Відзначили "Героїв спортивного року Тернопільщини – 2014"

12 березня 13:07
Переглядів: 291
Іван Шкварло

У Тернополі відбулось вшанування номінантів програми "Герої спортивного року Тернопільщини – 2014". Захід пройшов у приміщенні Тернопільського Національного економічного університету 6 березня.

Відкрилась зустріч підбиттям підсумків спортивного року, що минув і приніс, окрім медалей та перемог, біль втрат і розуміння того, що саме 2014-тий покликав найкращих спортсменів, тренерів викладачів зі зброєю в руках відстоювати Україну. Відтак присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх тих, хто віддав своє життя за вільне майбутнє нашої держави, і, зокрема, тернопільських спортсменів, які загинули в зоні проведення АТО. Це вихованці клубу "Характерник" майстер спорту України, володар Кубку України з фрі-файту Роман Ільяшенко та кандидати у майстри спорту України з фрі-файту, срібний призер чемпіонату України з фрі-файту Орест Квач і чемпіон Тернопільської області з фрі-файту Андрій Юркевич. Саме цих спортсменів посмертно було відзначено у номінації "Спортивні герої 2014 року", а їхні нагороди було вручено рідним: мамі Романа — Тетяні Ільяшенко, батькові Ореста – Арсену Квачу, дружині Андрія — Христині Юркевич. Стоячи, зі сльозами на очах, під оплески вітали їх усі присутні, висловлюючи цим свою підтримку в зв’язку з непоправною втратою, повагу та гордість за них.

Також відзнаки у номінації "Спортивні герої" отримали ті, хто продовжує боротися на передовій, — голова правління Тернопільського обласного осередку з фрі-файту, тренер Валерій Чоботарь, який захищав Донецький аеропорт, відомий усій Україні під псевдо "Гатило", майстер спорту України з фрі-файту, чемпіон України Микола Гринчук, майстер спорту України з біатлону Олександр Починок. За сприяння у допомозі бійцям АТО у цій у цій номінації відзначено лікаря обласного фізкультурно-спортивного диспансеру Михайла Могитича.

Отож, за найвизначніші досягнення року у номінації "Найкраща спортсменка року" переможницею стала заслужений майстер спорту України з біатлону, чемпіонка ХХІІ зимових Олімпійських ігор Олена Підгрушна. На жаль, Олена не змогла прибути на свято до Тернополя, однак прислала свої вітання для всіх присутніх. Зачитав текст листа директор департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту ОДА Віктор Мацикур, який додав також, що спорт — це мир, і саме цій меті будуть присвячені усі нагороди, здобуті тернопільськими спортсменами у році прийдешньому.

Щодо інших імен — переможців різних спортивних номінацій, визначених комісією департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту ОДА, то у номінації "Кращий спортсмен року" переможцями стали майстер спорту України міжнародного класу з біатлону, учасник ХХІІ зимових Олімпійських ігор, цьогорічний срібний призер чемпіонату Європи Дмитро Підручний, майстер спорту України міжнародного класу з веслування на байдарках і каное, чемпіон Європи серед молоді, бронзовий призер чемпіонату Європи серед дорослих Ельнур Ахадов, майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіон України на дистанціях 5000 м та 3000 м, чемпіон України з бігу на 3000 м в приміщенні Іван Стребков.

У номінації "Краща спортсменка року" відзначені майстер спорту України міжнародного класу з важкої атлетики, чемпіонка Європи серед молоді до 23 років, чемпіонка України з важкої атлетики Марія Хлян, майстер спорту України міжнародного класу з велосипедного спорту-маунтенбайк, чемпіонка України з велоспорту-маунтенбайк (багатоденна гонка) Наталія Кромпець, майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіонка України серед юніорів в приміщенні, переможниця командного чемпіонату України серед молоді та чемпіонату України з кросу серед юніорів Наталія Солтан.

У номінації "Олімпійська надія Тернопільщини" нагороджені майстер спорту України з біатлону, цьогорічна чемпіонка Європи серед юніорів Анастасія Меркушина, майстер спорту України міжнародного класу з боксу, срібний призер чемпіонату світу серед молоді, чемпіон України з боксу серед молоді Віктор Петров, майстер спорту України з греко-римської боротьби, чемпіон України серед молоді Олександр Новачок.

Нагороди у номінації "Разом з олімпійцями" отримали майстер спорту України з армспорту, чемпіон світу серед дорослих Ігор Пасєка, кандидат у майстри спорту України з гирьового спорту, чемпіон Світу з гирьового спорту Роман Порохняк, кандидат у майстри спорту України з гирьового спорту, чемпіон світу з гирьового спорту Роман Сіправський, кандидат у майстри спорту України з пауерліфтингу, чемпіонка України серед юніорів, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів Мар’яна Коляденко.

У номінації "Прагнемо до Олімпізму" відзнаку здобув тренер-викладач з вільної боротьби Збаразької дитячо-юнацької спортивної школи Петро Король. А "Спортивною сенсацією року" цьогоріч стала майстер спорту України міжнародного класу з важкої атлетики, бронзовий призер ІІ Юнацьких літніх Олімпійських ігор в місті Нанкін (Китай), бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів, чемпіонка України серед юнаків та дівчат до 15-17 років, чемпіонка України серед юніорів до 20 років Софія Зенченко.

У номінації "Сильні духом", у якій за традицією відзначають представників регіонального центру фізичної культури і спорту "Інваспорт", цього року увійшли майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон Європи з футзалу Іван Кілик, майстер спорту України міжнародного класу з футболу, чемпіон Європи з футболу серед спортсменів  з ДЦП Іван Шкварло, майстер спорту України міжнародного класу, бронзовий призер чемпіонату Європи з футзалу серед спортсменів з вадами зору Богдан Бадло.

На церемонії вшанування номінантів програми "Герої спортивного року Тернопільщини – 2014" було нагороджено і тренерів. Отож, відзнаки у номінації "Найкращий тренер року" отримали Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України з біатлону, тренер-викладач обласної школи вищої спортивної майстерності, особистий тренер Олени Підгрушної Олег Бунт, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, тренер-викладач вищої категорії з біатлону обласної школи вищої спортивної майстерності Ігор Починок, тренер-викладач вищої категорії з важкої атлетики Скалатської дитячо-юнацької спортивної школи "Колос", особистий тренер Марії Хлян та Софії Зенченко Віктор Симів, тренер-викладач вищої категорії з важкої атлетики обласної школи вищої спортивної майстерності, особистий тренер Марії Хлян та Софії Зенченко Вікторія Шаймарданова, тренер-викладач вищої категорії з біатлону кафедри спорту Тернопільського національного економічного університету, особистий тренер Дмитра Підручного, Анастасії Меркушиної та Віталія Труша Ірина Меркушина, заслужений тренер України, тренер-викладач вищої категорії з боксу Теребовлянської дитячо-юнацької спортивної школи, особистий тренер спортсмена Віктора Петрова Віктор Васильович Петров.

У номінації "Найкращий спортивний організатор" було відзначено голову обласного фізкультурно-спортивного товариства "Колос" Георгія Гунтіка, а "Найкращою спортивною командою року" став бронзовий призер чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги 2013-2014 років футбольний клуб Тернопіль.

За традицією, за висвітлення спортивних подій краю у мас-медіа та активне сприяння популяризації спорту у номінації "Спортивна журналістика" нагороди отримали заступник директора, спортивний оглядач Всеукраїнської незалежної громадсько-політичної газети "Вільне життя" Богдан Дікальчук, головний редактор газети "Номер один" Віталій Попович та Журналіст Тернопільської обласної державної телерадіокомпанії Тамара Заяць.

Щорічно управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації підбиває підсумки огляду-конкурсу на кращу організацію фізкультурно-спортивної роботи серед районних та Тернопільської міської фізкультурних організацій та дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних клубів Тернопільської області. Таким чином під час імпрези з вшанування "Героїв спортивного року" пройшло нагородження і переможців та призерів у цій сфері.

За результатами огляду-конкурсу у розділі "Спортивно-масова робота серед учнівської молоді" перше місце здобула Тернопільська міська фізкультурно-спортивна організація; друге місце у фізкультурно-спортивної організації Зборівського району, на третьому місці фізкультурно-спортивна організація Бережанського району.

З розділу "Спортивно-масова робота серед сільського населення" нагороджені: 1 місце — фізкультурно-спортивна організація Кременецького району; 2 місце — фізкультурно-спортивна організація Тернопільського району, 3 місце — фізкультурно-спортивна організація Гусятинського району.

З розділу "Програма розвитку футболу в області" відзначені: 1 місце — фізкультурно-спортивна організація Теребовлянського району, 2 місце — фізкультурно-спортивна організація Тернопільського району, 3 місце — фізкультурно-спортивна організація міста Тернопіль.

З розділу "Розвиток спорту вищих досягнень" перше місце у Тернопільської міської фізкультурно-спортивної організації, друге місце посіла фізкультурно-спортивна організація Кременецького району, а третє місце — фізкультурно-спортивна організація Підволочиського району.

З розділу "Робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл" серед ДЮСШ І-шої групи нагороджені: 1 місце — Тернопільська ОДЮСШ "Колос" (16415 очок), 2 місце — Тернопільська ОДЮСШ (13052 очок), 3 місце — обласна ДЮСШ з біатлону (12258 очок); серед ДЮСШ ІІ-гої групи відзначені: 1 місце – Теребовлянська ДЮСШ (5804 очок), 2 місце — Кременецька ДЮСШ (5615 очка), 3 місце — Збаразька ДЮСШ (4668 очок); серед ДЮСШ ІІІ-тьої групи відзнаки отримали: за 1 місце — Скалатська ДЮСШ Підволочиського району (6724 очка), за 2 місце — Тернопільська міська ДЮСШ "Спартак" (2770 очок), за 3 місце — Доброводівська ДЮСШ Збаразького району (2618 очок).

У комплексному заліку з п’яти розділів огляду-конкурсу серед районних фізкультурно-спортивних організацій І-шої групи результати такі: 1 місце – Тернопільська міська фізкультурно-спортивна організація (112 очок), 2 місце — фізкультурно-спортивна організація Кременецького району (92 очки), 3 місце — фізкультурно-спортивна організація Теребовлянського району (90 очок); серед районних фізкультурно-спортивних організацій ІІ-гої групи: 1 місце – фізкультурно-спортивна організація Підволочиського району (76 очок), 2 місце — фізкультурно-спортивна організація Бережанського району (72 очка), 3 місце — фізкультурно-спортивна організація Козівського району (53 очки).

Також, за підсумками роботи серед районних центрів "Спорт для всіх", які підбив обласний центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх", було нагороджено за перше місце Теребовлянський районний центр "Спорт для всіх", за друге місце — Чортківський районний центр "Спорт для всіх", за третє місце — Гусятинський районний центр "Спорт для всіх".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: