Віталій Кільчицький найкращий з українців в чоловічій спринтерській гонці

17 січня 17:55
Переглядів: 144
Кільчицький

У чоловічий спринт в Антхольці продовжив дарувати сюрпризи. Початок був покладений ще перед гонкою, коли стадіон накрило найпотужнішим снігопадом. У таких умовах і стріляти було складно, та й біг по лижні з кожним стартовим номером ставав все більш важким випробуванням.

А потім почалася гонка, і сюрпризи стали рясно множитися. Згадуючи вчорашній спринт у жінок, сьогодні у когось з біатлоністів також були всі шанси вперше опинитися на верхньому щаблі подіуму. Спочатку претензію на високий результат позначив канадець Брендан Грін, який захопив лідерство серед перших двох десятків спортсменів. Але згодом канадця почали рухати досить активно, і в підсумку він фінішував з особистим рекордом - на восьмому місці.

А першу сходинку проміжного протоколу під рев трибун захопив Лукас Хофер, який обіграв на фінішному колі німця Арнда Пайффера, навіть незважаючи на коло штрафу. Здавалося, надію на першу перемогу італієць зберігав трохи більше десяти хвилин - рівно до тих пір, поки фінішну лінію перетнув Симон Шемпп. Німець вийшов з другого рубежу з чистою стрільбою, маючи 0,8 секунди переваги над Хофером. По ходу останніх кілометрів Шемпп по десятим часток секунди втрачав перевагу, але на фініші електроніка зафіксувала його перемогу в 0,3 секунди! Є перша перемога!

Але це був би не Антхольц, якби все закінчилося так банально. Вже коли спортсмени готувалися до нагородження, по ек відомим поки причинам відбулося коригування результатів, і перемогу присудили обом! Тому сьогодні свою першу перемогу в кар'єрі здобули... Симон Шемпп і Лукас Хофер! Обидва синхронно піднялися на п'єдестал пошани, і приймали вітання у дружніх обіймах. Хоча Шемпп при цьому виглядав сумнішим:)

Українська збірна, виступала в Антхольці резервним складом, і межею мрій уболівальників був фініш в заліковій зоні когось із наших хлопців. І це завдання виконав Віталій Кільчицький! Після промаху на першому вогневому рубежі Віталік зумів точно відстрілятися в стійці, а на останньому колі дистанції втримав швидкість, достатню для того, щоб завоювати кубкові очки. 35-е місце - особистий рекорд Кільчицького в гонках Кубка світу! Вітаємо!

За результатами спринту в гонку переслідування зумів відібратися також Олександр Біланенко - розраховувати на більше йому перешкодили по одному промаху на кожному з рубежів. Третій результат серед українців, що дозволив принести очки в залік Кубка націй, показав молодий Руслан Ткаленко, але фінішував він лише 71-м.

Лідер Кубка світу Мартен Фуркад, незважаючи на два кола штрафу на першому рубежі, за рахунок швидкості зумів піднятися на п'яте місце в гонці і тепер збільшив відрив від переслідувачів у загальному заліку до 89 балів. Нагадаємо, лідери збірної Норвегії, що були найближчими суперниками Мартена, в Антхольц не приїхали. Еміль Свендсен залишився другим, а на третю позицію піднявся Домінік Ландертінгер, який сьогодні був кращим з австрійців з четвертим результатом.

У Кубку націй італійці, за рахунок перемоги Хофера, прогнозовано відсунули збірну України на дев'яте місце. А лідирувати тут продовжують росіяни, кращий з яких, Антон Шипулін, в спринті фінішував лише 14-м. Норвежці були не набагато кращими, але проте, зуміли скоротити відставання в командному заліку до 34 балів.

Завтра в Антхольці відбудуться гонки переслідування.

1. Симон Шемпп (0+0) 24:44.6
1. Лукас Хофер (0+1) 24:44.6
3. Арнд Пайффер (0+0) +4.6
...
35. Віталій Кільчицький (1+0) +1:33.3
51. Олександр Біланенко (1+1) +1:58.2
71. Руслан Ткаленко (2+1) +2:41.2
86. Дмитро Русинов (2+1) +3:19.1
90. Артем Тищенко (2+1) +3:36.9

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: