Віктор Юзик: "Команди міського чемпіонату відчутно омолодилися"

17 жовтня 17:19
Переглядів: 153
гол

Добігає свого логічного завершення міський чемпіонат Івано-Франківська по футболу.  І практично одразу бере свій старт новий футзальний сезон в місті, якій традиційно проводиться під егідою Івано-Франківської міської федерації футболу. Ми поспілкувалися із Віктором Михайловичем Юзиком, який підвів певні підсумки футбольного чемпіонату та розповів, що нас очікує в новому футзальному сезоні. В першій частині нашої розмови поговоримо про футбол.

- Найближчої неділі завершується чемпіонат по футболу міста Івано-Франківська. Оцініть, будь ласка, рівень цьогорічних змагань та акцентуйте увагу на найважливіших моментах сезону, що завершується.

- Чемпіонат міста цього року завершується на мажорній ноті. Хоча інтрига першого місця вже знята достроково. Команда "Легіон" стала чемпіоном дургий рік поспіль. Але боротьба за 2-3 місце триває. І все буде вирішуватися в очному протистоянні між командами "Хортиця" та "Січ". Що можна сказати про сезон загалом? Якщо поглянути на склади команди, то багато з них відчутно омолодилися. Практично в кожній із команд в основі грають гравці юнацького складу, тобто, які за віком ще могли б виступати за юнаків. Позитивним моментом являється і те, що задіяно більше стадіонів міста. Це і "Наука" і "Гірка", фінал кубка міста проводився на стадіоні "Рух".

Після річної перерви на нас очікує матч за суперкубок. Попередньо плануємо провести 26 жовтня, але у зв'язку з проведенням виборів народних депутатів дата може бути змінена. Питання обговорюється з командами і в понеділок точно знатимемо час проведення цього заключного матчу сезону.

Стартували ми дев'ятьма командами. Десята команда заявилася на участь в чемпіонаті трохи пізніше. В юнацькому турнірі в нас виступає лише 7 команд. Надіялись, що в цьому сезоні всі команди змагатимуться як в турнірі дорослих, так і юнаків. Однак, через складну економічну ситуацію не вийшло так. Можливо ми трохи недопрацювали в цьому питанні. А можливо наступного року змінимо формат змагань. Мною було запропоновано змінити дні проведення ігор. Дорослі команди могти б продовжувати грати в неділю, а юнаки - в будній день. Тоді окремі футболісти могли б виступати за юнацьку і дорослу команду, маючи перспективу росту.

Є ще ряд моментів, які б в майбутньому хотілось опрацювати. Наприклад, варто командам приділити більше уваги щодо висвітлення власної історії, минулих досягнень. Хотілось би, щоб в турнірі виступала більша кількість команд. Нажаль, цього року на старт змагань не вийшла команда із Опришівці та села Угорники. Раді, що появилася нова команда - "Штурмовик". Як бачимо, йде ротація, зміна. Це в деякій мірі пов'язано і з нестабільною ситуацією в державі. 

- У Івано-Франківську велика кількість вищих навчальних закладів. Чи плануєте створення студенської ліги?

 В майбутньому хотілось би залучити до змагань студенські команди, створивши студенську лігу. Однак, перед нами в реалізації цього питання стоїть одна серйозна перешкода. Багато студентів зареєстровані в Єдиній інформаційній базі даних ФФУ як гравці інших футбольних клубів. Тому таку ліга в структурі міського чемпіонату створити неможливо. Плануємо налагодити співпрацю з організаторами студенського чемпіонату. Але для того, щоб шанси на успішний виступ мали всі учасники, напевно варто залучати до турніру від великих "вузів" команди факультетів. Так як деякі навчальні заклади мають всього 20-30 хлопців, а великі ВНЗ лише в одній групі можуть мати 20-30 хлопців.

- Чи проводяться в місті змагання серед дитячих команд?

- Дитячі команди грають в турнірі на призи клубу "Шкіряний м'яч". Змагання ранніх етапів цього турніру організовуються регіональними місцевими федераціями. Участю же команд ДЮСШ в наших змаганнях  є практично неможливою. Так як вони задіяні як в чемпіонатах Дитячо-юнацької футбольної ліги України, так і області. А ті футболісти, які по віку вже не можуть змагатися в турнірах ДЮФЛ, заявляються за інші вже існуючі команди.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: