Волейбол. Як дбаєш, так і маєш

06 листопада 21:16
Переглядів: 159
волейбол

Знаного фахівця перш за все умови для плідної праці цікавлять. А без «труда» і зацікавленості причетних осіб «рибку» точно не витягнеш.

Осіння частина чемпіонату Тернопільщини з волейболу серед юнаків і дівчат стартувала змаганнями хлопців 2000 року народження. В суперечці шести кадетських колективів чемпіонський титул, так би мовити, без варіантів виборола команда Теребовлянської дитячо-юнацької спортивної школи. Поступившись лише фаворитам, друге місце не менш упевнено посіли вихованці Ігоря Чорного з Бережанської ДЮСШ. Бронзові ж відзнаки в напруженій боротьбі забронювали за собою підопічні Теодора Кривокульського з Козівської ДЮСШ.

Переможці, звісно, заслуговують на окрему похвалу. Ще сперечаючись із підопічними з хмельницького «Новатора» за найвищі місця в чемпіонаті України серед чоловічих команд суперліги, Михайло Григорович Туркула зізнавався автору цих рядків, що і сам, і дружина втомилися від його чи не десятирічного відрядження командами майстрів. Тож, коли хмельницький колектив став на коліна перед фінансовими труднощами, вирішив більше не шукати деінде щастя, а повернутися додому. Оскільки ж єдина в Тернополі жіноча команда має кваліфікованих спеціалістів, а великий чоловічий волейбол знову і близько нікого в області не цікавить, залишалося, так би мовити, повернутися до витоків.

У Тернополі, щоправда, не знайшлося жодного керівника місцевої влади чи дитячого навчального спортивного закладу, які змогли б гарантувати не лише можливість навчити дітей перекидати м’яч над сіткою, а й забезпечили можливість прогресу юних волейболістів. Зате на малій батьківщині, Теребовлянщині, кваліфікованим спеціалістом не знехтували. Адже не золоті гори просив. Лишень, окрім, звичайно, заробітної плати, можливості регулярно виїжджати на змагання, без яких навчально-тренувальний процес закономірно втрачає будь-який зміст. І прийнята Теребовлянською міською радою програма розвитку волейболу, як і зусилля зацікавлених у цьому популярному виді спонсорів, дуже сподіватимемося, дадуть можливість розв’язати найбільш насущні фінансові проблеми. Вже в цьому сезоні команда тринадцятирічних волейболістів Теребовлянської ДЮСШ набуватиме досвіду в турнірі Дитячо-юнацької волейбольної ліги України.

Лауреати чемпіонату області з волейболу серед юнаків 2000 року народження. Зліва направо серед своїх вихованців — Теодор КРИВОКУЛЬСЬКИЙ, Михайло ТУРКУЛА та Ігор ЧОРНИЙ.

Яких очікувати результатів? Про один із них, шановні вболівальники волейболу, ви вже дізналися на початку цього матеріалу. Коли бажаєте, можу ще нагадати: свого часу, зо два десятиріччя тому, Михайло Туркула разом із нині заслуженим тренером України Іваном Вовчанським неодноразово перемагали з резервістами тернопільського «Надзбруччя» в юнацькій першості України.

Як це, на жаль, нині дисонує зі станом справ у Тернопільській ДЮСШ №1, де культивують і юнацький волейбол. Три наставники навчального закладу мотивували неучасть у змаганнях тринадцятирічних відсутністю(!) групи хлопчаків цього віку. А ось учитель фізкультури з Куропатників Ігор Чорний, який у Бережанській ДЮСШ, до речі, трудиться на півставки, шукати об’єктивних причин не став. Просто приїхав на змагання і виборов зі своїми підопічними друге місце.

/div

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: