Віктор Юзик: "Продовжуємо нашу діяльність з популяризації футзалу в місті"

24 жовтня 21:40
Переглядів: 146
Футзал

Івано-Франківська міська федерація футболу вже не перший сезон проводить в місті змагання з футзалу. Ми поспілкувалися із Віктором Михайловичем Юзиком, який детальніше розповів про те, які саме міні-футбольні змагання проводитимуться під егідою федерації.

- Що очікує нас у осінньо-зимово-весняний період в плані організації змагань Івано-Франківською міською федерацією футболу?

- Плануємо продовжувати нашу діяльність для популяризації футзалу в місті. На першій нараді, інформація про яку розміщувалась на сайті, із представниками команд обговорили формат проведення змагань. Щодо кількості команд, які стартують в турнірі, то точне число назвати зараз складно. Все-таки, варто враховувати політичну та соціально-економічну ситуацію в державі. Але, як мінімум, два дивізіони повинні назбирати. Щодо формату змагань, то маємо намір його дещо змінити, виокремивши Золоту лігу як найсильніший дивізіон чемпіонату. В ньому виступатимуть команди, які минулого сезону змагалися в цій лізі, призери Срібної ліги, які мають намір підвищитися в класі, а також команди, які не знайшли можливості продовжити виступи в обласному футзальному чемпіонаті. Ігри Золотої ліги плануємо проводити за "чистим" часом - 12 хвилин у два кола без відбіркового етапу. Залежно від кількості нових команд та учасників, які висловлять бажання стартувати в Срібній та Бронзовій лігах, розробимо схему проведення змагань у цих дивізіонах. Якщо заявиться велика кількість нових команд, то з них можемо сформувати окрему лігу.

Паралельно із чемпіонатом планується провести провести розіграш міського кубка. Усі учасники міського чемпіонату візьмуть старт і в кубку. Також в наших планах проведення (наприкінці грудня - початку січня) традиційного щорічного турніру присвяченого дню народження Степана Бандери. 

- Змагання проводяться уже не перший рік. Кожного сезону заявляються для участі в чемпіонаті нові команди. Скажіть, будь ласка, які основні вимоги до учасників? Можливо, хтось із представників потенційних учасників чемпіонату прочитає Ваші слова і теж задумається над тим, щоб вийти на старт турніру.

- Змагання в нас аматорські, тому для участі в турнірі, по-перше, необхідно мати боєздатний колектив, який матиме бажання пройти всю турнірну дистанцію, буде стійкий до випробувань та негараздів. У попередні сезони ми мали приклади, коли команди по 10-12 ігор не могли виграти, хоча показували хорошу гру. Тому дуже важливо налаштувати себе на те, що просто не буде. Без поразок немає і перемог.

По-друге, команда має бути сформована з гравців, які не є професіоналами, тобто, таких, які не виступають в першій футбольній лізі України та футзальних клубах Екстра-ліги та першої ліги. Якщо звичайно це не фарм-клуб.

Також ми забороняємо гравцям наших команд виступати в інших офіційних чемпіонатах. Минулого сезону були два випадки, коли гравці пробували обійти таку заборону. Такі переміщення одразу відслідковуються.

Ну і, безумовно, новачкам для заявки на сезон необхідно підготувати документи - заявковий лист з відміткою лікаря та фотографії гравців, які захищатимуть кольори команди.

Стосовно форми учасників, то вимоги по екіпіровці наступні - футболки з номерами, шорти, гетри однакового кольору, щитки, а також взуття для гри в залі із відповідною підошвою. У випадку, якщо між собою зустрічаються команди, які мають подібні кольори форми, ми маємо запасний комплект із номерами. В такій ситуації використовуємо його. Але це як виняток. Команди, які вже не перший сезон грають в нашій лізі, самі розуміють, що краще для них і для суддів, що обслуговують гру, коли форма їх чітко відрізняється від форми суперника.

- Де відбуватиметься міський чемпіонат?

- Усі матчі чемпіонату та кубка проводяться в одному залі - ФОЦ м. Івано-Франківська на вул. Симоненка, 13. Підтримкою змагань займається міськвиконком, комітет фізичної культури та спорту. У фізкультурно-оздоровчому центрі відкрито ще один зал, трохи менший за розмірами, але з хорошим покриттям. Згідно правил гри в футзал, цей майданчик також відповідає вимогам. У ньому можна проводити змагання між командами аматорів-початківців чи ветеранські турніри.

- Вам досить часто доводиться спілкуватися із футзальними функціонерами, тренерами, гравцями з інших областей та Києва. Порівняйте рівень розвитку аматорського футзалу на Прикарпатті та в інших регіонах України

-  У нашій області є інша організація, яка проводить змагання. Не можу давати оцінку рівню організації змагань, оскільки, займаючись міським турніром, не маю змоги відвідувати поєдинки обласного чемпіонату. Але говорячи про місто, хочу сказати наступне. За рівнем матеріально-технічного забезпечення проведення змагань ми можемо конкурувати із багатьма обласними чемпіонатами. Звичайно, складно порівнювати із змаганнями, які проводяться в Києві, Харкові та інших містах-мільйонниках.

Стосовно моментів, які варто би покращити, це, насаперед, те, що хотілось би, щоб команди грали по 20 хвилин "чистого часу". Але це випливає із фінансових можливостей команд. Усе-таки, у великих містах команди переважно представляють потужні установи, організації, підприємства, які мають можливість заплатити за оренду залу. Тому на даний момент ми лише маємо бажання наблизитися до їхнього рівня. Мінімалізуємо витрати, шукаючи золоту середину між нашими пропозиціями та фінансовими можливостями команд.

Безумовно в нас грає менше професійних футзалістів. Але, на мою думку, в аматорських турнірах мають виступати виконавці, які прогресуватимуть, а не ті, які завершили професійну кар'єру та заробляють гроші на аматорському рівні. Звичайно, досвідчені виконавці, ветерани футболу (футзалу) необхідні в якості наставників. Але неправильно, якщо аматорська команда сформована виключно з приїзжих екс-профі, які отримують кошти від місцевих бізнесменів чи організацій, а наші місцеві футболісти сидять на заміні чи взагалі не грають. Тому й забороняємо брати участь у змаганнях гравцям, які захищають кольори інших команд в інших чемпіонатах.

- Дуже Вам дякую та бажаю успішного проведення чемпіонату. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: