Відбулось засідання Комітету дитячо-юнацького футзалу АФУ

23 липня 11:49
Переглядів: 491
Назар Станкевич

21 липня у приміщення Будинку футболу відбулось засідання Комітету дитячо-юнацького футзалу АФУ. На ньому були присутні відомі діячі вітчизняного дитячо-юнацького футзалу. Серед них – Василь Симонов, який ще нещодавно очолював Комітет, головний тренер чорноморського «Іллічівця» Олександр Каплун, головний тренер львівської «Інтер-Енергії» Назар Станкевич, тренер рівненської ДЮСШ-4 Андрій Мозеров, тренер хмельницької ДЮСШ «Спортлідер+» Віталій Розпаченюк, керівник СК «Сокіл» (Хмельницький) Артем Глас, виконавчий директор НФК «Ураган» (Івано-Франківськ) Олег Ковальський та інші. Головував на засіданні Президент Асоціації футзалу України Сергій Владико, який віднині є і Головою Комітету дитячо-юнацького футзалу АФУ.

Під час цього засідання були підбиті підсумки сезону 2016/2017 р. р., а також окреслені плани на сезон 2017/2018 р. р. Серед них окреме місце посіла дискусія щодо створення дитячо-юнацької футзальної Екстра-ліги (ДЮФЕЛ). Про це та про інші контури нового сезону прес-службі Асоціації футзалу України розповів тренер львівської «Інтер-Енергії» Назар Станкевич, який є одним з авторів проекту ДЮФЕЛ.

- Розпочну одразу з того, що це було перше засідання Комітету в новому складі. Головував на ньому Президент АФУ Сергій Васильович Владико, який відтепер є також і головою Комітету дитячо-юнацького футзалу. Секретарем був обраний Юрій Кондратьєв, а членами Комітету стали Володимир Слободян з «Урагану», якого на засіданні Комітету замінив виконавчий директор клубу Олег Ковальський, екс-Голова Комітету дитячо-юнацького футзалу АФУ Василь Симонов, головний тренер «Іллічівця» Олександр Каплун, головний тренер «Темпа-ЗАЕС» Ігор Черненко (щоправда, він був відсутній на засіданні), тренер рівненської ДЮСШ-4 Андрій Мозеров. Під час засідання були розглянуті питання щодо формату змагань у наступному сезоні. Зокрема, дуже жвава дискусія була щодо формату ДЮФЕЛ. Принаймні, представники Східної та Південної Конференції виступали за те, щоб проводити змагання ДЮФЕЛ у трьох вікових категоріях – «U-17», «U-15» та «U-13». Позиція Західної Конференції була в тому, що у нас, на жаль, є провал по 2001 р. н., а найвищий прогрес мають юнаки 2002 р. н. Тому, Західна Конференція пропонувала формат проведення ДЮФЕЛ у категорії «U-16».

- І до якого рішення все-таки прийшли? 
- Вирішили, що у першому сезоні дитячо-юнацької футзальної Екстра-ліги гратимуть юнаки не старші 2002 р. н. Тобто, це буде категорія «U-16». Формат змагань буде наступним: команди гратимуть спарені тури за системою «дім-виїзд». За нашими підрахунками, буде зіграно приблизно тридцяти ігор, що для дитячо-юнацького футзалу є дуже пристойною кількістю. На даний момент у ДЮФЕЛ готові грати дев’ять команд: «Енергія-Інтер» (Львів), «Ураган» (Івано-Франківськ), «Спортлідер+» (Хмельницький), ДЮСШ-4 (Рівне), «Юність» (Славута), «Надія-Прикарпаття» (Івано-Франківськ), «Іллічівець» (Чорноморськ), «Темп-ЗАЕС» (Енергодар), «Футзал-Дніпро» (Дніпро).

- У інтерв’ю офіційному сайту АФУ Василь Михайлович Симонов казав, що планується проведення змагань у двох лігах – Екстра-лізі та Вищій… 
- Ні, в цьому сезоні у категорії «U-16» буде тільки Екстра-ліга. Це наш перший проект Екстра-ліги, і ми хочемо побачити у ньому всі плюси та мінуси.

- А за яким форматом будуть проходити змагання в інших вікових категоріях? 
- У вікових категоріях «U-15», «U-13» та «U-11» змагання проходитимуть у форматі Конференцій. Зазначу, що цього сезону в нас планується не чотири Конференції, а дві – Західна та Об’єднана, до якої входитимуть Північна, Східна та Центральна Конференції. У цих вікових категоріях будуть зіграні спочатку матчі так званого регулярного чемпіонату, а потім – плей-офф. І після цього буде сформована фінальна стадія. Тут варто уточнити, що у чемпіонатах «U-13» та «U-11» до фінальної стадії пройдуть шість найкращих команд, які потім визначать чемпіонів України в одноколових турнірах. А ось у чемпіонаті «U-15» до фінального етапу вийде четвірка найкращих команд, яка і розіграє звання чемпіона України.

- Чи є вже варіант Регламенту всеукраїнських дитячо-юнацьких змагань на сезон 2017/2017 р. р.? 
- Регламент Дитячо-юнацької футзальної Екстра-ліги, чемпіонатів, Першостей та Кубку України серед дитячо-юнацьких команд з’явиться трохи згодом на офіційному сайті АФУ.  

- У яких вікових категоріях проводитиметься цього сезону «Кубок Конференцій»? 
- У тих же, що і минулого сезону – «U-15» та «U-13». Планується його провести у тому місті, де буде проводитись дорослий «Фінал чотирьох» Кубку України.

- У яких вікових категоріях проходитимуть кубкові змагання та Першості України? 
- Вирішено, що Кубок України буде розіграний у вікових категоріях «U-17», «U-15», «U-13» та «U-11». Першість України заплановано провести у вікових категоріях «U-9», «U-8» і, можливо, «U-7».

- Які ще змагання планується провести під егідою Комітету? 
- Планується провести в Україні два міжнародних дитячо-юнацьких турніри у вікових категоріях «U-15» та «U-17». Орієнтовні терміни проведення – січень та травень. 

Прес-служба Асоціації футзалу України   

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: