Віталій Данилов: "У мене з Димінським нормальні робочі стосунки"

05 січня 10:00
Переглядів: 259
премєр ліга

Президент УПЛ Віталій Данилов підвів підсумки 2013-го року і розповів про всі останні пертурбації в українському футболі.

- Місяць тому завершилася перша літньо-осіння частина чемпіонату. На ваш погляд, як можна її охарактеризувати?

- У спортивному плані відзначу конкуренцію серед учасників. За перше місце борються відразу чотири команди.

Все більше матчів закінчуються з несподіваними результатами і тим самим залучаються нові вболівальники на трибуни. Наприклад, за підсумками минулого сезону загальна відвідуваність склала більше трьох мільйонів глядачів, - говорить Данилов.

- Цього року також вперше в історії Прем'єр-ліги, а до цього вищої ліги, один клуб - "Арсенал" - припинив своє існування прямо посеред сезону. Як уникнути подібного в майбутньому?

- Відповідь на це питання бачу в наданні клубами банківської гарантії перед початком сезону. Це буде так званий "недоторканний запас", який можна використовувати виключно при настанні загрози для клубу не дограти чемпіонат з фінансових причин. З цього фонду будуть проводитися необхідні виплати - зарплати, екіпірування й т.д. Мою ідею підтримали не тільки більшість власників клубів, але і виконком ФФУ. Не хочу ворушити минуле і шукати крайніх, говорити про людей, які вже пішли з футболу, але вважаю, що ця норма повинна бути прийнята. Банківська гарантія - це єдиний варіант, щоб клуби не зникали посеред сезону.

- Деякі керівники клубів обурюються, що Прем'єр-лізі з вашої мовчазної згоди серйозно вжали повноваження. Наприклад, раніше половина плюс один клуб могли усунути від роботи будь-якого арбітра. Нині ж всі судді під абсолютним захистом куратора українських арбітрів П'єрлуїджі Колліни.

- На мій погляд, синьйор Колліна досить чітко відповів на це питання у своєму виступі на останньому конгресі ФФУ. Він процитував правило ФІФА, в якому говориться, що організацією арбітражу в будь-якій країні повинна займатися виключно федерація, і ні за яких умов в цю роботу не можуть втручатися ліги або клуби. Як бачите, справа не в Данилові - такі правила для всього світу.

- Чому тоді у ліги забрали дисциплінарний комітет, який мав високу репутацію через участь в його роботі представників абсолютно усіх клубів?

- На вимогу ФІФА та УЄФА всі дисциплінарні органи повинні входити виключно до складу національної асоціації. Ви не побачите таких комітетів ні в одній лізі Європи. У нас не більше і не менше повноважень, ніж у зарубіжних колег. У всьому світі задача професійних ліг - якісне проведення змагань та створення привабливих умов для спонсорів. Також вважаю за необхідне повернутися до питання створення єдиного пулу. Ми знаходимося на порозі запровадження фінансового fair play, тому нам необхідно збільшувати грошові надходження для клубів. Одним з головних джерел є колективна продаж телевізійних прав. Зазначу, єдиний пул - це не обов'язково один мовник. Їх може бути два, три, консорціум. Але на продаж повинен виставлятися один пакет з усіма матчами.

- 20 грудень виконком ФФУ погодив зміну до статуту Прем'єр-ліги про легітимність Загальних зборів, якщо на ньому присутні абсолютна більшість клубів (половина плюс один), а не мінімум 2/3 як раніше. Навіщо знадобилося міняти норму про кворум?

- Необхідність даної зміни викликана тією непростою ситуацією, в якій опинилася Прем'єр-ліга. По суті, наша робота зараз заблокована. Нам необхідно якнайшвидшим чином розглянути такі питання технічного характеру як виняток "Арсеналу" зі складу учасників і розподіл платежів солідарності УЄФА. По останньому пункту у нас термін до 31 грудня. Потрібно надати в Ньон відповідне рішення компетентного органу, в нашому випадку - загальних зборів ПЛ, інакше клуби ризикують залишитися без 715 тис. євро. Це вимога УЄФА - до кінця року побачити рішення нашого вищого керівного органу про прийняте принципі розподілу грошей. Але ми ніяк не можемо зібратися. Ні в очному режимі, ні в факсному.

Ми робили неодноразові спроби достукатися до тих клубів, які бойкотують роботу Прем'єр-ліги. Спочатку скликали на 18 грудня новий збори вже без питання про моє переобрання. На порядку денному - лише виняток "Арсеналу" і принцип розподілу коштів УЄФА. У відповідь - черговий саботаж. Потім дирекція ПЛ вимушено звернулася до виконкому ФФУ з пропозицією зменшити норму про кворум з мінімальних 2/3 до восьми плюс один учасників, щоб розблокувати нашу роботу і визначитися, нарешті, з принципом розподілу платежів солідарності УЄФА. 20 грудня ми отримали схвалення від виконкому і знову попросили клуби затвердити нашу пропозицію про кворум - тепер уже в письмовому вигляді. У відповідь повертаються факси лише від десяти клубів. Щоб піти від всіляких домислів і пересудів, 25 грудня в черговий раз звернулися до клубів. У новому листі детально розписали для чого зміни до статуту і жирним шрифтом виділили, що пропонований пункту не ставитися до питань, пов'язаних з виборами президента ліги. Назад отримали ті ж десять факсів.

Створено небезпечний прецедент. Хто б не був президентом Прем'єр-ліги, яке б рішення не стояло б на порядку денному, будь-які шість або більше клубів з легкістю заблокують роботу всієї організації. Не треба ховатися по кущах і чекати дзвінків від своїх босів із зазначенням йти на збори чи ні. Треба всім приходити і разом обговорювати всі наболілі питання.

- Президент "Динамо" Ігор Суркіс висловив побоювання, що за допомогою нового кворуму з меншим числом потрібних членів може відбутися ваше переобрання...

- Повторюся, дана зміна не стосується питань, пов'язаних з проведенням виборів президента Прем'єр-ліги. У цьому випадку норма про обов'язкову присутність двох третин клубів залишається. На неї ніхто не робить замах. Думаю, жоден з президентів не погодиться бути обраним всього лише п'ятьма голосами. Принаймні, ніколи на таке особисто не піду.

Не варто плутати грішне з праведним. "Арсенал" з платежами УЄФА це питання одного порядку, обрання президента - зовсім іншого. У статуті сказано, що якщо вибори зірвалися, призначається нове звітно-виборні загальні збори. Ми ж добиваємося проведення просто загальних зборів технічного характеру.

- Коли, в такому випадку, планується провести звітно-виборчі загальні збори?

- Після виборів, які не відбулись, мені подзвонив власник "Дніпра" Ігор Коломойський. Він висловив думку, що президента мають обирати виключно перші особи клубів. Я пояснив, що статут передбачає волевиявлення через будь-яких уповноважених представників, але клуби вправі змінити цю норму. Домовилися, що після січневих свят я обдзвоню колег, і ми визначимо прийнятну дату наступної зустрічі. У свою чергу, Ігор Валерійович відповів, що обов'язково візьме в ній участь і буде готовий обговорювати будь-які теми. 4 грудня він не міг бути присутнім особисто і передав довіреність від імені "Дніпра" Ігорю Суркісу. А президент "Динамо", дізнавшись, що участь перших осіб не планується, не приїхав сам і, відповідно, не представив позицію днепроетроцев.

До речі, коли ми з колегами зустрічалися для неформального спілкування перед матчем Україна - Франція, була досить жива дискусія і всі присутні власники клубів висловлювалися з тих чи інших питань. І по кожному з них ми прийшли до спільного знаменника. Наприклад, почесний президент "Карпат" Петро Димінський підняв питання про позаплановому аудиті Прем'єр-ліги. А в день виборів, як грім серед ясного неба, у них на сайті з'являється повідомлення про неучасть у зборах і заклик до ліквідації ліги.

- Фінансова діяльність Прем'єр-ліги не одного разу викликала питання у тих же "Карпат". І нещодавно цей клуб зажадав проведення повномасштабного аудиту вашої організації. Він відбувся?

- По закінченні кожного сезону у нас проводиться незалежний аудит, з результатами якого ми знайомимо клуби. Що стосується позапланової перевірки, то ні я, як президент, ні дирекція, не маємо повноважень приймати подібні рішення, оскільки в нашому бюджеті не передбачені витрати на додатковий аудит. Потрібен відповідний дозвіл загальних зборів. Тому дирекція передала прохання "Карпат" в інші клуби на розгляд. Але абсолютна більшість відповіла відмовою на пропозицію львів'ян. Таким є рішення переважної частини учасників, і з ним доводиться погоджуватися. Наприклад, якщо завтра більшість проголосує за будь-яке, підкреслюю, будь-яке інше рішення, ми і йому підкоримося.

Я з великою повагою ставлюся до Петру Димінському, і до того, що він робить для "Карпат" і всього львівського футболу. Нагадаю, що колишній генеральний директор цього клубу Олександр Єфремов працював у нас на аналогічній посаді. А щорічним аудитом займалася компанія, якою керував, як пізніше з'ясувалося, екс-фінансовий директор "Карпат". Погодьтеся, якщо щось з нашою бухгалтерією було б не так, напевно львів'яни вже були б в курсі і активно надавали б тому докази.

У мене з Димінським, вважаю, нормальні робочі стосунки. Хочу нагадати, що в перший раз на виборах президента Прем'єр-ліги Димінський підтримував мене. А через два роки у нього був свій кандидат. І це нормально, коли у людей є вибір і вони його відстоюють.

- Так само "Карпати" в докір вам ставлять нераціональне витрачання коштів - на оренду офісу і зарплати співробітникам.

- Середня зарплата співробітників була зменшена після кризи 2009 року і з тих пір не підвищувалася. Прем'єр-ліга - прозора організація, яка платить всі податки. Зарплати у співробітників якщо і вважаються високими, то з причини чинного оподаткування в нашій країні. На руки ж вони отримують набагато менше. А вартість оренди офісу, на жаль, не Прем'єр-ліга формує. Як для центру міста, з нас беруть цілком адекватну суму. Ми цікавимося цінами в інших бізнес-центрах, але вони на порядок вище цифри, яку ми платимо. Якщо з'явиться варіант подешевше - з задоволенням погодимося.

- Деякі керівники клубів пропонують вам подати у відставку. Чи готові ви зараз поставити питання про довіру до себе, як вже пропонували на початку 2011 року?

- З повагою ставлюся до будь-якого думку. Згоден, що потрібно рахуватися з меншістю. Але ж потрібно враховувати і позицію більшості! Я не тримаюся за своє крісло і, враховуючи ситуацію, що створилася, готовий поставити питання про довіру на найближчих загальних зборах. Хочу почути думку про себе не зі сторінок преси та інтернету. І знову-таки визнаю позицію більшості. Якщо вирішать, що Прем'єр-лізі потрібен інший президент, прийму це з розумінням.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: