Волейболістки "Галичанки" змагались у складі юнацької збірної України (U-18)

20 січня 12:45
Переглядів: 185
галичанка

У сербській Суботиці 8-10 січня збірна України з волейболу серед спортсменок віком до 18-ти років боролася за путівку до фінальної частини чемпіонату Європи. У складі команди виступали три волейболістки тернопільської Галичанки-ТНЕУ: Олена Стасівська, Вероніка Дельрос та Марина Мельниченко, - повідомляє «Волейбол Тернопільщини». Також як помічник тренера збірної у Сербії був головний тренер «Галичанки» Андрій Романович.

До групи В, де змагалась наші волейболістки, увійшли також представниці Сербії, Швейцарії та Франції. За регламентом, після попередніх ігор виходить з групи лише одна команда, а три команди із восьми, які зайняли друге місце, потрапляють у фінал за кращими показниками. Ігри за участі української збірної пройшли з такими результатами: 8 січня – Україна – Франція – 3:1 (25-14, 21-25, 25-12, 25-21); 9 січня – Україна – Сербія 0:3 (15-25, 10-25, 11-25); 10 січня – Швейцарія – Україна – 1:3 (24-26, 24-26, 25-21, 20-25).

У підсумку Україна посіла друге місце у групі і, на жаль, не потрапила до трійки кращих за показниками. Таким чином, наша збірна не змогла продовжити змагання турніру. А перше місце тут отримала команда Сербії.

Ось що розповіла про виступ українських волейболісток у відбірковому турнірі чемпіонату Європи 2015 головний тренер жіночої збірної України (U-18) Ольга Датій в інтерв’ю прес-службі Федерації волейболу України.

- Ольго Германівно, ваша оцінку виступу команду у змаганнях?

- Для збірної України цього віку це перший виступ на змаганнях такого рівня, і ми при програли тільки Сербії в доволі сильній групі. Тож показаним результатом я задоволена.

Гадаю, що зі збірною Сербії можна грати. Зараз ще не готові – сербська команда грає вже по-дорослому, у складі – чемпіонки Європи серед волейболісток 1996 року. Нам, звісно, треба дуже і дуже багато працювати, щоб конкурувати з цим суперником. У цьому зв’язку – побажання до тренерів: віддавати гравців до збірної у період підготовки хоча б на збір раніше. Зараз чотири волейболістки потрапили у табір збірної лише за десять днів до старту відбіркового турніру, а це замало. Прийшлося дізнаватися, що вони вміють, вже у процесі підготовки, тож лише в третьому матчі команда досягла певного рівня зіграності.

- В чому збірній України слід додати, щоб конкурувати, наприклад, зі збірної Сербії?

- Більшою мірою, над блоком. В цьому елементі ми провалилася повністю. В решті ми боролися більш-менш на рівних.

- В технічному плані сильно поступаємося?

- Поступаємося. І в технічному, і в тактичному відношенні. Та й фізичні дані у сербок цікавіше – у складі чотири гравці зростом 190 см.

- Що позитивного відзначите за підсумками виступу у відбірковому турнірі?

- Дівчатка під час підготовки та виступу здружилися, у нас дійсно є команда. Це перший позитивний момент. Також слід відзначити, що гравці основного складу мають практично рівноцінну заміну, хоча звісно деяким з них не вистачає ігрового досвіду. Ще один позитив – характер волейболісток, який вони проявили під час ігор. Вже в першому матчі, з Францією, мої підопічні боролися та в заключному, зі швейцарками, незважаючи на поразку від господарок, теж. Так, вони на «більше-менше» перемогли в першому сеті, у другому, програючи 20:23, виграли. Тож в цілому, достойно виступили на тому рівні, на якому були підготовлені.

- Які подальші плани у юніорської збірної?

- Я тільки знаю, що за календарем у листопаді-грудні турніри EEVZA. І все. Більше ніякої інформації я не маю.

- Тож збірна десять місяців збиратиметься не буде?

- Скажу більше. Вісім вихованок білоцерківського спортліцею в цьому році закінчують навчання, і де вони буду далі, складно сказати. Якщо потраплять в хороші клуби, добре, ні – ми можемо втратити перспективних волейболісток. Так, наприклад, на початку 2000-х вісім вихованок спортліцею – 1986-1988 років народження взяв черкаський «Круг», і всі вони стали професіональними гравцями. Але зараз в інституту дублів немає, та й вища ліга, де вони могли б виступати, в нинішньому сезоні чомусь не проводиться.

Тож зараз є велике питання: «Як зберегти цю збірну?». Треба зацікавити перспективних волейболісток, щоб вони залишилися в Україні, а не поїхали в іншу країну.

Якщо наше нове спортивне керівництво приділятиме дитячому спорту увагу, виділятиме фінансування, та діти не залишатимуть країну. Треба повертатися обличчям до ДЮСШ. Не буде фундаменту, не буде ніяких результатів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: