Віктор Вацко: «У Львові Гладкому дадуть шанс»

14 лютого 12:11
Переглядів: 88
Default Image

Під час трансляції товариського матчу «Карпат» проти румунського «Динамо» коментатор Віктор Вацко заінтригував уболівальників трансферною бомбою, яку нібито готують «зелено-білі». Мовляв, почувши про неї, він аж присів. Тижневик вирішив з’ясувати – чи така реакція Віктора викликана переходом до львівського клубу Олександра Гладкого.

– Так, саме про цей перехід тоді йшлося. Адже пам’ятаю, за які гроші «Дніпро» купляв Гладкого в «Шахтаря» (7 мільйонів євро. – Авт.). Тому цей трансфер можна вважати грандіозним на теренах України. Але тоді, під час коментаря, йшлося не лише про перехід Гладкого. Я тоді говорив і повторю зараз, що мав на увазі й Ґреґора Балажіца. Я чув, хто ним цікавиться, і які гроші пропонують за нього. Повірте, ним цікавляться брендові європейські клуби, які за будь-ким не слідкують. Чесно кажучи, я радий тому, що футболістами з нашої країни, а тим паче з львівських «Карпат», цікавляться і пильнують.

– Яким було ваше перше враження від переходу Гладкого в «карпати»?
– Мушу зізнатись, я був приємно вражений. Без сумніву, для українського футболу це грандіозний трансферний хід «Карпат».

– Гладкий усе перше коло провів на лавці в «Дніпрі». Як можете оцінити його фізичну готовність?
– У фізичній підготовці Гладкого не варто сумніватись. Навесні всі футболісти перебувають на однаковому фізичному рівні. Щодо Олександра, то варто відмітити, що це людина не остання в нашому футболі. Він якісно провів кілька сезонів у Прем’єр-лізі. Ще коли грав за «Шахтар», був одним з кращих у команді. Досить серйозно він себе проявив і в Лізі чемпіонів. Особисто для мене пам’ятним є дубль «Барселоні» в Іспанії. Гладкий завжди вирізнявся своїми бомбардирськими якостями. І взагалі, вважаю його одним з найпродуктивніших нападників у нашій країні. Можливо, останнім часом в нього багато чого не виходило, але в компетентності цього гравця не варто сумніватися.

– Чи варто очікувати, що він одразу заграє в команді Шарана?
– Важко відповісти на це питання. Можу сказати, що від нього можна чекати чогось особливого. Він мені чимось нагадує Гомеса з «Баварії». Але прийшовши в мюнхенський клуб, Маріо не одразу зумів заграти. Спочатку навіть грів лавку запасних. Такого самого можна очікувати й від Гладкого. Справа в тому, що тут не все залежить від Олександра. Він гравець вістря атаки, але водночас йому постійно потрібна підтримка з глибини поля. Якщо півзахисники якісно співпрацюватимуть з ним, то буде феноменальний результат. Гладкий може стати хорошою заміною Кузнецову. Стилем гри він навіть дуже схожий на нього. Зізнаюсь, я дуже радий, що Гладкий перейшов саме в «Карпати». У Львові йому дадуть шанс, а Олександр, без сумніву, ще не повністю проявив себе як футболіст. Також не варто забувати, що він – гравець з українським паспортом, а це важливо, бо чомусь в нашій країні саме українських нападників дуже мало.

– Як ввжаєте, чому Хуанде Рамос вирішив попрощатися з Гладким?
– Якщо чесно, то я зовсім не розумію футбольної політики Рамоса. Звичайно, ніхто не сумнівається в компетентності цього тренера. Але відверто, для мене залишається загадкою, чому він не дав шансу проявити себе Гладкому. «Дніпро» придбав Калініча, футболіста солідного, але все ж таки про Олександра не варто було забувати. Рамос частенько скаржився на те, що Гладкий дуже повільний, але чомусь у попередніх його клубах на його швидкісні дані ніхто не нарікав.

– І наостанок, який момент з гри Гладкого вам найбільше запам’ятався?
– Для мене Сашко завжди асоціювався з дуже міцним і настирним нападником. Мені здається, найбільш цікавим був період в його грі, коли він перейшов з ФК «Харків» до «Шахтаря». Саме в тих перших іграх за донецький клуб Гладкий проявив себе найкраще на полі. Відчувалось його бажання приносити результат. Сподіваюся, що це бажання повернеться до нього під час гри у львівському клубі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: