовий призер чемпіонатів світу 1974, 1982 рр., найкращий бомбардир чемпіонату світу 1974 року , рекордсмен збірної Польщі за кількістю проведених матчів, президент Польської федерації футболу 2008-2012 рр. Гжегож Болеслав Лято та екс-гравець збірної Польщі, бронзовий призер чемпіонату світу 1974 року, автор пам’ятного м’яча у ворота збірної Англії 17 жовтня 1973 року (1:1) на стадіоні «Уемблі» Ян Анджей Домарскі.

На урочистій церемонії відкриття усіх учасників привітали: голова Мостиської районної ради Володимир Горбацьо та голова федерації футболу Мостиського району Роман Матис. Гучно вітали виступ легенди польського футболу Гжегожа Лято та голови федерації футболу Перемишля. Після цього прозвучали Державні Гімни України та Польщі, а капітани команд підняли Державні Прапори України, Польщі та Євросоюзу. За жеребом команди були розподілені на дві пари: «Скала» (Мостиська) – «Скала» (Стрий) 2:2 (голи у стриян на рахунку Валерія Шептуна та Михайла Тижбіра). А у серії 7-метрових ударів кращими були ветерани стрийської «Скали» - 5:4, переможний пенальті на рахунку нашого найтитулованішого футболіста, майстра спорту України Анатолія Петрика. До речі, цей матч судив відомий польський арбітр, суддя міжнародної категорії, учасник суддівського корпусу чемпіонату світу 1974 року Адам Лісьович. А у польській парі «Дрінк олд бойз» (Перемишль) - «Партизани» (Велічка) перемогу з рахунком 3:1 святкували ветерани Велічка. Це матч судив наш земляк Тарас Білінський. У матчі за третє місце між ветеранами футболу Мостиська та Перемишля в основному часі переможця не було виявлено – 3:3, а у серії 7-метрових ударів звитягу здобули польські футболісти. Фінальна гра між командами «Скала» (Стрий) та «Партизани» (Велічка) стала справжньою окрасою цього міжнародного турніру. Головним суддею цієї зустрічі був поляк Адам Лісьович, який дуже кваліфіковано та впевнено провів цю гру. Ветерани стрийської «Скали» домінували протягом усіє гри та впевнено перемогли з рахунком – 5:2 (по два голи у стриян забили Ігор Пак та Володимир Шабан, ще один м’яч на рахунку Василя Грицика). А нагородження команд проводили Гжегож Болеслав Лято та Ян Анджей Домарскі. Після змагань учасник фотографувалися, ділилися враженнями та отримали море позитивних емоцій. А на святковій вечері, яку господарі турніру, наші друзі з Мостищини, провели на найвищому рівні, ділилися враженнями та обмінювалися думками та сувенірами. Ну а наша ветеранська команда «Скала» (Стрий) привезла із Мостиська головний трофей турніру – красивий кубок, сувеніри, медалі та фото із зірками світового футболу – Гжегожем Болеславом Лято та Яном Анджеєм Домарскі. Такі турніри необхідно проводити для ще більшого зближення між українським та польським народами не тільки на спортивному рівні».

Палкі прихильники та шанувальники футбольної Стрийщини щиросердечно вітають ветеранів ФК «Скала» (Стрий) з перемогою на міжнародному ветеранському турнірі з міні-футболу, який відбувся на футбольному полі  стадіону «Карпати» (Мостиська) й бажають нашим ветеранам футболу вдалих стартів та блискавичних перемог на футбольних полях і майданчиках.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: