Віктор Мацикур: "За останні 20 років ніколи не було стільки коштів, які вкладаються у спортивні об’єкти, як цьогоріч"

10 липня 21:32
Переглядів: 317
Віктор Мацикур

Про стан розвитку фізичної культури та спорту в області йшлося на засіданні колегії управління фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА. На зібранні були присутні керівники та провідні фахівці спортивної галузі з районів області та об’єднаних територіальних громад, представники спортивних товариств, шкіл, обласного відділення Національного Олімпійського комітету, керівники відомчих установ.

Основними питаннями, які піднімались на засіданні, були розвиток спортивної інфраструктури в населених пунктах області, фінансування галузі та пошуки шляхів розв’язання цієї проблеми, вирішення кадрових питань, робота зі ЗМІ, проектний підхід до співпраці з громадськими організаціями, децентралізація. Обговорювались і підсумки недавнього візиту на Тернопілля Міністра молоді та спорту Ігоря Жданова.

Як повідомив під час колегії начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Віктор Мацикур, 2016 рік був дуже ефективний з точки зору відновлення та будівництва об’єктів спортивної інфраструктури, і ця позитивна тенденція триває і надалі.

Зокрема, у Теребовлі в 2016 році за вкладення близько двох мільйонів гривень на міському стадіоні збудовано два майданчики зі штучним покриттям для занять футболом та один волейбольний майданчик. Крім того, зроблено газон, полив спортивного поля. Проведено капітальний ремонт спортивного залу Підволочиської дитячо-юнацької спортивної школи, тривають роботи у спортивному залі дитячо-юнацькій спортивної школи в Чорткові. На базі Козівської загальноосвітньої школи І-ІП ступенів №2 реконструйовано басейн, будівництво якого тривало близько тридцяти років, встановлено майданчик зі штучним покриттям та вуличними тренажерами, у планах ще й облаштування трибун. В Шумській об’єднаній територіальній громаді на базі Шумської дитячо-юнацької спортивної школи збудовано майданчик зі штучним покриттям. У місті Зборів реконструйовано майданчик зі штучним покриттям із встановленням тренажерного обладнання».

Також відбувається облаштування спортивного комплексу в селі Заводське Чортківського району.

«Цього року також маємо дуже багато бачень. Якщо говорити про те, що зроблено і які плани в громадах, то у Великодедеркальській громаді вже відремонтовано футбольне поле, у Великогаївській громаді планується збудувати два майданчики зі штучним покриттям і один майданчик з тренажерним обладнанням. Крім того, у Великих Гаях є база, яка колись належала ФК «Нива» і яку хочуть відновити задля того, аби зробити там спортивну школу. У Васильковецькій громаді планується побудувати стадіон, два тенісних корти, спортивний майданчик зі штучним покриттям. Також відремонтовано один майданчик зі штучним покриттям у Скалаті й у планах – побудувати там спортивний зал для занять важкою атлетикою, оскільки саме цей вид спорту культивується у цьому місті і яскравим підтвердженням цього є успіхи уславленої важкоатлетки з Тернопілля Марії Хлян», – підкреслив Віктор Мацикур.

Відтак, перспективи у цьому напрямку великі і подальший розвиток у напрямку покращення та оновлення спортивних об’єктів Віктор Мацикур вбачає у співпраці з Державним фондом регіонального розвитку. Так, цього року від всієї суми, яка була виділена фондом на Тернопільську область, на об’єкти спортивної інфраструктури припало 10%, а це трохи більше 11 млн. грн. Утім, завдяки позиції голови Тернопільської ОДА Степана Барни, цю суму вдалося збільшити до 18 млн. гривень.

«Цього року Фонд регіонального розвитку «закриває» чотири об’єкти. Насамперед це Підволочиськ, де буде здійснено реконструкцію спортивного майданчика Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів - зроблено два майданчики, легкоатлетичне коло, сектори для метань, стрибків, тобто, легкоатлетичне ядро. Загальна вартість об’єкту 2 млн. 842 тис. гривень. Буде збудовано майданчик зі штучним рулонним покриттям у селі Великі Дедеркали Шумського району (1 млн. 327 тис. грн) та універсальний ігровий спортивний зал у Збаразькій районній дитячо-юнацькій спортивній школі (8 млн. 53 тис. грн.), який матиме повноцінні трибуни».

Також відбудеться реконструкція гідротехнічних споруд веслувального каналу та будівництво центру веслування та водних видів спорту з інфраструктурою «Водна арена Тернопіль».

«Це великий проект, розрахований мінімум на два роки. Перша черга повинна завершитися цього року. І якщо все буде успішно зроблено, то там можна буде проводити змагання будь-якого рівня. Загалом вартість даних об’єктів разом із коштами ДФРР та співфінансуванням за рахунок місцевих бюджетів складає близько 30 млн. грн.», – зазначив Віктор Мацикур.

Таким чином, як наголосив начальник управління з фізичної культури та спорту, аби розвиватися у напрямку розширення спортивної інфраструктури в районних центрах, територіальних громадах, треба бути активним, пропонувати ідеї, обговорювати їх спільно з фахівцями спортивної галузі, розробляти проекти і подавати їх на розгляд Державного фонду регіонального розвитку. І, як переконаний Віктор Мацикур, позитивні результати не забаряться.

До речі, за словами Віктора Мацикура, планується, що до кінця року з метою оперативного розгляду усіх актуальних питань, що виникають у галузі спорту в області, буде проведено щонайменше ще дві таких колегії управління фізичної культури та спорту ОДА.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: