Відкладена мрія "Галичанки"

27 травня 16:25
Переглядів: 170
галичанка самбатян

Львівська гандбольна «Галичанка» програла «золотий» матч сезону в Ужгороді. Вихованки Василя Козаря поступилися ужгородським «Карпатам» у вирішальному матчі (20:22) і знову стали срібними призерками Суперліги.

Ще перед останнім з’їзним туром в Ужгороді комітет з організації та проведенні змагань ФГУ ліквідував усі матчі за участю київського «Спартака» у чемпіонаті жіночої Суперліги. Такий хід подій означав для «Галичанки» наступне: в Ужгороді, аби вперше у своїй історії стати чемпіоном України, львів’янкам обов’язково потрібно було перемагати. Нічия «галичанок» уже не влаштовувала.

«Золотий» матч сезону жіночої Суперліги викликав неабикий ажіотаж на «Карпати-Арені» в Ужгороді. Підтримати «Галичанку» приїхала солідна група підтримки зі Львова. Звісно, не залишилися поза увагою і місцеві «Карпати», яких у спекотному залі гнали вперед ужгородські вболівальники.

Словом, свято гандболу в Ужгороді відчувалося сповна. Гра команд, напруга матчу та справжня рубка між дівчатами на паркеті говорили про наступне – у цій грі визначається чемпіон України сезону 2013/14.

Перший тайм поєдинку пройшов практично у рівній боротьбі. Вперед виходила як і одна, так і інша команда, однак у підсумку після першої половини гри на табло була рівновага – 11:11.

Неозброєним оком було помітно, що у цьому матчі при грі рівних команд одним з вирішальних факторів у перемозі може стати симпатія збоку арбітрів. На жаль, вона мала місце і у цьому матчі. «Люди в чорному» у першому таймі зробили кілька помилок, які аж ніяк не були на руку гостям.

У другому таймі напруга матчу лише набирала своїх обертів. Кожна помилка збоку як однієї, так і іншої команди, а також збоку арбітрів могла стати ключовою. Трішки більше, аніж за десять хвилин до завершення матчу «Карпатам» вдалося вийти вперед на три голи. Така перевага у такому матчі давала суттєві дивіденди одній з команд. При рахунку 13:16 на користь суперника «Галичанка» відігратися уже не зуміла. Молодші та амбітніші львів’янки не змогли обіграти досвідченіші «Карпати» та змінити симпатію абітрів на свою користь. А кілька неправильних свистків арбітрів у цьому матчі лише віддалили молоду «Галичанку» від великої мрії.

Матч завершився з рахунком 22:20 на користь «Карпат». Ужгородки знову святкували чемпоінство, а львів’янки плакали. До чемпіонства було дуже близько, однак ці мрії пененеслися як мінімум до наступного сезону.

Післямова

Василь Козар, головний тренер «Галичанки»

Помилки з боку арбітрів були і це всі бачили. На жаль, вони були не на нашу користь. Загалом, в Україні я арбітражу уже не дивуюся. Ми знали, що так буде, оскільки арбітри знущалися з нашої команди протягом сезону. На жаль, нам немає кому за нас заступитися… Та незважаючи на це, мали та могли вигравати. У цій грі нам багато чого не вдалося, це тактико-технічні дії. Було багато сумбуру та паніки. Попри це, особливих претензій до дівчат у мене немає. Є окремі ігрові епізоди, але на них акцентувати увагу зараз немає сенсу. Оскільки ми програли, значить зробили для перемоги не стільки, скільки було потрібно. Багато м’ячів ми просто не забили.

Борис Петровський, головний тренер «Карпат»

Дівчата рік важко працювали. Якщо нашу команду порівняти яка була на початку осені і тепер, то це дві різні команди. Ми стали сильінші і впевненіші, незважаючи на травму основного гравця Вікторії Цибуленко. Наша перемога над «Галичанкою» - заслуга усієї команди. Стабільність цієї команди – запорука їхнього успіху. Тренер команди Василь Козар набрав дівчат ще з дитинства і пройшов з ними усі сходинки. Зараз вони показують дуже серйозний гандбол. Було б побільше таких команд у чемпіонаті, наш гандбол пішов би далеко вперед. Помітна робота тренерів команди, а також президента Федерації Романа Федишина. Головне для усіх команд зараз зберегти те, що є, і рухатися вперед. Тоді наш гандбол і чемпіонат матиме краще майбутнє.