Владислав Грабовський: "Сподіваюся, що після матчу Україна - Польща, жартувати буду вже я"

23 лютого 10:43
Переглядів: 274
Владислав Грабовський

В українській Суперлізі, як і в польській Екстралізі - міжсезоння. Команди активно готуються до сезону, а гравці набирають фізичні кондиції. Ми поспілкувалися з регбістом, який добре знайомий з обома чемпіонатами. Вашій увазі інтерв'ю з 26-річним нападником третьої лінії польської «Арки» і збірної України - львів'янином Владиславом Грабовським.

- Владислав, де ти зараз знаходишся і тренуєшся?

- Я живу в Польщі і разом з «Аркою» готуюся до нового сезону.

- У Польщі ти вже граєш не перший рік. Згадай, як вперше отримав запрошення виступити в цьому чемпіонаті?

- Я дуже прив'язаний до свого рідного клубу «Соколу», тому у мене були змішані почуття перед від'їздом. Однак я вирішив спробувати свої сили в Польщі, виходячи чисто з спортивного інтересу. Першою моєю польською командою була «Лодзь», куди я перебрався в 2011 і де провів півтора року. Після чого я отримав запрошення від «Арки», де на той момент виступали мої українські друзі Саша Ломакін і Сергій Гарькавий. Зрозуміло, перехід в сильніший колектив сприйняв позитивно і ось - тепер я тут.

- Який чемпіонат сильніший, Польщі чи України?

- Складно сказати. У Польщі майже всі команди рівні, за винятком «Арки», «Легії» та «Дубовляни» з Лодзі, які виділяються на тлі інших. Мабуть, рівень середняків польського чемпіонату вищий, ніж в Україні, проте «Олімп», думаю, сильніше «Лехії». Водночас розрив у класі між харків'янами та іншими українськими командами складно назвати перевагою. Прірва між лідерами чемпіонату України і рештою клубів дуже велика. У Польщі такого розриву немає, тому Екстраліга - більш видовищний чемпіонат. У польському першості матчі цікавіші і абсолютно всі виїзні зустрічі складні. Команди регулярно посилюються регбістами з Франції, Англії та Шотландії. Польські гравці, що виступають у французьких лігах, найчастіше в Федералі 1 і 2, повертаються в рідні клуби на найважливіші матчі сезону.

- До речі про Францію. Польські гравці регулярно переїжджають грати в цю країну, а чи були у тебе пропозиції пограти у Франції? І взагалі хотів би спробувати там свої сили?

- Ні. Навіть думок пограти у Франції не було. У Польщі я знайшов хорошу роботу, і регбі перейшло в розряд хобі. Можливо, якби мені вдалося виїхати до Франції у віці 18-ти років і з часом отримати контракт в хорошому клубі, то тоді так. Але зараз я граю в регбі заради задоволення. А в цілому потрапити з Польщі до Франції цілком реально.

- На твій погляд інтерес до регбі в Польщі вищий, ніж в Україні ?

- У Польщі краща організація регбі. Більш доглянуті стадіони, краща реклама і більша кількість глядачів та вболівальників.

- Якби «Арка» грала в чемпіонаті України, за які місця вона б боролася?

- Складно сказати. Ми не професійний клуб як «Олімп» або «КРЕДО». Регбісти «Арки» тренуються 3-4 рази на тиждень, але, незважаючи на це, показують дуже непогану гру. Більшість виконавців рік-два провели в європейських лігах, тому кожен привносить в команду щось своє.

- Поговоримо про збірну. Восени ти не викликався на матчі національної команди в Кубку Європейських Націй, з чим це було пов'язано?

- Не було можливості взяти відпустку або просто приїхати через велику кількість роботи. Але зараз у мене вже більше часу.

 

- Згадаймо матч Польща - Україна в Гдині. Ти тоді відзначився спробою, як на це відреагували вболівальники, жартували партнери по команді?

- Так, жартували. Але тепер ми вже у всю обговорюємо гру Україна - Польща, яка відбудеться у квітні. Сподіваюся, після цього матчу жартувати буду вже я (з посмішкою).

- Слідкуєш ти за європейськими чемпіонатами? Які з команд тобі імпонують?

- У Франції вболіваю за «Кастр». Зі збірних подобається Ірландія.

- Кого вважаєш найкращим на своїй позиції у світі?

- Капітан збірної Нової Зеландії - Річі Маккоя.

- Чи є у тебе регбійная мрія?

- Напевно, потрапити на Кубок Світу і зіграти там матч. Однак це не реально, тому я б хотів побувати на Кубку Світу в якості глядача, і перші кроки до цього вже зроблені.

- Чи думав ти над тим, якби не регбі, то що?

- Думав і не один раз. Чесно, я не знаю відповіді на це питання. Я щиро вдячний своєму батькові, який зумів мені передати любов до цього виду спорту і завдяки йому, я той, хто я є.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: