Відбулась підсумкова конференція Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013

17 жовтня 18:30
Переглядів: 134
Польща-Білорусь-Україна

Нещодавно на території туристичного комплексу Буковель  (Івано-Франківська область) відбулась Заключна конференція Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 (http://pl-by-ua.eu/).

Подія відбулася за підтримки Міністерства розвитку Республіки Польща та Спільного технічного секретаріату (СТС). Для участі у Заключній конференції Програми були запрошені представники місцевих і регіональних органів влади, державних установ, неурядових організацій, навчальних закладів і засобів масової інформації з території Програми.

Управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації представляв головний спеціаліст Роман Хім’як, який презентував дві концептуальні ідеї:

- розвитку велосипедного спорту та велотуризму на теренах Львівщини;

- соціальної адаптації засобами фізичної культури та спорту осіб з обмеженими можливостями.

Ця конференція, за назвою «Everlasting Partnership», була одночасно і офіційним відкриттям Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Назва конференції "Everlasting Partnership", пов'язана з тими загальнолюдськими цінностями, які завжди об'єднували громади прикордонних регіонів.

Метою конференції було підведення підсумків попередньої Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 та представлення нових можливостей для фінансування проектів у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Під час урочистостей буде вручено відзнаки найкращим проектам Програми 2007-2013.

Стосовно оголошеного початку нової Програми 2014-2020, то варто наголосити, що перший з трьох конкурс з бюджетом більше 80 млн. євро спрямований на усі чотири нові тематичні цілі Програми, які визначені на 2014-2020 роки: популяризацію місцевої культури та збереження історичної спадщини; збільшення доступності до регіонів, розвиток транспорту і мережі комунікаційних систем; спільні виклики у сфері безпеки та захисту; популяризацію управління кордонами та безпекою на кордонах, управління мобільністю та міграцією.

Програми транскордонної співпраці є важливою частиною політики Європейського Союзу щодо своїх сусідів. Єврокомісія хоче підтримувати соціальний та економічний розвиток регіонів, що знаходяться по обидві сторони зовнішніх кордонів ЄС. Кошти виділяють з Європейського фонду регіонального розвитку та Європейського інструменту сусідства і партнерства. Наданими можливостями співпраці зможуть скористатися жителі чотирьох польських воєводства також чотирьох білоруських і шістьох українських областей.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: