Віталій Шумський: "Завжди раді, коли багато забиваємо"

28 червня 15:25
Переглядів: 182
Віталій Шумський

З якимось солідним спокоєм, яке абсолютно не в’яжеться з їх віком, провели хлопці з СДЮШОР «Карпати» груповий турнір юнацького чемпіонату країни U-15. Не було турнірних метань, команда справно забивала і набирала очки, по черзі лідируючи разом з одноклубниками із «УФК-Карпати». Ось тільки особисту зустріч, а за нею і ще дві, юні карпатівці програли, відставши, в результаті, від першого місця на цілих десять очок. Правда, і відрив від третьої позиції був не менш серйозний – 11 залікових балів. Також, по-дорослому зіграли вони і в плей-оф: виїзна нічия, домашній розгром. Тож не дивно, що їх наставник Віталій Шумський був налаштований благодушно, відповідаючи на питання традиційної анкети проекту «Золотий Талант».

– На такий результат розраховували на старті? Три фактори, які допомогли вам досягти поставленої мети? Кого з ваших суперників ви б виділили?
– В цілому, ми рівно пройшли весь чемпіонат, таких різких перепадів не було. «УФК-Карпати» – хороша команда, а більше, щоб хтось особливо сподобався, не знаю, важко виділити.

– Найважчий момент в чемпіонаті для вашої команди? І чи був він (упереджене суддівство, травми гравців, нестача фінансування, полів)?
– Зустріч з УФК у другому колі стала таким моментом. Дербі, та ще, по суті, матч за перше місце, але ми провалили перший тайм, програли – 0: 1. Напевно, це був найважчий тайм у всьому чемпіонаті. Програли і весь матч.

– Чим порадувала вас ваша команда найбільше – характером, самовіддачею, дисципліною, красивими голами? Кого можете відзначити з хлопців? Хто підтвердив свій статус? Хто приємно здивував?
– Ми багато забили, найбільше за останні роки. Завжди радіємо, якщо багато забиваємо: граємо адже для глядача, і завдання – забивати голи. Виділяти когось із хлопців важко, не знаю навіть: не було такого, щоб хтось із хлопців явно виділявся.

– Фініш групового етапу збігся з гарячою порою в загальноосвітніх школах – кінцем навчального року. Наскільки сильно вплинули уроки-іспити на ваш виступ у весняній частині чемпіонату? Ваші футболісти встигали ще й «гризти» граніт науки?
– Начебто встигали, нам школа нічим не заважала. Ми ж, у свою чергу, будуємо тренування так, щоб це не заважало навчанню. Футболіст повинен бути інтелектуально розвиненим.

– Чого чекаєте від фіналу? Кого можна вважати фаворитом? Оцініть об’єктивно ваші призові домагання – на чемпіонство замахнутися сил вистачить? 
– По-перше, чекаю хорошої гри, щоб діти задоволення від футболу отримували. Якщо буде гра, результат сам собою вийде. Тому як можеш і перемогти, а задоволення від гри не отримати.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: