Відійшов у вічність Владлен Мостовий (27.07.1935 – 10.08.2016)

11 серпня 09:35
Переглядів: 850
свічка

У Львові несподівано на схилі віку відійшла від нас високоідейна і працьовита, повна запалу та енергії людина – Мостовий Владлен. Людина з великим хистом і організаційними здібностями, які розвинув, працюючи у Львівському університеті, у відділенні «Спорт-лото» та Українській академії друкарства. Інженер за визнанням історик. Людина з кришталево-чистим характером, що в найтяжчих часах не зневірювалась. Джентльмен і елеґант у повному розумінні цих слів, яких у нас небагато.

Завжди і усюди покладався на свій розум, власні сили і працю. Був співавтором кількох книжок про спорт і підручників для студентів. Його життя не було встелене пелюстками троянд, але пройшов свою життєву дорогу з високо піднятою головою і гідно! Завжди старався бути помічним ближньому і словом, і ділом. Особисто сам у цьому переконався. Для мене Його настанови я трактував батьківськими. В кілька днів по Дню народження ми сиділи у Його просторій кімнаті по вулиці Дорошенка ділились враженнями про український футбол, Євро-2016. Наголошував Він, що взірцем повинні бути особистості, а їх все менше. Тепло згадували тих, кого уже немає з нами. Ностальгії, здавалося не було краю…

Ніколи не був сірим обсерватором того, що діялось навкруги. Ревно дбав про збереження традицій старого Львова, київського «Динамо», львівських «Карпат», ФК «Львів» і LKS Pogoń, у які був закоханий до останнього подиху.

Принагідно, пан Мостовий мав чудову бібліотеку. Він прекрасно знав старий львівський футбол. Настільки добре, що давав свої виважені коментарі навіть польському телебаченню. Це завдяки Його ініціативі зірка львівського футболу Степан Юрчиниш, якого вважав ідеальним гравцем, трафив до київського «Динамо». А ще, Іштван Секеч, за словами пана Владлена, був одним з кращих наставників, які працювали у львівському футболі.

Тепер у тиші і темряві Його зустрів старий Друг Михайло Коман, з яким у них була хороша і тривала дружба…

Тож земля пером, для ідейного Громадянина, шляхетної Особистості, чудового Вчителя і хорошого Друга-спортовця!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: