Віктор Вацко: "Лише наївна людина вірить у відсутність корупції в дитячо-юнацькому футболі"

25 березня 00:03
Переглядів: 291
Вацко

Відомий вітчизняний коментатор телеканалу "Футбол", Віктор Вацко, на своїй конференції відповів на запитання читача стосовно дитячого футболу.

- За своєю специфікою роботи я я за сумісництвом є дитячим тренером з футболу. Ось читаю багато інтерв'ю, що у нас багато талантів потрібно їх шукати. Я з цим згоден. Але як їх шукати якщо я вожу своїх вихованців в один клуб дитячої ліги, а потім при підписанні професійного контракту практично всі клуби кажуть: "Дайте грошей і він буде грати". А як батьки цієї дитини можуть дати гроші якщо у них 3-4 і більше дітей у сім'ї. До чого ми прийшли і це ж було давно так. Мені цікаво було б почути Вашу відповідь на це питання. А бажано щоб він був заданий всім представникам наших клубів чому вони у відкриту брешуть. Адже в тому ж Динамо (Київ) потрібно і за навчання і за житло та за проїзд платити. Де це бачено. Скоро так помре весь наш футбол і будуть одні легіонери грати.

- Я думаю, що лише наївна, далека від реальності людина вірить у відсутність корупції в дитячо-юнацькому футболі. На жаль, Ваш випадок - не поодинокий. Для мене особисто це дикість. Дикість, яка частково дає відповідь на запитання, чому ми часто досягаємо успіхів на дитячо-юнацько-молодіжному рівні, а потім, на дорослому рівні, юні "таланти" кудись зникають. Як із цим боротися? Це повинен робити кожен клуб локально. По-перше, тренерам, що працюють з дітьми створити належні умови, в тому числі й матеріальні, включно із системою бонусів за підготовку гравця. Але й контролювати роботу цих тренерів, вимагати не результату на табло, а саме підготовки гравців. По-друге, суворо карати хабарників - звільнення негайне з подальшою неспроможністю працювати у дитячо-юнацькому футболі. Але тут потрібно дуже обережно підходити до кожного окремого випадку, оскільки батьки теж бувають - ого-го. Приведуть лісоруба, який на м'яч гавкає, а потім розповідають, що їх синочок-Мессі не потрапив у школу, оскільки тренер вимагав хабаря. Такі випадки теж бували.

Я думаю, що економічна ситуація в країні багатьох підштовхне до раціонального використання вітчизняних "ресурсів", а грамотних мудрих власників клубів до інвестицій у власні дитячо-юнацькі академії і відповідного жорсткого контролю.

Я хочу вірити у краще.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: