Віталій ВОЛКОВ: "Шкільна ліга Львова повинна відкрити нові таланти"

24 лютого 18:20
Переглядів: 331
Віталій Волков

Швидко минає час і ось уже практично пробіг рік роботи Федерації баскетболу міста Львова. Як він пройшов кореспондент «СПОРТИВКИ» вивідував у його керівника Віталія Волкова.

– Отож, яка основна мета створення Федерації баскетболу міста Львова?

– Насамперед – популяризація баскетболу у місті Лева. Насправді, маючи майже мільйон мешканців, у нас на першому місці у спортивному плані є лише футбол. Це спорт номер один у світі, тому більшість дітлахів мріють вирости у Мессі, Рональдо і т.д. Але, на щастя, у Львові є баскетбольна команда «Політехніка-Галичина». Хотілося, аби в цій команді грали якомога більше вихованців Львова. Наразі, кольори клубу захищає лише один уродженець і вихованець нашого міста Ярослав Лемик. Саме з метою популяризації баскетболу й залученням дітей до занять цим захоплюючим видом спорту й створилася Федерація баскетболу Львова. Звісно, проблем чимало. Насамперед, брак фахівців, відсутність спортивних залів і т.д. Але попри це, ми робимо свою роботу – запустили Шкільну лігу, розіграли Кубок Львова, успішно проходить чемпіонат міста. Окрім того, готуємо ще кілька проектів.

У Шкільній лізі – 12 команд

– Давайте трошки детальніше зупинимося на проведенні Шкільної ліги з баскетболу…

– Добре, що ми знайшли людину, яка не на словах, а на ділі любить баскетбол. Це – добре відома у львівському спорті людина Степан Матула, котрий раніше з чотирьма-шістьма командами «крутив» цю лігу. Згодом, коли наша головна команда області «Політехніка» провела кілька успішних сезонів, у середніх школах з’явилися секції баскетболу. Велика подяка саме тим дитячим тренерам в школах, які почали популяризувати баскетбол. Завдяки цьому у цьогорічній Шкільній лізі змагається 12 команд. Для Львова – це рекорд. Рівень команд виявився набагато вищим, ніж очікувалось. Сподіваємося, по закінченню цього сезону ми з тих діточок, які грають в цій лізі, зробимо одну львівську команду. Відберемо тих хлопців, які будуть вже професійно займатись в одного професійного тренера для подальшого росту майстерності.

– Чи планується у майбутньому залучити ще більше команд до Шкільної баскетбольної ліги?

– Звісно. Перед цим нам треба буде проводити якомога більше суддівських і тренерських семінарів, бо в школах працюють звичайні вчителі фізкультури. Їм треба надати можливість полюбити і зрозуміти баскетбол. Баскетбол – складний ігровий вид спорту, де голова, руки і ноги мають діяти в комплексі. Також у Львові не вистачає суддів, які б обслуговували матчі Шкільної ліги та першості Львова. Суддівські семінари допоможуть вирішити нам цю проблему, адже на них можуть прийти всі охочі. Вони отримають знання, які допоможуть їм у подальшому стати хорошими суддями. Сподіваюся, що Львівський університет фізичної культури надаватиме нам більше кадрів, які з часом працюватимуть в школах і популяризуватимуть цей вид спорту. Адже баскетбольний Львів має добру історію, ще за часів Радянського Союзу тут були високого рівня команди, де грали львівські вихованці. Настав час відроджувати ті славні часи. Серце і душа львів’янина мусить залишатися саме у Львові. Саме тоді львівський баскетболіст може відчути себе краще у рідних стінах.

Фінал Кубка Львова вдався на славу

– Віталію Валерійовичу, торік у найкращому залі Львова відбувся фінал Кубка Львова з баскетболу, чого не було упродовж останніх років…

– Це був початок баскетбольного сезону і першим кроком роботи міської федерації стало проведення Кубка Львова. Апогеєм свята став фінальний поєдинок, який ми провели у палаці спорту «Галичина». Варто зазначити, що такий турнір раніше у Львові існував, ми ж просто його відновили знову ж таки задля популяризації баскетболу у місті. Тішимося, що фінал вдався на славу, команди продемонстрували високу самовіддачу та велике прагнення перемогти. Арбітри також впоралися на відмінно. Одним словом, усі, хто був залучений до організації та проведення Кубка Львова спрацювали чудово. Тому у наступних роках баскетбольний сезон у Львові завжди буде розпочинатися проведенням змагань за Кубок міста.

– Скільки команд буде залучатись до цього змагання?

– Чотири найкращі команди за результатами першості міста виборюватимуть Кубок Львова. Повірте, ми довго думали й зійшлися на думці, що саме чотири команди – це найоптимальніший варіант розіграшу кубка. Два півфінальні матчі назвуть фіналістів, які у очному поєдинку розіграють трофей.

– Цьогоріч першість Львова вийшла на новий рівень проведення?

– Першість міста проводилась і раніше, але про це знало дуже вузьке коло людей. Тепер ми почали залучати до співпраці засоби масової інформації. Окрім цього, завершується розробка сайту Федерації баскетболу міста Львова. Ще є офіційна сторінка у соціальній мережі «Вконтакте». Тут є вся інформація. Звісно, гравці, які грають у командах, вимагають більшого, але наразі те, що ми даємо, є актуальним і потрібним на сьогоднішній день.

– Чим ще, крім проведення Шкільної ліги та першості міста займається федерація?

– Перш за все – популяризацією баскетболу. Нами була розроблена програма розвитку баскетболу у місті Львів на 2014/2015 роки. Спільно з БК «Політехніка-Галичина» ми її затвердили і намагаємося донести до міських чиновників, аби разом ще краще організовувати різноманітні баскетбольні турніри й тим самим популяризувати цю гру серед населення Львова.

Для дітей – навчальні кемпінги

– Як часто відбуваються засідання федерації?

– Є домовленість між усіма членами Федерації баскетболу міста Львова засідати раз на місяць. Адже треба збиратись, слухати інформацію, обмінюватися ідеями. Приємно, що чимало людей люблять баскетбол і кожен по-своєму бачить його розвиток. Обмінявшись інформацією та думками, спільно приймаємо рішення на користь баскетболу Львова.

– Які найближчі заходи у планах Федерації баскетболу Львова?

– Наприкінці сезону плануємо організувати турнір між учасниками Шкільної ліги Львова та командами Самбора, Нового Роздолу, Стрия, де також є прихильники баскетболу і діти залюбки грають у цю гру. У червні хочемо зробити два баскетбольні кемпінги в Центрі. творчості дітей та юнацтва Галичини, що на Погулянці. Один з них буде суддівський, де всі охочі отримають теоретичну та практичну інформацію. Другий – буде організований для баскетболістів-початківців, де гравці «Політехніки-Галичини» показуватимуть ази баскетболу дітям. Повірте, діти набагато краще вчаться саме на таких кемпінгах, адже цей гравець є для них взірцем для наслідування. Тому легко й швидко запам’ятовують усі баскетбольні технічні елементи, які демонструє той чи інший гравець. У США вже давно така практика працює. До таких кемпінгів залучають найкращих тренерів і гравців НБА. Будемо започатковувати таку практику і у Львові.

Олег ОСТАП’ЮК

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: