Відбувся турнір пам’яті спортсмена, ветерана, друга Яреми Стеблика

02 березня 01:26
Переглядів: 452
Стеблик

В Стрийському районі Львівщини існує добра традиція – проводити регіональні турніри з настільного тенісу, волейболу, футболу, шахів, легкої атлетики, скелелазіння та інших видів спорту, присвячені світлій пам’яті людей, чиє життя було пов’язане зі спортом.

Ось і нещодавно у спортзалі Стрийській ЗОШ № 9 під патронатом відділу молоді та спорту Стрийської міської ради та тенісного клубу «ТОП-СПІН» відбувся IV регіональний турнір з настільного тенісу серед ветеранів, присвячений світлій пам’яті кандидата у майстри спорту кол. СРСР Яреми Львовича Стеблика.

Інформаційні спонсори турніру: сайт «Галичина спортивна» та газета «Рідне поле».

настільний теніс

Життя людини – це довгий шлях, сповнений радощів і смутку, труднощів та випробувань, поразок та перемог, розчарувань та успіхів. Такий шлях судилося пройти Яремі Львовичу Стеблику, який був високоінтелектуальною, розумною, інтелігентною людиною та чудовим другом і порадником. Таким його охарактеризували усі виступаючі, які тримали слово під час урочистого відкриття цього турніру.

Народився Ярема Львович Стеблик 1 лютого 1940 року. З юнацьких літ захопився настільним тенісом та пройшов шлях від спортсмена-початківця до кандидата у майстри спорту СРСР. Він неодноразово захищав спортивну честь Стрийщини та Львівщини на обласних, республіканських та всесоюзних змаганнях. Він був чемпіоном міжобласної Спартакіади ДТ «Трудові резерви» та замикав чільну шістку на всесоюзній Спартакіаді у м. Ленінграді (нині – Санкт-Петербург). Варто зазначити, що 34-и роки Ярема Стеблик пропрацював верстатником фабрики гнутих меблів на Стрийському меблевому комбінаті «Стрий». У той час на ДОКу працювала ціла династія Стебликів: його дружина Надія, брат Степан з дружиною Стефою. Його колеги по роботі пригадують, що не було жодного випадку, щоб він відмовився виконати якесь виробниче доручення. Крім своєї основної професії Ярема Львович займався сушінням деталей. Його робочий день починався задовго до початку роботи та закінчувався пізніше за усіх. За свою трудову діяльність він був нагороджений найвищою нагородою СРСР – орденом Леніна а також орденом Трудового Червоного Прапора, медаллю «За трудову доблесть» та Почесною Грамотою Верховної Ради СРСР. Крім того, Ярема Стеблик був представлений до звання Героя Соціалістичної Праці. Однак московських чиновницьких бюрократів зупинило те, що він під час війни був насильно разом зі своєю мамою вивезений у Німеччину, де досконало вивчив німецьку мову й відтак йому було відмовлено у цій почесній нагороді. Він неодноразово обирався депутатом Стрийської міської ради делегатом профспілкових з’їздів та конференцій. Під час перебування німецьких делегацій на меблевому комбінаті «Стрий» Ярема Стеблик завжди був гідом та перекладачем. Після виходу на пенсію він зайнявся благородною справою. Пан Ярема перекладав документи з української мови на німецьку та навпаки для багатьох наших остарбайтерів, щоб ті мали змогу отримати матеріальну компенсацію від уряду Німеччини. У вільний від перекладів документів час він грав у теніс разом зі своїми друзями по тенісному клубу «ТОП-СПІН», а також займався туризмом. 1 лютого 2010 року Я. Л. Стеблик відзначив свій 70-ти річний ювілей, на який зібрав чимало своїх друзів та однодумців. На превеликий жаль, 7 березня 2010 року перестало битися серце справжнього патріота Яреми Львовича Стеблика. Світла пам'ять про цю безмежно добру та чуйну людину завжди буде жити у наших серцях…

 настільний теніс

Учасників та гостей турніру вітали: головний спеціаліст відділу молоді та спорту Стрийської міської ради Руслан Каліцун, методист Стрийської ДЮСШ міськво, відмінник освіти СРСР та України, старійшина спортивної Стрийщини Леонід Вечерік, заступник головного редактора газети «Фортуна» Михайло Олійник, голова осередку ветеранів спорту Стрийщини Роман Мазяк, ветеран спортивного руху Стрия Василь Коханчик, ветеран настільного тенісу Стрийщини, друг Я.Стеблика, майстер спорту СРСР Віктор Торічний, тренер ДЮСШ «Гарт», головний суддя турніру Юрій Поляков та інші.

 настільний теніс

У цьому турнірі взяли участь майстри пінг-понгу з міст Стрия, Дрогобича, Борислава, Львова, Трускавця, Черкас, Моршината сіл Лисовичі та Сихів. Усі учасники цього турніру змагалися у двох вікових групах: 40-50 років та 50 років і старші. Боротьба за призові місця точилася на протязі усього турніру.

У підсумковому результаті у віковій групі 40-50 років перемогу здобув майстер спорту України Олег Фоменко (Дрогобич). Друге місце вибороли Едуард Популовський (Черкаси), третє – Анатолій Гринишин (Дрогобич).

настільний теніс

У віковій групі 50 років і старші очікувано тріумфував стриянин Юрій Поляков. Друге та третє місця відповідно посіли Леонід Мартинов (с. Сихів, Стрийського району) та дрогобичанин Роман Мазур.

Переможці та призери були нагороджені грамотами та спортивними статуетками. Оргкомітет турніру висловлює слова щирої подяки директору Стрийської ЗОШ № 9 п. Кухарчук Любомирі Іванівній за надання спортивного залу для проведення цього традиційного турніру.

Голова осередку ветеранів спорту Стрийщини Роман Мазяк, фото автора. 

настільний теніс

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: