Відродимо професійний футбол на Прикарпатті разом

21 травня 13:02
Переглядів: 263
футбол

20-21 травня – сумні дати в історії Івано-Франківського футболу. В ці дні в 2012 році свої останні матчі на професійному рівні провели «Енергетик» та «Прикарпаття» відповідно. Минулого року я написав матеріал "Роковини по Прикарпатському футболу", який був наскрізь пронизаний ностальгією, жалем та спогадами. Можливо це одна з причин чому за рік в даному питанні так нічого і не змінилося. Психологи кажуть, що негативні емоції треба проганяти геть, заміщуючи їх позитивом. Тому цього року я вирішив відмовитися від «пошуків втраченого» і шукати позитив в тому, що є на даний момент. Так само відмовлюся в даному матеріалі від критики будь-кого з винуватців зникнення професійного футболу в області та зосереджуся на тому, щоб можна і треба зробити для реалізації кінцевої мети.  

  1. На сьогоднішній день реальним шансом повернути інтерес до великого футболу в області – це створити збірну Івано-Франківщини,яка б представляла наш край у відборі до Кубку Регіонів УЄФА 2014/2015. Відбірковий етап  цих змагань пройде  в липні місяці цього року. До участі в турнірі допускаються команди сформовані виключно з футболістів, які ніколи раніше не мали професійних контрактів. Незважаючи на те, що роботу ІФФФ не критикує тільки лінивий я б все-таки доручив саме цій організації сформувати збірну області та призначити головного тренера. ІФФФ має всі адміністративні та методичні можливості реалізувати цей проект, адже навіть в регламенті Чемпіонату області 2014 прописано, що футболісти зобов’язані прибути в розташування збірної області, в іншому випадку на них можуть бути накладені дисциплінарні санкції. Єдине, що не має федерація – це фінансів для реалізації даного проекту. А проект терміновий, бо на дворі вже кінець травня. Тому пропоную, якщо не знайдуться добродії,які з патріотичних чи інших мотивів візьмуться за фінансування збірної, збирати необхідні кошти з миру по нитці. За моїми підрахунками на проведення зборів, купівлю форми та інвентаря, переїзд, харчування та проживання гравців необхідно 75 000 – 100 000 гривень.  Я особисто готовий внести 10% від цієї суми,якщо знайдуть люди,які дадуть решту. Ресурси можна збирати, як благодійний внесок на рахунок тої ж Федерації чи створити окремий рахунок на який всі бажаючі могли б надіслати кошти з приміткою « Благодійний внесок на збірну Івано-Франківської області з футбол» .
  2. Впевнений, що збірна області все-таки буде сформована і виступить у відбірковому турнір до Кубку Регіонів УЄФА. При певних обставинах цей відбір можна було б навіть провести на теренах Івано-Франківщини, адже липень – це місця, коли чемпіонат області не проводиться, тому ці змагання можуть викликати жвавий інтерес серед вболівальників. У разі успішного виступу нашої збірної на неї буде чекати виступ у європейському відборі до фінальної частини турніру. За жеребкуванням суперником команди, яка представлятиме Україну стануть представники Молдови, Північної Ірландії та Іспанії. Сам турнір пройде в кінці вересня у Молдові. На даному етапі всі витрати покриваються УЄФА.
  3. Незважаючи на результат, який би збірна нашої області не показала на всеукраїнському відборі сам факт її створення вже можна буде вважати позитивним моментом. Але на цьому не слід зупинятися. Цю команду чи клуб на основі якого вона базуватиметься можна заявити для участі в Кубку України серед аматорів сезону 2014/2015, який стартуватиме в серпні. Вдалий виступ у цих змаганнях дозволить прийняти участь в Кубку України серед професіоналів вже з сезону 2015/2016. При умові, що колектив вже буде забезпечений формою та інвентарем витрати для участі у цих змаганнях будуть складатися з обов’язкового внеску в розмірі 2 500 грн. за кожен етап, транспортних витрат та мотивації для гравців у разі успішного виступу команди. Загалом один етап буде обходитися в 10-15 тисяч грн.
  4. Якщо футбольна спільнота  Івано-Франкіщини  буде бачити, що колектив сформований на основі збірної області є конкурентоздатним - можна вести мову про участь цієї команди у змаганнях 2 ліги сезону 2015/2016 років.  Для цього потрібно до кінця листопада 2014 року подати заявку в ПФЛ та ФФУ про проходження атестації для участі у професійних змаганнях. Ця процедура триває з січня по травень, коли відповідний Комітет з проведення змагань і видає атестат, що дозволяє клубу брати участь у змаганнях під егідою ПФЛ.
  5. Для того, щоб гідно підготуватися до участі у змаганнях серед професіоналів новоствореному колективу можна буде прийняти участь в Чемпіонаті України серед аматорів сезону 2015/2016 років. Груповий етап да ного турніру триває з квітня по липень, що дасть змогу підійти в належному тонусі до участі в професійних змаганнях.
  6. Важливим аспектом для участі будь-якої команди у змаганнях серед професіоналів є   підготовка домашнього стадіону. Вимоги, які на даний момент висуваються до спортивних споруд  досить високі і щоб їм відповідати потрібно прикласти дуже багато зусиль. Питання на якому стадіоні грати потребує досконального аналізу спеціалістів, том що стан головної спортивної арени області  - стадіону «Рух» досить плачевний. Стадіон потребує ремонту і то негайно, а на це потрібні значні кошти. Питання в тому чи доцільно їх витрачати саме на цей об’єкт.
  7. І найголовніше – футбол вищих досягнень в області потрібно починати відроджувати вже сьогодні. Люди,які справді люблять гру мільйонів розуміють, що це не іграшка і є певні терміни, коли наприклад потрібно проходити атестацію. А розмахувати в липні руками про те, що нам не видали атестат в травні – це верх непрофесіоналізму. Як ведучий програми «Футбольні діалоги» та модератор «Ініціативної групи з відродження професійного футболу на Прикарпатті» я готовий надати можливість всім зацікавленим сторонам публічно висловити свою думку по даному питанню.  Кожен від кого це залежить  і хто може допомогти зрушити дану проблему з мертвої точки ( я маю на увазі чиновників, депутатів, бізнесменів, меценатів тай звичаних любителів футболу) повинен задати собі одне просте запитання: «Якщо не я – то хто?» А відповідь на нього – це і є лакмусовий папірець того чи справді Ви любите футбол та рідний край…
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: