Владислав Корнєєв: "Потрібно постійно працювати з голкіперами!"

07 березня 11:20
Переглядів: 120
Владислав Корнєєв

Тренер воротарів збірної України з футзалу дав ексклюзивне інтерв’ю нашому сайту

Владислав, як ви оцінюєте товариські матчі України та Чехії, які були зіграні у Львові?  

- Це була остання репетиція перед вирішальними битвами в Азербайджані на відбірному етапі до ЄВРО-2016 і головне, що мені сподобалося – це атмосфера у команді, атмосфера довіри й професіоналізму між гравцями та тренерським штабом. Це один з важливих аспектів для досягнення позитивного результату, якого чекають українські вболівальники.

Як тренер воротарів збірної України, оцініть рівень підготовки наших голкіперів.

- У нас є два класних воротаря, які представляють харківський «Локомотив», а крім того у нас в резерві є й інші хлопці, за якими ми слідкуємо. Головне, що голкіпери збірної України знають – їм довіряють й на них розраховують. Ми не будемо рахувати хто скільки пропустив – хто на даний час буде сильнішим, той і буде захищати ворота збірної України у конкретному матчі.

Ви у штабі збірної України другий місяць. Хто запросив Вас?

- У грудні минулого року мені зателефонував Олександр Косенко і запропонував попрацювати з голкіперами нашої національної команди, адже цей напрямок дуже важливий. До цього у штаб збірної запросили Валерія Легчанова, і ця ініціатива була не тільки від Олександра Петровича, а ї від президента АМФУ Сергія Владико. М’яко кажучи, я думав не довго - в мене був величезний емоційний підйом.

Ваша перша робота у збірній - товариські матчі проти найсильнішою на даний час команди у світі – збірної Іспанії…

- Так, і чесно вам скажу – за останній український рубіж я спокійний. І Євген Іваняк, і Дмитро Литвиненко - голкіпери екстра-класу. А є ще у резерві Юрій Савенко. А крім нього є, нажаль, наразі травмований Кирило Ципун. А є ще молоді хлопці, за якими ми спостерігаємо. Наше головне завдання – обрати найкращих на даний час і підвести їх в оптимальній формі до офіційних матчів.

Щодо польових гравців, то я був приємно здивований рівнем майстерності українських футзалістів поряд з найсильнішою за рейтингом ФІФА командою у світі. І якщо в першій грі проти Іспанії наші хлопці хвилювались, то у повторному матчі ми показали свій клас. Сподобалось, що українці не боялися брати на себе ініціативу, сміливо йшли в обіграш один-в-один. І таке не часто можна побачити, коли команди грають проти грандів світового футзалу. Іспанці дуже багато фолили у другому матчі. Адже вони почали нервувати, дивлячись на те, як їх «возять».

З організаційними питаннями не було проблем??

- З організаційними питаннями не було проблем ще у Києві. Асоціацією футзалу України все було чітко розписано і організовано: приїзд у столицю України гравців та тренерів, трансфер, готель, тренування. Перед самим відльотом до Іспанії ми навіть зіграли товариський матч проти журналістів, які висвітлюють український футзал. Стали ближче один до одного, познайомились, налагодили комунікацію. Це здорово.

Окрім збірної, у Вас є ідеї щодо розвитку вітчизняного футзалу?

- Авжеж! Я вважаю, що у клубах «Екстра-ліги» потрібно налагодити роботу з воротарями. Голкіпер – це гравець, від якого може залежати мінімум п’ятдесят відсотків результату матчу! На прес-конференціях президенти та тренери клубів кажуть, що воротар – це останній та надважливий рубіж команди. Але на тренуваннях у клубах ніхто виключно з голкіперами не працює! Вони самі один одного розминають, поки польові гравці тренуються на майданчику. І це нонсенс! Я пам’ятаю, коли Олексій Попов перейшов грати до московського «Динамо», там був тренер воротарів. Олексій був у блискучій формі впродовж всього сезону і всі дивувались. Ось вам приклад роботи тренера воротарів -  потрібно працювати з голкіперами. Моя місія - донести це до президентів та тренерів українських футзальних клубів!

БОНУС: Влад Корнєєв влучає в баскетбольне кільце на тренуванні:

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: