Волейбол: кубок області їде в Залуччя

05 лютого 17:30
Переглядів: 88
волейбол

Минулих вихідних визначився ПЕРШИЙ Володар Кубка області з волейболу серед чоловічих команд сезону 2013-2014 років. Ним стала команда з Снятинського району ВК «Залуччя» с. Залуччя, яка в фіналі переграла об’єднану команду «ЛВУМГ» в чотирьох сетах.

В матчі за 3 місце «Володар» без надмірних зусиль здолав опір представників обласного центру ВК «Університет».

Більш детальніше про півфінали і фінали в нашому огляді.

В суботу на майданчик Долинської ДЮСШ першими вийшли лідер чемпіонату області вищої ліги ВК «Залуччя» та один з лідерів І ліги ВК «Університет». Перший сет півфіналу став, мабуть, найбільш видовищним, в якому все вирішив «тай-брейк». Хоча перша його половина пройшла під диктовку більш іменитих суперників. Постійний відрив в сеті з перевагою 4-5 м’ячів дозволяв впевнено почувати себе волейболістам з берегів Черемоша. Так тривало до 15:13, а надалі «педагоги» зуміли вирівняти гру і рахунок до 19:19. Слід відмітити вдалі подачі діагонального «педагогів» Олексія Гаврилюка, який спочатку подав подачу навиліт, а надалі ще дві подачі змусили суперника помилитися на прийомі. Але, більш маститі волейболісти ВК «Залуччя» зрівняли рахунок 23:23, тим самим перевівши сет на більше-менше, що в підсумку і дозволили їм перемогти 25:23. Другий сет розпочався з рівної гри, яка тривала до рахунку 2:2. На подачах Ігоря Кузенка «залуччани» відірвались в рахунку 10:3, що в підсумку забезпечило їм перемогу і в цьому сеті - 25:13. Третя партія не стала виключенням повторивши сценарії другої. 25:9 висвітили цифри на табло і впевнена перемога ВК «Залуччя» з рахунком 3-0.

Наступними на паркет вийшли господарі «фіналу чотирьох» «ЛВУМГ» Долина-Богородчани та «Володар» м. Галич. Інтриги до цього протистояння додавало те, що в чемпіонаті гра між цими командами завершилась перемогою гостей і «газовики» будь за що прагнули реваншу, тим більше в рідних стінах. Перші розіграші показали, що ця гра не закінчиться швидко. До середини сету команди йшли на рівних 5:5, 10:10, але в середині, завдяки вдалим атакам, господарі зуміли вирватися вперед 18:15 і наростити свою перевагу 22:16 і в підсумку 25:16. Другий сет, а точніше його старт взагалі приголомшив «газовиків», і при рахунку 1:5 Андрій Грайчук був змушений використати першу перерву. Давши прочухана своїм підопічним, команда заграла більш вдало. Спочатку зрівняла рахунок 5:5, а потім вийшли вперед 8:5. Як не намагались «галичани» вирівняти становище, так і нічого не змогли зробити, програвши другу партію 25:15. Мабуть подумавши, що це вже повна перемога «газовики» розслабились, чим прекрасно скористались «галичани». Зробивши зміну в розташуванні, вони спочатку повели 5:1, і надалі наростили свою перевагу до 6 м’ячів - 18:12. Господарі спробували наздогнати суперника, але їм це не вдалось – 25:17. Одна партія вже відіграна! Четверта партія розпочалась за сценарієм третьої. На старті сету гості завдяки вдалим атакам змогли вирватися вперед 7:3, і знову наростити свою перевагу до семи м’ячів 20:13. Використавши дві перерви господарі змогли дещо наздогнати суперника 20:23, але кінцівка була за «Володарем» 25:21. Паритет в матчі було відновлено, і глядачів очікував 5- ий короткий сет. Вже на його старті «Володар» програвав 4:0, але зміг вирівняти становище 4:4 і тренер «газовиків» був змушений скористатися першою перервою. Трішки відпочивши і зробивши правильні висновки господарі завдяки вдалим атакам Любомира Пища та Романа Галича зуміли вирватися вперед і рахунок при зміні майданчиками був 8:6 на їх користь. Надалі господарі продовжили вдало діяти на блоці,а їх лідер Любомир Пищ зумів своїми атаками дотиснути суперника, забезпечивши перемогу не тільки в сеті, а й у матчі загалом. 15:11 ось такий рахунок цього протистояння і 3-2 в матчі.

Підсумовуючи цей півфінал можна сказати, що «газовикам» вдалось взяти реванш за тижневу поразку в чемпіонаті тим самим і вийти у фінал Кубка області. У втішному фіналі зустрілися команди, які напередодні програли свої півфінальні дуелі «Володар» м. Галич та ВК «Університет». Нагадаємо, що ці дві команди вже зустрічались на першому етапі Кубка області де сильнішими виявились галицькі волейболісти перемігши своїх візаві у трьох партія. Не став виключенням і цей матч, в якому більш імениті волейболісти «Володаря» за 43 хвилини чистого ігрового часу розібрали І лігову команду не давши можливості їм набрати більше 15 м’ячів в кожній партії.

Євгеній Федорійчук, тренер команди «Володар» м. Галич:

- Провалились в нападі, наші кутові нападники не зіграли так, як зіграли в матчі чемпіонату. Велику роль відіграє великий спортивний зал, адже ми тренуємось в малому залі, а грати треба було у великому тому і довший час не змогли звикнути до цього. Ну і головна наша проблема, «злітаємо» в прийомі, не можемо зібратися з першого м’яча і прийняти. В загальному і блок працював і в захисті трішки зіграли, а ось два таких моменти, що не зіграли в нападі і в прийомі.

- В порівняні з матчем чемпіонату центральні блокуючі взагалі не зіграли…

- Практично так. Команда вирахувала нас, зробивши певний аналіз попереднього матчу. Знайшли в нашій грі больові точки в які змогла натиснути. Їхні блокуючі повністю переграли наших.

- Програючи 2:0 команда зуміла змінити хід матчу. Завдяки чому вам це вдалось?

- Після другого сету зробили зміну в розташуванні змінивши місцями наших кутових нападників.Олег Гавалешко багато награвся в нападі, та ще й до того всі подачі були спрямовані на нього і йому важко було витримати таке навантаження. Але ми змогли нав’язати супернику нашу гру і вирівняти рахунок в матчі.

- Чи не стало це причиною поразки в п’ятому сеті?

- Частково так. Багато не змогли добити в нападі.

- В матчі за 3-4 місця не було проблем з суперником?

- В цьому матчі просто зібрались і грали в свою гру. Головним завданням було відновитися після важкого п’ятисетового півфіналу. За рахунок досвіду ми змогли без проблем справитися з суперником.

Фінал Кубка області став також певним матчем-реваншем. Цього разу в ролі месників виступила команда ВК «Залуччя». Нагадаємо, що в ІІ турі ЧО «газовики» впевнено виграли на виїзді у своїх суперників по фіналу. Перед матчем в команд відбулись деякі зміни в складі. У «ЛВУМГ» вийшов пасуватиАндрій Плесканка, який замінив основного пасуючого Андрія Байсу, а у ВК «Залуччя» в ролі центрального блокуючого глядачі побачили добре всім знайомого, ще за часів команди «Факел» Петра Кузенка. Старт першого сету охарактеризувався рівною боротьбою 4:4, але на далі завдяки вдалим діям на блоці братівКузенків «залуччани» вийшли вперед 7:4 і продовжували тримати лідерство до рахунку 20:16. Серія невдалих дій в захисті суперника дозволила господарям підрівнятися в рахунку 19:20, але це все на що були вони здатні. Вдалі дій на блоці Петра Кузенка + точні удари його брата дозволили «залуччанами» виграти партію 25:20. Другий сет став одним з найвидовищним і найінтигуючим. Як господарі майданчика так і їх суперники наче, як на гойдалках то виходили вперед в рахунку, то поступались, але не відпускали одне-одного більше аніж на два м’ячі 10:12, 24:22. Все закінчилось «тай-брейком» де лідер атак «газовиків» Любомир Пищ зумів принести переможним ударом перемогу в сеті 26:24 і відновити паритет в матчі 1-1. Третій сет став одним з вирішальних в цьому матчі. Вже з його старту господарі традиційно програють 1:5, і, як завжди традиційно слідує перерва зроблена тренером «газовиків». «ЛВУМГ» знову до середини сету підрівнюється в рахунку спочатку до 13:16, а потім і до 18:20. Вчасно зроблена перерва гостями дозволяє їм набрати ще три залікові м’ячі і тут настає черга брати другу перерву тренера господарів. Цей перепочинок приносить свої певні дивіденди господарям і вони зрівнюють рахунок 23:23. Але тут на авансцену виходить капітан «залуччан» Дмитро Надопта. Спочатку він дістає кілька важких м’ячів в захисті, а потім потужними ударами здобуває перемогу в сеті 25:23. Четвертий сет фінального матчу взагалі без боротьби віддали супернику господарі майданчика тим самим капітулювали не тільки в сеті, а у матчі загалом. 25:14 показали цифри на табло і 3-1 в матчі.

Петро Кузенко, гравець ВК «Залуччя» с. Залуччя:

- Які враження справив на тебе фінал?

- Враження тільки позитивні. Всі ігри були цікаві, як півфінали, так і сам фінал. Не сподівався, що так глядачі емоційно, азартно будуть підтримувати команди.

- У грі за І місце перший сет ви виграли, в другому лідирували, але кінцівку програли. Що трапилось?

- В нашій команді, яка є на даний момент в такому сильному складі бракує командного досвіду, командної гри. Кожен індивідуально сильний, а командної гри на відміну від наших суперників в нас нема. А команда-суперник якраз в цій партій зіграла саме, як команда, вони дуже гарно зіграли в захисті і в нападі. Наша проблема полягає в тому, що ми не тренуємось разом, як команда.

- Коли відчули, що зможете дотиснути суперника і виграти Кубок?

- Мабуть в четвертій партій. Був момент, коли «ЛВУМГ» міг переламати хід поєдинку, але чомусь їм чогось не вистачило, а ми в свою чергу почали набирати очко за очком. Можливо, фізично вони підсіли, бо все ж таки гру, яку вони грали, вели двома гравцями Пищем та Галичем. Максимально їх завантажили і десь фізично вони не витягнули.

- Ти грав незвичному для себе амплуа…

- Так. Скажу відверто, грати було не комфортно. Але ми грали на перемогу і намагались показати максимальний результат. Тому і намагався виходячи з тих критеріїв витиснути максимум зі своєї нової позиції.

Отже, першим Володарем Кубка області з волейболу серед чоловічих команд сезону 2013-2014 років стала команда ВК «Залуччя» с. Залуччя, друге місце посіла команда «ЛВУМГ» Долина-Богородчани, третя сходинка у «Володаря» м. Галич і четвертими стали ВК «Університет».